Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Karetní hru Poker není třeba představovat. V poslední době se stala tato hazardní hra velmi populární i u nás a stále více lidí si Poker zahraje s kamarády u pivka v hospodě, na večírku, nebo doma online.

Nauč se hrát Poker

Poker
zdroj: Thinkstockphotos Poker
aktualizováno 20.09.2013, 17:48 | 20.09.2013, 00:00 | Krasna.cz/Eva Trávníčková

Karetní hru Poker není třeba představovat. V poslední době se stala tato hazardní hra velmi populární i u nás a stále více lidí si Poker zahraje s kamarády u pivka v hospodě, na večírku, nebo doma online.

Musím se přiznat, že jsem od mala měla ráda karty a s dědou jsem hrávala pořád dokola Žolíky a ten pocit, když jsem zavřela z ruky, no to bylo něco. Jsem soutěživý typ a ráda vyhrávám. Mám ráda lehký hazard, a proto jsem se naučila u Mariáš, který hrajeme s přáteli o drobné na dovolené a mojí pozornosti neušel ani Poker.


Pravidla Pokeru jsou poměrně jednoduchá a časem si karetní kombinace zapamatujete a hra se zautomatizuje.

 

Ze začátku jsem hrála online Poker bez sázek, abych se hru naučila. Formou hry, ve které o nic nešlo. Na internetu je takových her spousta. Poker lze hrát zdarma např. Pokerstars.net, jedná se o prověřenou hernu se stamiliony uživatelů, kde nehrozí žádné riziko. Novinky ze světa Pokeru i triky pro hráše najdeš třeba v tomto magazínu o Pokeru.

 

Když mě toto hraní přestalo bavit a zatoužila jsem pro troše adrenalinu, začala jsem uvažovat o reálné hře za reálné peníze. Pročetla jsem si diskuze hráčů, kde doporučují Poker hrát a zaujala mě jedna vybraná stránka. Pro hru je většinou nutné se zaregistrovat a stáhnout si software pro hru do vašeho PC a můžete začít hrát. Není vždy nutné nabít si hned peníze, často lze získat první peníze jako bonus nebo je vyhrát v turnajích ZDARMA.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Tvá budoucnost podle tarotových karet
Co tvého kluka potěší? Nejlepší tipy na dárky
TEST: Ulítáváš na hrách?

 

Zádrhel nastal, když se mi z webu ozvali, že potřebují kopii mého občanského průkazu a platební karty a to z obou stran. Opět jsem najela na diskuze a začala studovat, zda takové informace mohou chtít, zda je to bezpečné atd. Ve většině případů jsem se dozvěděla, že je to normální postup. Weby potřebují znát pravou identitu hráče a peníze, které do hry vkládáte, nesmí být získané trestnou činností a ač se weby dušují, že vaše osobní údaje jsou u nich v bezpečí, moc se mi kopie těchto dvou dokumentů posílat nechtělo. Nejprve jsem poslala kopii (scan) přední strany své občanky. Asi do 10 minut mi zazvonil mobil se sáhodlouhým číslem a na druhé straně se ozval ženský hlas mluvící anglicky. Byla jsem tak v šoku, že jsem hned zavěsila. :-) Ano, chování puberťáka. Nicméně dotyčná na druhé straně zavolala znovu a já už psychicky připravená mluvit anglicky telefon opět zvedla a omluvila se za zmatkování. Paní mi velmi pomalou a srozumitelnou angličtinou vysvětlila, proč tyto dokumenty chce. Já se svou koktavou AJ se ptala na vše, co mě zajímalo a nakonec webu odeslala scan i druhé strany občanky a scan 1. části platební karty, kde je číslo a jméno. Druhou stranu platební karty jsem doposud neposlala, ač jsem k tomu byla přes email vyzývána, ale to už bych jim rovnou mohla nadiktovat všechny piny do banky. Nicméně mi bylo umožněno po celou dobu tohoto vyřizování hrát a já hrála.

 

Kdybych tehdy věděla, že na PokerStars podobná administrativa neexistuje, asi bych šla rovnou tam.

 

 

Člověk si může vybrat stůl, kde chce začít. Volíte si dle počtu hráčů a počtu maximální sázky, max. příhozu, nebo si také můžete vybrat stůl, kde je výše sázky neomezená a to je teprve hra o nervy.

 

Je dobré se obrnit trpělivostí. Výhry nepřichází hned, protože v 95 % vám přijdou karty, se kterými nic nezahrajete a vy rovnou pokládáte. Nesmíte se nechat strhnout tím, že i v případě, že jste na hru museli vsadit, protože jsem byli na řadě s malým nebo velkým blindem a hru jste si vlastně zaplatili, v případě nehratelných karet sázku určitě nezvyšujte. Je to cesta do pekla. Po asi 4 hodinách strávených u PC, kdy už jsem měla pocit, že jsem prokoukla hru ostatních hráčů (mohou od stolu libovolně odcházet, což studium protihráčů ztěžuje) a konečně přišla ta pravá kombinace. Sice ne dle pravidel Pokeru nejvyšší, ale dle mého názoru nejvyšší v daný okamžik u daného stolu, a tak jsem sázky zvýšila a dostala se do rauše. I v takovém případě se snažte zachovat chladnou hlavu a pokud si spočítáte, že tu nejvyšší kombinace z karet, které jsou na stole a karet, které může držet protihráč, vám vychází, že vás nepřehraje, jdete do toho a já do toho šla. I když protihráč vsadil víc, než jsem měla v tu chvíli k dispozici na stole, vsadila jsem všechno (asi 150) a vyhrála 420!

 

Ten pocit výhry je úžasný. Člověk, ale opět musí zachovat chladnou hlavu a nezačít zuřivě sázet s pocitem, že teď se veze na vlně výher. Já většinou po velké výhře stůl opouštím, abych vychladla a peníze neprohrála.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Na internetu čím dál více riskujeme. Chraňte svoji identitu! RADY JAK NA TO
ŠKOLA POKERU: Naučte se pokerový jazyk
ŠKOLA POKERU: Jak začátečníci přicházejí o žetony?
ŠKOLA POKERU: Pozor na prolhané profíky

 

Jak jste si mohli všimnout, nehraji o tisíce, ale moje sázky se pohybují spíše na nižší úrovni. Poker je požírač času a ten lze strávit opravdu smysluplněji. Ale je to ideální prokrastinace třeba během zimního zkouškového :-) Venku je zima, vy máte "volno", učit se nechce, a tak hrajete Poker. :-)

 

Poker hrají i holky. Mrkni na rozhovor s moderátorkou Ivetou Vítovou, které je jednou z celebrit, které této hře propadly.

 


Nyní si taky občas o víkendu zahraji, ale nic se nemá přehánět a je to opravdu je zábava. Peníze, které jsem do Pokeru vložila, jsou tak na 200 a plus minus se stále pohybuji okolo této částky. Výhru jsem zatím žádnou nevybrala, ale většinou je to velice jednoduché.

 

Článek pro tebe napsala blogerka Eva z blogu fashiontasteshop.blogspot.cz.

 

Co vy a hazard? Jak riskujete? Máte rádi karetní hry nebo riskujete jinak?

 

 

 1 hlasů
Vaše hodnocení