Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už tě nebaví činohra a chceš zajít na představení, které bude plné hudby a tance? Pak vyraz na muzikál! Můžeme ti zaručit, že se rozhodně nebudeš nudit. V tomto roce nás navíc čeká mnoho premiér, které by sis neměla nechat ujít.

Muzikálové tipy: Co si nenechat ujít v roce 2018?

Divadlo
zdroj: Thinkstockphotos Divadlo
aktualizováno 12.01.2018, 00:51 | 12.01.2018, 00:51 | DyA

Už tě nebaví činohra a chceš zajít na představení, které bude plné hudby a tance? Pak vyraz na muzikál! Můžeme ti zaručit, že se rozhodně nebudeš nudit. V tomto roce nás navíc čeká mnoho premiér, které by sis neměla nechat ujít.

Připravili jsme pro tebe seznam těch nezajímavějších muzikálů napříč českými scénami. 


CHYŤ MĚ, JESTLI NA TO MÁŠ


Pamatuješ si na film Catch Me If You Can? Pokud se ti líbil, pak si určitě zamiluješ i tento muzikál. To, že jde o horkou novinku dokládá i fakt, že premiéra proběhla 2. prosince loňského roku, a to v Divadle J.K.Tyla v Plzni. Režie se ujal Lumír Olšovský a Franka Abagnala jr. ztvárnil Martin Harich. Myslíme, že lepší pozvánka už ani neexistuje.

 

Chyť mě, jestli na to máš
(Foto: oficiální zdroj)


ROMEO A JULIE


Romeo a Julie je nesmrtelná klasika, která chytne za srdce snad každou romantickou duši. Viděla jsi ale její muzikálové provedení? Pokud ne, pak vyraz do pražské Divadla Hybernie, kde na tebe čeká bohaté herecké obsazení plné hvězd. Zajímavostí je, že autor hudby, Zdeněk Barták, ho původně napsal pro Státní operu v jihokorejském Soulu.


DĚSNEJ PÁTEK


Určitě si vzpomínáš na film Mezi námi děvčaty, ve kterém zazářila Lindsay Lohan a Jamie Lee Curtis. Matka s dcerou se soustavně hádají, a tak se jednoho dne stane, že se navzájem převtělí. Dcera se probudí v těle své matky a opačně. Baví tě tahle zápletka? Pak tě bude bavit i Děsnej Pátek, který měl premiéru 21. října 2017 v Městském divadle Brno.

 

Děsnej pátek
(Foto: oficiální zdroj)


ŽENY NA POKRAJI NERVOVÉHO ZHROUCENÍ


Máš ráda komediálně laděné muzikály a Španělsko? Pak si tě získá i muzikál Ženy na pokraji nerovového zhroucení, který bude mít premiéru 2. února v libereckém Divadle F.X.Šaldy. Můžeš se těšit na milostná dobrodružství několika madridských žen, napětí a především výborný humor. Hudba vznikla z pera Davida Yazbeka, kterého můžeš znát díky muzikálu Donaha!.

 

KRÁLOVNA KAPESKA

 

Annu Slováčkovou, Davida Gránského, Martinu Pártlovou, Míšu Nosková nebo třeba Felixe Slováčeka můžeš vidět v novém muzikálu Královna Kapeska, který bude mít premiéru 7. března v Divadle Hybernia. Příběh přináší pokračování životních osudů královských rodů Popelky, Zlatovlásky, Honzy a Královny přírodních sil – KAPESKY.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Brzobohatý je vtipálek: Vystřelil si z diváků přímo na jevišti
Divadelní etiketa: Co si obléknout a jak nebýt za burana?
Divadlo mi dalo zkušenosti k nezaplacení!


SHREK


Pohádku o zeleném zlobrovi Shrekovi, který všem dokázal, že i pod hrubou slupkou se může nacházet srdce ze zlata, milují lidé po celém světě. Letos k nám konečně dorazí i její muzikálové zpracování, které se odehrává dle předlohy prvního dílu. Muzikálový Shrek  bude mít premiéru 21. dubna v Praze, následně se podívá do Plzně, Liberce, Brna, Hradce Králové, Zlína a Ostravy.0 hlasů
Vaše hodnocení