Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sedm kroků k dokonalé svatební kytici.

MANUÁL PRO NEVĚSTY: Jak si vybrat svatební kytici snů?

Svatební kytice - 4
zdroj: ibulb.org Svatební kytice - 4
aktualizováno 07.04.2018, 00:31 | 07.04.2018, 00:30 | Krásná.cz

Sedm kroků k dokonalé svatební kytici.

Už chvíli plujete na obláčku. Vždyť přece chystáte svatbu! To znamená, že vás čeká úžasný den. Možná se zdá obtížné sejít z obláčku, ale nikdy se nebojte: přípravy na velký den budou stejně tak zábavné. Jakmile si připravíte svatební róby, prstýnky a prostory, můžete začít přemýšlet o svatební kytici.

 

Dříve bývalo zvykem, že květiny zařizoval ženich. Dnes je však za kormidlem svatebního dění nevěsta. Ale jaký je postup? Jak si vybrat dokonalou svatební kytici? K úspěchu jednoduše využijte tento.

 

1. krok: Vytvořte plán
Pokud chcete organizovat svoji svatbu bez přílišného stresu, začněte včas vytvořením solidního rozvrhu. Také budete muset naplánovat výběr svatební kytice a pravděpodobně i další květinové výzdoby. Dbejte na to, aby byly všechny přípravy svatební kytice i výzdoby provedeny alespoň měsíc předem.2. krok: Hledání inspirace

Tohle je největší zábava ze všeho: hledání obrázků! Svatební časopisy jsou skvělým zdrojem a nezapomeňte prozkoumat i internet a sociální sítě. Vyčleňte si všechny svatební kytice, které se vám líbí nejvíce, a položte je vedle sebe. A teď přichází ta obtížná část. Z velkého množství obrázku si vyberte 15, které se vám líbí nejvíce a vytvořte z nich koláž na jeden list A3.

 

Tradiční, kreativní i extravagantní kytice pro vás máme v naší galerii:

 

Fotogalerie

1 / 21 Otevřít fotogalerii

 

3. krok: Rozhodněte o barvě
Vaše svatební kytice by měla být vhodně zvolena k vašemu oblečení i oblečení vašeho budoucího manžela. Chcete-li toho dosáhnout, vyberte pro svou svatbu jednu dominantní barvu, abyste vytvořili dojem všeobecné harmonie svatební oslavy. Bude to snadné, pokud jste již vybrali barevný motiv. Kromě dominantní barvy můžete také zvolit jen jiný odstín. Ve skutečnosti je volba nekonečná - je to na vás.

 

Pokud jste krativní a živelná, nemusíte mít jednobarevnou kytici. Nebojte se pestrých květin.

 

Fotogalerie

1 / 17 Otevřít fotogalerii

 

MŮŽE SE HODIT:

Chceš být stylová nevěsta? Známe nejkrásnější svatební trendy pro rok 2018!
Něžné svatební líčení v boho stylu: Zvládneš ho hravě i sama


Krok 4: Vyberte typ kytice

Víte, že existují různé druhy svatebních kytic? Nejčastějšími typy jsou kytice Biedermeier (kulaté), slzovité (ve tvaru slzy), kaskádovité (prodloužené slzy) a půlměsíce (jedna květina, ohnutá ve tvaru polokoule). Vzácné formy kytic jsou květinová krabička z květin nebo jedinečná kytice uspořádaná speciálně tak, aby představovala předmět, jako je třeba plášť. Nyní se musíte rozhodnout, který z nich se vám nejvíce líbí.

  

Krok 5: Vyberte si oblíbenou květinu
Tvar kytice máte, ale jaký druh květin do něj? Při této volbě je třeba zvážit roční období, protože ne všechny květiny jsou k dispozici po celý rok. Pokud již máte oblíbenou květinu, bude výběr jednoduchý. Ale pokud je pro vás těžké vybrat si ze všech skvělých možností, nedopustíte se chyby při výběru tradičních růžní, v poslední době populárních pivoněk i kytic z lučního kvítí, honosně a slavnostně působí i lilie, kosatce a gladioly. Můžete je i pestře kombinovat.

 

Svatební kytice - 24
(Foto: ibulb.org)


Krok 6: Nastavte další květinové prvky

Než navštívíte květináře s rozvrhem, koláží, vybranou barvou, typem kytice a oblíbeným druhem květin, je třeba zvážit další květinové prvky. Co vše mají ještě zdobit? Klopu ženichova saka, šatičky družiček, dekoraci na stůl při obřadu i svatební tabuli, myslete na kytici pro svědkyni a pro obě maminky. Tato fáze také zahrnuje další faktor: rozpočet. Předem si nastavte rozpočet, abyste mohli s květinářem mluvit o možnostech této částky.

 

TIPY NEJEN PRO NEVĚSTY:

BLOGERSKÁ INSPIRACE: Zaujmout, ale neurazit: Jak se obléknout na svatbu?
V čem na svatbu? 36 nejkrásnějších šatů léta
Jdeš na svatbu? Co na sebe

 

Krok 7: Vyberte květinářství

Možná už máte oblíbenou květinářku. Pokud ano, pak bude toto rozhodnutí snadné. Pokud ještě nemáte, poptejte se kamarádek, které se již vdávaly, prohlédněte si instagram. Poslechněte svou "ženskou intuici" a vyberte květinářství, kde se budete cítit pohodlně. Jakmile si vytipujete květinářství, domluvte si schůzku a připravte si – ideálně písemně - všechny otázky, na které chcete získat odpověď. Koneckonců, chcete si být jisti, že v tento nejdůležitější den ve vašem životě bude vše naprosto perfektní a že přípravu svatební kytice necháváte v dobrých rukách.0 hlasů
Vaše hodnocení