Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sourozenecká rivalita. Protěžování mladších mazánků, nebo naopak větší volnost starším a rozumnějším. Jak je to u vás doma?

MY A RODIČE: Ségru mají radši než mě

Máma a dcery
zdroj: Thinkstockphotos Máma a dcery
aktualizováno 09.02.2013, 10:32 | 09.02.2013, 10:23 | Krasna.cz/trm

Sourozenecká rivalita. Protěžování mladších mazánků, nebo naopak větší volnost starším a rozumnějším. Jak je to u vás doma?

Když je člověk jedináček, nemá srovnání a sourozenecké spory nechápe. Pokud ale máš aspoň jednoho sourozence, určitě jsi na vlastní kůži někdy poznala, jak dokážou být rodiče nespravedlivý.

 

I ti nejférovější rodiče totiž nedokážou svým potomkům měřit stejně. Do, co jednomu povolí, druhému zakážou, za co jeden schytá pár výchovných slov, druhý odnese výpraskem nebo domácím vězením.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Máma mi zatajila, že mám dvojče!
Je lepší být jedináčkem, nebo mít sourozence?
Nejmladší, nejstarší, jedináček - Co to o tobě říká?


Máš pocit, že tě rodiče nemají rádi tolik, jako tvé sourozence? To tak určitě není. Láska rodičů bývá většinou stejná ke všem dětem, jenže rozdíly tu jsou. Každý jsme jiný, každý má jinou povahu a potřebuje jinou výchovu. Proto ti možná přijde, že na tebe jsou rodiče tvrdší a přísnější. Není to jen tím, že jsou s tebou větší problémy?

 


Jsi (nej)starší ze sourozenců? Pak máš jistě větší volnost, rodiče ti více důvěřují. Jenže na druhou stranu to také může znamenat větší zodpovědnost – a to i za ostatní. "Jsi starší, měla jsi mít rozum a dohlédnout na ni." Také ti tohle kárání něco říká? A cítíš se podvedená. Proč máš něco odnášet za své mladší sourozence?


Pokud jsi naopak ta (nej)mladší, můžeš prskat, že ti nedovolí totéž, co těm starším, že s tebou jednají jako s děckem. Jenže i role benjamínka má svoje plusy. Určitě ti víc věcí projde, protože "ještě nemáš rozum", rodiče ti možná víc dávají najevo své city, než starší sourozencům, kteří už to tolik nepotřebují. Ovšem jen domněle!


BUDE TĚ ZAJÍMAT:

MY A RODIČE: Škoda facky, která padne vedle
MY A RODIČE: Sexy čtyřicátník... Táta nebo milenec?
MY A RODIČE: Do kolika musíš být večer doma?


Mnoho dětí například žárlí na své mladší sourozence, zejména na miminka, protože vidí, jak je rodiče miluji a zbožňují, a mají pocit, že jim stejnou lásku neprojevují.

Anketa
Jak je to u vás doma? Jsou k vám rodiče spravedliví?
 

Cítíš, že vám rodiče nedávají stejně lásky? Jak by se měli chovat podle tebe?
Co tě nejvíc dokáže vytočit, co svým sourozencům závidíš?
Jaký je podle tebe ideální rodič?
Piš do komentářů. Tvoje názory nás zajímají.10 hlasů
Vaše hodnocení