Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vánoční prázdniny určitě vítáš s nadšením. Jak se ale díváš na to, že pár volných dní čeká i zbytek tvé rodiny? Vypadá to na rodinnou ponorku, nebo příjemné vánoční svátky?

MY A RODIČE: Vánoce v kruhu rodiny - pohoda nebo děs?

Rodinné vánoce
zdroj: Thinkstockphotos Rodinné vánoce
aktualizováno 22.12.2016, 00:22 | 22.12.2016, 00:22 | Krasna.cz/trm

Vánoční prázdniny určitě vítáš s nadšením. Jak se ale díváš na to, že pár volných dní čeká i zbytek tvé rodiny? Vypadá to na rodinnou ponorku, nebo příjemné vánoční svátky?

Obvykle se s rodiči spíše míjíš. Když vstáváš, už jsou v práci, než dorazíš ze školy nebo kroužků, oni už se věnují svým povinnostem a ty se zas potřebuješ zavřít v pokojíčku a nutně se učit, nebo spíš podělit se s kámoškami na chatu o nejnovější drby.

 

Co tedy říkáš na vyhlídku několika dní, kdy budou doma úplně všichni? A navíc, kdy se očekávají rodinné aktivity, jako společná štědrovečerní večeře, rozbalování dárků a na první svátek velký rodinný oběd u babičky?

 

Anketa
S kým bys nejradši trávila Vánoce, když by sis mohla vybrat?
 

 

Možná si říkáš, no a, vždyť je to paráda, konečně na tebe vaši budou mít víc času. Těšíš se, jakou radost budou mít z dárků, které jsi tak skvěle vymyslela, i z maličkostí, které jsi sama vyráběla. A pokud dojde na některé vánoční tradice, nebo si třeba jen zavzpomínáte nad fotkami s předchozích Vánoc, určitě si jeden druhého náležitě užijete.

 

Anketa
Těšíš se na Vánoce v kruhu rodinném?
 

 

SLEDUJ SERIÁL:

MY A RODIČE: Na randění máš dost času!
MY A RODIČE: Čím nás nejvíc ztrapňují?
MY A RODIČE: Jaké kapesné nám má stačit?

 
Proč tu tedy takový článek je? Bohužel ne každý to má tak idylické. Představa několika dní, které bys měla strávit zavřená doma s lidmi, které po zbytek roku sotva vídáš a ani vidět nechceš, může v někom vyvolávat doslova nevolnost. Ať jsou tvoji rodiče vystresovaní workoholici, pedantští puntičkáři, nebo mají problémy s alkoholem či penězi, dusno z toho dokáže být hodně velké.

 

 

Komplikací jsou i rozvedená manželství. Pokud tě mezi svátky čeká povinná návštěva neoblíbeného rodiče, kterému se jinak vyhýbáš a nedokážeš mu leccos odpustit, je pochopitelné, že je ti z toho špatně už předem.

 

Anketa
Jsi z rozvedené rodiny? Jak fungujete?
 


Jak vypadají vánoční svátky u vás doma? Je to radost a užíváš si, že jsou všichni doma, mají na sebe čas a pohltí vás sváteční atmosféra? Nebo je to spíš noční můra? Poděl se v komentářích.3 hlasů
Vaše hodnocení