Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rodiče. Někdy je zbožňujeme, jindy jich máme plné zuby. Dnes nás zajímá spíše ta druhá možnost. Čím nás rodiče nejvíc štvou a díky kterým jejich větám a názorům se cítíme nejvíc ztrapnění?

MY A RODIČE: Čím nás nejvíc ztrapňují?

Problémy s rodiči
zdroj: Thinkstockphotos Problémy s rodiči
aktualizováno 24.11.2012, 00:00 | 24.11.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Rodiče. Někdy je zbožňujeme, jindy jich máme plné zuby. Dnes nás zajímá spíše ta druhá možnost. Čím nás rodiče nejvíc štvou a díky kterým jejich větám a názorům se cítíme nejvíc ztrapnění?

Totální trapas! Jak často přesně takový pocit cítíš kvůli svým vlastním rodičům? Určitě to s námi nemyslí zle, milují nás, snaží se nás vychovávat v nejlepším slova smyslu, jenže v našich očích to někdy může být hotové peklo.

 

Kdy by ses ty osobně kvůli svým rodičům nejradši propadla do země a prohrabala k protinožcům? Dali jsme dohromady několik věcí, kterými nás rodiče naprosto ztrapňují. Přihoď i tu svou. Těšíme se na vaše nápady v komentářích pod článkem.


SLEDUJ SERIÁL:

MY A RODIČE: Do kolika musíš být večer doma?

 

A teď k těm nejvíc ožehavým průšvihům, kterých se na nás rodičové dopouštějí.

 

1) Pusinkování na veřejnosti

 

Dokud jsme děti, tak nám to vůbec nevadí. Jednoho dne se ale vše změní a nechat si dát pusu od mamky nebo táty před školou, kde tě pozorují všechny spolužačky, nenáviděné školní královny i tvůj idol, to je prostě noční můra. Zhoršit to ještě může několik dobře mířených rad ("dobře se uč", "V biologii poslouchej, ať si zlepšíš známku" atd.) a roztomilé oslovení tvou dětskou přezdívkou. Trapas až na půdu.

 

 

2) Seznamování s tvými přáteli

Vzhledem k tomu, že u rodičů bydlíš, nevyhneš se tomu, že je potkají i tvé kamarádky nebo tvůj kluk. I když jsou tvoji rodiče většinou v pohodě a mají celkem pokrokové názory, někdy to dokážou pěkně zazdít. Ať už tím, že se chovají hrozně usedle, jako by si na svou vlastní pubertu už ani nepamatovali, nebo když si naopak hrají na mladě smýšlející a mají pocit, že je od věku tvých kámošek zas tolik let nedělí. Děs.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak vycházet s rodiči
Zakazují ti rodiče kluka? 6 rad, jak je zlomit
Jak zacvičit s rodiči? Katie ti poradí!

 

3) Názory na tvůj styl

 

Nejhorší je, když nás rodiče mají za malé holčičky. Pokud tě mamka honí se převléct, protože v minisukni jí připadáš až moc odvážná, nebo lamentuje, když si rudě nalakuješ nehty a na tvé tváří skončí pár jejích líčidel, je to otrava. Co může být horší? Když se tě při rozloučení před školou zeptá, zda máš spodní košilku, protože dnes má být zima. Ano, za pár let si budeš sama vyčítat, že jsi ji nenosila, ale v ten okamžik jsi z podobných řečiček, obzvlášť, pokud je posloucháš před půlkou školy, pěkně zpruzelá.

 

4) Na to jsi ještě moc malá

 

Na to, jít v pátek na diskotéku (i když spolužačky můžou). Jet sama s přítelem na dovolenou. Koukat se na horor v telce. Zůstat večer ven do půlnoci. Vyjádřit svůj vlastní názor na zásadní věc... Rodiče najdou miliardu věcí, ke kterým nemáš co říkat, protože jsi ještě děcko. A milerádi takový názor projeví před očima tvých příbuzných, přátel, i úplně cizích lidí. To dokáže dopálit. Obzvlášť, když při jiné příležitosti jsi už dost stará – na to, abys sama uklidila celý dům, hlídala mladší sourozence, nebo nefňukala, když k Vánocům nedostaneš to, co ti slíbili.


BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Doma.cz radí:

Fotky celebrit v pubertě. Poznáte je?
10 vět, které pubertální děti nesnáší

 

5) Sexuální výchova

 

Když se malé děcko rodičů zeptá, kde se berou děti, přivede je zpravidla do úzkých. Tohle ztrapnění nám ale nepříjemně vrací v pubertě. Tentokrát už si nevystačí s pohádkami o vráně nebo včeličkách. Z obavy, aby nebyli babičkou a dědečkem dřív, než je zdrávo, se celí zarudlí snaží vykoktat moudra o kondomech, zodpovědném sexuálním životě i hodnotě panenství. Přitom ty už máš všechno teoreticky v malíku díky dívčím časopisům. Když takové dobré rady vytasí překvapivě během návštěvy tvého kluka, jsi rudá až... Ty víš kde.

 

Čím rodiče vytáčejí tebe? Kdy tě totálně ztrapnili, žes na to dosud nedokázala zapomenout? A jakou věc u nich nemůžeš vystát a dušuješ se, že ty sama jako rodič tohle svému dítěti nikdy neuděláš? Diskutuj s námi v komentářích pod článkem.9 hlasů
Vaše hodnocení