Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš někdy pocit, že tvé bradavky nejsou úplně v pohodě? Jsou nateklé, bolavé nebo třeba přecitlivělé? Nepropadej panice, pravděpodobně se nejedná o žádnou závažnou nemoc. Stačí, když svým bradavkám budeš pečlivěji naslouchat a zjistíš, co je trápí.

Máš nateklé nebo přecitlivělé bradavky? 6 ŠOKUJÍCÍCH ZMĚN, kterým věnovat pozornost

Podprsenka
zdroj: Thinkstockphotos Podprsenka
aktualizováno 05.06.2018, 00:41 | 05.06.2018, 00:41 | Krásná.cz

Máš někdy pocit, že tvé bradavky nejsou úplně v pohodě? Jsou nateklé, bolavé nebo třeba přecitlivělé? Nepropadej panice, pravděpodobně se nejedná o žádnou závažnou nemoc. Stačí, když svým bradavkám budeš pečlivěji naslouchat a zjistíš, co je trápí.

Představujeme ti šest nejčastějších problémů, které musí tvé bradavky řešit.


1. Prosím, změň podprsenku!


Na první pohled by se mohlo zdát, že na výběru podprsenky není nic složitého. Opak je ale pravdou, a tak nezapomínej na to, že správná velikost i tvar podprsenky hrají důležitou roli. Velký pozor si dej při výběru sportovní podprsenky, u které je nanejvýš důležité, aby byla pro tvá ňadra pevnou oporou. Pokud by se tak nestalo, prsa by do sebe narážela a vznikalo by nepříjemné tření. Špatně zvolenou sportovní podprsenku prozradí rozpraskané a bolavé bradavky, které se takto začnou chovat těsně po cvičení. Samozřejmě je stejně důležité, abys i při výběru klasické podprsenky byla obezřetná. Nejlépe uděláš, když zajdeš do speciálního obchodu, ve kterém ti s výběrem rádi pomůžou.

 


2. Co dělá změna počasí?


Může se stát, že tě bradavky začnou svědit nebo se budou trošku loupat. I tohle je naprosto normální a rozhodně se nejedná o nic závažného. „U bradavek může docházet k loupaní. Taktéž mohou být suché a lehce popraskané, a to především v zimních měsících,“ řekla pro Seventeen.com ženská lékařka Mira Kaga. Důležité ale je, abys je pečlivě sledovala, a pokud by se situace nezlepšila, vyhledala lékaře.


3. Na vzhledu nezáleží


Mnoho holek je zděšených z toho, že jejich bradavky jsou moc malé, moc velké, moc tmavé nebo třeba moc světlé. Mají pocit, že nevypadají tak, jak by vypadat měly. Je důležité vědět, že nikde není předepsáno, jak by bradavky měly vypadat. Naopak je naprosto logické, že každá žena má odlišné bradavky. „Každá bradavka má specifickou velikost, tvar i barvu. Nenajdeme totožné bradavky. Bradavky jsou sestry, nejsou to dvojčata,“ tvrdí lékařka Kaga. Své bradavky bys ale měla dopodrobna znát, a to především proto, abys dokázala zaznamenat případné změny.

 


4. Pár kapek ještě nic neznamená…


Ano, je klidně možné, že z tvých bradavek uniklo menší množství tekutiny. V takový moment zachovej chladnou hlavu! Ještě se nemusí jednat o nic závažného. Pokud by se ale situace opakovala častěji, pak raději navštiv gynekologa. Stejně tak si počínej i ve chvíli, kdy výtok bude špinavý nebo dokonce krvavý. To by nemuselo značit nic dobrého, a tak je opravdu důležité, abys ihned informovala lékaře.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Máš velká prsa? Pak jsou tyto problémy tvým denním chlebem! VTIPNÉ VIDEO
TVOJE ŇADRA: 10 zajímavostí o prsou, které možná neznáš!
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Vadí nám malá prsa?


5. Co když jsou zatáhnuté dovnitř?


Jaký mají tvé bradavky tvar? Jsou spíše zatáhnuté dovnitř? Pokud takto vypadají od nepaměti, pak se nemusíš ničeho děsit. "Zatáhnuté bradavky jsou dány geneticky a jsou častější, než si myslíte," říká lékař Diarbakerli. Jenom buď v pohotovosti, aby se nezatáhly během tvého života. Mohlo by se jednat o nevyléčený zánět nebo rakovinu prsu. Pokud máš podezření, že jejich tvar není v pohodě, pak určitě navštiv svého gynekologa, který ti poprsí vyšetří a popřípadě stanoví diagnózu.

 


6. Chloupek sem, chloupek tam


Ve společnosti se o tom příliš nehovoří, ale chloupky kolem bradavek trápí mnoho žen. „Asi 30 procent žen má kolem bradavek chloupky. Rozhodně ale není důvod k panice," říká lékařka Kaga. Pokud ti chloupky okolo bradavek vadí, pak je můžeš pomocí pinzety vytrhnout. Taktéž můžeš navštívit lékaře, který ti řekne, zda se nejedná o hormonální nevyrovnanost. Tu lze léčit prášky, díky kterým dostaneš nadměrné tvoření chloupků pod kontrolu.0 hlasů
Vaše hodnocení