Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Leze vám vaše máma na nervy a někdy máte pocit, že ji prostě nemůžete vystát? Vadí vám její připomínky, názory a příkazy? Zkuste se na to podívat z jiného pohledu. Pomůže vám to zachránit dobré vztahy.

Máte komplikovaný vztah s mamkou? Takto ho můžete zlepšit!

Matka a dcera
zdroj: Thinkstockphotos Matka a dcera
aktualizováno 30.10.2018, 00:15 | 30.10.2018, 00:15 | Krásná.cz

Leze vám vaše máma na nervy a někdy máte pocit, že ji prostě nemůžete vystát? Vadí vám její připomínky, názory a příkazy? Zkuste se na to podívat z jiného pohledu. Pomůže vám to zachránit dobré vztahy.

I když vás máma občas štve, víte, že tu pro vás je vždy, když je vám nejhůř a potřebujete pomocnou ruku. Tak proč dobrým vztahům trochu nevyjít vstříc?

 

Zkuste se na věc podívat jejíma očima


Lidé se často neshodnou, protože se vzájemně ani nesnaží pochopit. Zkuste být trochu empatické a představte si, jak byste reagovaly vy v její pozici. Možná tak lépe pochopíte její chování a budete schopné dojít k nějakému kompromisu. Při společné diskuzi můžete mámu požádat o to stejné. Vysvětlete ji, jak se cítíte a naveďte ji k tomu, aby se zkusila vcítit do vaší situace.

 

Respektujte ji a ona bude respektovat vás


Snažte se dodržovat vzájemné dohody a prokázat tak mamce trochu respektu. Když uvidí, že se na vás může spolehnout, oplatí vám to stejnou měrou. Kdykoliv to pro vás bude těžké, vzpomeňte si na to, v čem vás mamka naopak podpořila, pomohla a za co jste jí vděčné.


Buďte k ní otevřené a upřímné


Při společných diskuzích zůstaňte pozitivní a smířlivé. Vyslechněte si její názor a až pak na něj teprve reagujte. Zachovejte chladnou hlavu a dbejte na upřímnost. Vaše máma vás zná jako své boty a je dost pravděpodobné, že každou malou lež hned odhalí a bude ji mrzet.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Máš problémový vztah s MAMKOU? Tohle ti pomůže

VAŠE PŘÍBĚHY: Podle mámy jsem jen tlustá, líná a blbá
VAŠE PŘÍBĚHY: Maminka mi zachránila život

Vymyslete společnou aktivitu


Najděte si na svou mamku občas trochu času a věnujte jí trochu času. Můžete jí třeba ukázat něco, co vás baví nebo s ní vyrazit do kina nebo třeba do fitka. Utužíte vztahy a konverzace mezi vámi bude o to snazší. Nedovolte, aby váš společný čas vyplnily jen provozní záležitosti nebo hádky.

 

Matka a dcera
(Foto: oficiální zdroj)


Zachovejte klid


Stanovte si, že se budete snažit na mámu nezvyšovat hlas. Kdykoliv vás něco namíchne, napočítejte v duchu do desíti a až potom reagujte. Rozmyslete si, jaká slova volíte a zkuste být alespoň trochu milé a vstřícné. Uvidíte, že si vaší snahy všimne a bude na ni reagovat.

 

Anketa
Jaký máte vztah s mamkou?
 0 hlasů
Vaše hodnocení