Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Se začátkem nového týdne je tu další rozhovor s novou blogerkou. Dnes je jí 21 letá Lady Mushroom.

LADY MUSHROOM: Ráda si dělám, co se mi zlíbí

Lady Mushroom
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Lady Mushroom
aktualizováno 06.10.2014, 00:00 | 06.10.2014, 00:00 | Krasna.cz/sr

Se začátkem nového týdne je tu další rozhovor s novou blogerkou. Dnes je jí 21 letá Lady Mushroom.

Jak by ses představila v pár větách? Máš nějaké moto, které tě vystihuje?

Kdo by to byl řekl, že tohle bude pro mě nejtěžší otázka :-D. Jsem člověk mnoha podob a i pro mě samotnou je opravdu obtížné se popsat. Každopádně jsem podle všeho někdo, kdo se nerad řídí příliš striktními pravidly, ať už se jedná o cokoliv. Ráda si dělám, co se mi zlíbí a jestli je něco, čeho si skutečně cením, je to svoboda.
 

Prozradíš, odkud jsi, a zda pracuješ, nebo studuješ?

Momentálně žiju na severu Čech a pracuju a studuju v Praze, kam zatím dojíždím.

Jak jsi přišla ke své přezdívce “Lady Mushroom”? Inspirovala tě Lady Gaga?

Tak s Lady Gagou to vážně nemá nic společného, ale chápu, že to všechny napadne asi jako první. Vzniklo to dost dávno, to Mushroom díky jedný psytrance skladbě o muchomůrce, z toho teda houba a pak přišel ten anglický ekvivalent. No a Lady mi začal říkat jeden dlouholetý kamarád. Lady Di, podle princezny Diany, protože se křestním jmenuju jako ona, jen se to maličko jinak píše :-).

Máš nějakého domácího mazlíčka?

U taťky mám černého kocourka, který si díky té uhlově černé barvě vysloužil jméno Black. Bohužel v mém momentálním místě bydliště ho mít u sebe nemůžu.


Lady Mushroom
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)Ty sama se označuješ jako “alternative blogger”. Každá alternativa se vůči něčemu vymezuje - vůči komu nebo čemu se (nejen) na blogu vymezuješ ty?

Uff. No, tohle je další věc, která se těžko popisuje. Snažím se právě vůči ničemu moc nevymezovat, ničemu se nijak zvlášť nepodobat a nikam se konkrétně neřadit. Míchám spoustu stylů dohromady, když už teda konkrétně řeknu něco, co mě inspiruje, tak je to japonské harajuku, pastel goth, něco málo z punkové, ale i rapové kultury... Líbí se mi ten kontrast drsného, chladného a temného s roztomilým a dívčím.

Označila by ses také za provokatérku?

Určitě. Baví mě, když lidi nutím přemýšlet, proč proboha vypadám tak, jak vypadám :-D.

Co si myslíš o názoru, že hejtovat mainstream je ten největší mainstream?

Nikdy to nejde být úplně čistě originální a ten základ vždycky mainstreamový je. Koneckonců každá prvotina, která se zpočátku jako neotřelá jeví, se stane tuctovou, jakmile ji začne uznávat velká masa lidí. Takže souhlasím.

Kolika jazyky se domluvíš?

Bez problémů se domluvím anglicky, rusky, polsky a slovensky (ale to se snad ani nepočítá :-D).


Lady Mushroom
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)Máš ráda cestování? Kde všude už jsi byla a kde se ti nejvíc líbilo?

Cestování je fajn, ale bohužel nemám moc možností vycestovat. Třeba jsem se ještě nebyla podívat u moře. Byla jsem zatím v Bruselu jako malá s rodiči a s přítelem v Paříži.

Máš nějaký vzor (třeba Monami Frost nebo Ditu von Teese)? A co si myslíš o Dominice Myslivcové?

Jo, třeba Monami je super, ale mou největší inspirací jsou Natasha Lillipore, Kreayshawn, Nikki Lipstick a Bei Escobar. A k Dominice asi nemám co říct, jde to úplně mimo mě, nejsem moc fanynka Barbie stylu. Ale holku to zřejmě baví, ať si dělá co chce.

Neláká tě začít točit vlogy?

Noo, kupodivu ne :-D. Jako samozřejmě jsem nad tím přemýšlela, ve 13 jsem dokonce byla členkou takového dobrovolnického hereckého spolku, kdy jsme v kulturáku točili různý scénky a vlastní show, kde jsem třeba byla i moderátorka, bože, to byla strašná legrace na tu dobu :-D. Dělaly se i dývka :-D. Ale zpátky k otázce, nejsem moc typ, co by si doma zapnul kameru a točil monology, takže vlogerka ze mě asi fakt nikdy nebude :-D.


PŘEČTI SI TAKÉ: 

DRAGELL: Blog mi pomáhá v osobním rozvoji
NICOLE: Jsem ráda taková, jaká jsem
S-HEJVI: Nikdy nic nevzdávám předem


Na první pohled máš výrazný styl. Setkáváš se spíše s kladnými ohlasy na tvou image, nebo naopak narážíš na nějakou formu odsudků či kritiky?

Pokud dojde na střet z očí do očí, tak s tím nikdo zvlášť velký problém nemá. Malý děti mě milujou a holčičky si mě vždycky zvědavě prohlížejí. Samozřejmě je spousta lidí, co na mě na ulici nepřiměřeným způsobem civí, ale to už je jejich problém, člověk si časem zvykne, i když po ránu je to někdy dost nepříjemný.


