Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pes jako lovec? Hlídač před domem? Dřív takové role možná měl. Dnes jsou pejskové často spíš módním doplňkem a společníkem pro chvilky samoty.

Mazlík do kabelky - psa s sebou do školy, práce i kavárny

Pes v kabelce
zdroj: Thinkstockphotos Pes v kabelce
aktualizováno 16.03.2013, 00:00 | 16.03.2013, 00:00 | Krasna.cz/trm

Pes jako lovec? Hlídač před domem? Dřív takové role možná měl. Dnes jsou pejskové často spíš módním doplňkem a společníkem pro chvilky samoty.

Před lety bylo skoro nemožné, potkat psa v obchodě, restauraci nebo ve škole na přednášce. Dneska? Nic divného. Psí zakrslíci vykukují z předražené kabelky v tramvaji, hoví si u nohou paničky během přednášky na vysoké škole, v restauracích je obletují číšníci stejně jako jejich lidské majitele.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Tak sladcí! Pejskové oblékají jarní barvičky
Jaké zvíře se pro tebe hodí?
Chci psa! Jak ale přemluvit rodiče?


Trend kabelkových minipsíků už frčí nějakou dobu. Pokud bydlíš ve velkoměstě a jsi akční člověk, který tráví většinu dne někde venku, těžko doma budeš mít hlídače, který by tam celý den strádal. Jenže obřího hafana s tebou zas jen tak někam nepustí. Zato nad roztomilou čivavou leckde přimhouří oko. Pro milovníky chlupáčů jasná volba.

 

Anketa
Líbí se ti kabelkoví psi?
 

 

Jaká plemena jsou na „kabelkové“ nošení nejlepší? Samozřejmě ta nejmenší. Prim mezi nimi má čivava. Nejmenší psí plemeno je možná mnoha lidem k smíchu, ale neboj se, že bys v tomto pejskovi nenašla milou společnost. Čivavy jsou totiž překvapivě chytré a učenlivé, navíc dost temperamentní a společenské.

 


Pokud před krátkosrstými plemeny dáváš přednost roztomilým chlupáčům, neměl by tvé pozornosti uniknout trpasličí špic. Jeho chundelatý kožíšek si zamiluješ. Špic bývá klidný, věrný, poslušný, opět se jedná o inteligentní plemeno. Není to takový strašpytel jako čivava, neztratí se ani ve společnosti velkých psů.

 

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

TEST: Můžeš mít zvíře?
Prásk.tv: Top 9: Nejslavnější psí miláčci českých celebrit. Který je ten nej?
FANDA.tv: Pamatujete? Tohle jsou nejslavnější seriáloví psi
Doma.cz: Jak postavit psí BOUDU? Přesný NÁVOD
Doma.cz: Chtěli byste psa a máte málo místa? Kupte si ČIVAVU!
Tn.cz: PSÍ SPECIÁL: Odbornice mluvila o výcviku psů. Na co si dát pozor?


V poslední době se z kabelek uculuje dost často další roztomilý chlupáček, maltézáček. Chytrý, mazlivý a překvapivě poslušný psík je věrný a možná až trošku ustrašený. Bez své milované paničky neudělá ani krok. Připrav se ale na to, že jeho heboučká srst vyžaduje stejnou péči, jako tvá okouzlující hříva.

 


Pokud hledáš temperamentního divocha, tak by tvou volbou mohl být pražský krysařík. To je psí čipera, zvídavý a hravý. Potřebuje trochu výcviku a hlavně pravidelný pohyb. Jestli hodláš svého čtyřnohého kamaráda oblékat, krysařík je díky své zimomřivosti skvělá volba. V módě se totiž vyžívá podobně jako my holky.

 


Tvůj psí mazlík ti může vyhrát 30 000 Kč! Přizhlas ho do soutěže.


Máš i ty městského kabelkového pejska? Jsi jejich zastánkyní nebo odpůrkyní? Poděl se o svůj názor v komentářích.46 hlasů
Vaše hodnocení