Lady Mushroom
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)Jsou podle tebe Češi v tomhle ohledu zbytečně konzervativní a netolerantní? Máš srovnání s jinou zemí, kde by třeba tolik neřešili to, jakou má člověk barvu vlasů nebo co má na sobě?

Narodila jsem se v zemi, kde je dost přísnej politickej režim a hlavně úplně jiná mentalita. Kdyby se sem mí rodiče nepřestěhovali, nikdy bych takhle vypadat nemohla, tam ty lidi tu výstřednost považují za něco nenormálního a divnýho, rádi to spojují s nějakou závislostí na drogách. Takže Češi jsou pro mě tolerantní až až :-D.

Jakých módních hříchů se podle tebe Češi nejčastěji dopouští?

Tak jako vyloženě český módní hřích, myslím, neexistuje. Ponožky v sandálech nosí i Němci, Rusové, i Poláci. I Britové a Američani si takhle sem tam ulítnou. Všeobecné považuju za módní hřích si na sebe bez rozmyslu natáhnout pár svršků. Toho se Češi dopouštějí velice často.

Máš výrazné tetování na hrudníku. Dáváš kvůli němu přednost outfitům, které mu dají vyniknout, nebo ho spíše skrýváš?

V soukromí určitě odhaluju, v práci se snažím moc neprovokovat, pracuju ve službách a svou práci mám ráda. Nechci zbytečně pobuřovat klientelu nebo zaměstnavatele.

Čím bys chtěla jednou být - profesionální modelkou?

To by bylo asi fajn, ale jsem dost všestranná, takže by mi to nejspíš nestačilo. Zatím jsem neměla moc možnost nad tím nějak hluboce přemýšlet, ale láká mě spojení médií, módy a umění, kdy mi nebude vydělávat jen pózování, ale i nějaká moje vlastní tvůrčí činnost.


Lady Mushroom
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)Všechny blogerky před tebou dostaly otázku, zda jsou zadané, a ty nebudeš výjimka :-) Můžeš nám to prozradit?

Jsem, šťastně už 3 roky. ;-) Víc k tomu ale nepovím :-).

Jaký máš názor na výklad z karet, horoskopy a ezoteriku obecně?

Je to zajímavá oblast, ne, že bych k tomu měla nějaký vztah, ale rozhodně si nemyslím, že je to hloupost. Nejsem teda moc fanda takových těch televizních pořadů typu Alenka Pastelka, kdy tam pomocí kreslení a vybarvování údajně vysílají pozitivní energii, to mi nepřijde moc seriózní. Každopádně věřím, že postavení hvězd ovlivňuje do určité míry charakter člověka.

Co si myslíš o vegetariánství?

Nevím, proč je z toho najednou takový trend, ale je pravda, že jsem ještě nedávno kamarádce (která vegetariánka je) říkala, že bych nemohla přestat jíst maso, protože by mi to hrozně chybělo. Není to pravda. Už nějakou dobu maso nejím, ale to proto, že mi prostě přestalo chutnat a přestalo mě to bavit vařit. Dá se bez toho v pohodě obejít. Hlavně jsem se předtím nemohla moc dokopat k tomu jíst hodně ovoce a zeleniny a teď nemám moc na výběr, takže mi to v tomhle směru pomohlo, mám mnohem pestřejší jídelníček. A jinak je to každýho věc, vím jak chutná řízek, takže chápu lidi, co se ho nechtějí vzdát :-D. Já už tu nepřítomnost masa ve svým jídle nevnímám a ani mě to nenapadne si ho tam dát nebo jít v obchodě očumovat chlaďáky, úplně to ignoruju. Obecně si myslím, že je vegetariánství fajn věc a jsem zastáncem názoru, že pro člověka není přirozený jíst maso. A ano, je kolem toho spoustu spekulací, ale jak už jsem říkala, je to každýho věc a nikdo mi ty salámy nemůže nutit. Buďte rádi masožrouti, aspoň zbyde víc pro vás :-D.

Věříš na karmu?

Ale jo, většinou to tak funguje, že když něco provedu, tak se mi to vrátí :-D. Je to taková ta pravá spravedlnost a včas si pro každýho z nás přijde.


Lady Mushroom
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)Jaká máš názor na pro-ana blogy?

Tak teď se musím přiznat, že jsem si to musela vygooglit, abych vůbec mohla odpovědět :-D. A jsou to ty blogy typu mám 50 kilo a chci mít 45, tak počítám kalorie a tak? :-D Ne, jako chápu to u holek, který tu nadváhu fakt maj a blog o hubnutí je pro ně takovej boost. Určitě je to forma motivace. Ale jakmile to zavání poruchou příjmu potravy, tak je zle a nelíbí se mi to. Je lepší začít třeba posilovat a spíš tu postavu nějak tvarovat a zpevnit, protože v určitý fázi to hubnutí už zdravý není a vypadá to děsivě.

Je nějaká otázka, na kterou bys nikdy neodpověděla?

Je to spíš o tom, kdo by se mě zeptal. Jsou lidi, před kterými žádná tabu nemám, naopak někomu bych ani neřekla, co jsem snídala. Ale asi bych nechtěla odpovídat na otázky ohledně mého intimního života a rodiny, do toho nikomu nic není.


PROFIL

Lady Mushroom, 21 let.
WWW: 

http://lady-mushroom.blog.cz/
http://instagram.com/lady_mushroomova
https://www.facebook.com/blogladymushroom
http://meet-ladymushroom-bitch.tumblr.com/2 hlasů
Vaše hodnocení