Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Naučte se pár základních rad, které vám pomohou lépe poznat nové lidi.

Nauč se odhadnout druhé ve 3 jednoduchých krocích

Pozdrav
zdroj: Thinkstockphotos Pozdrav
aktualizováno 02.11.2019, 00:00 | 02.11.2019, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Naučte se pár základních rad, které vám pomohou lépe poznat nové lidi.

Poznávání nových lidí patří do našeho života. Ať už je to v práci, ve škole nebo na dovolené, člověk je tvor společenský a podvědomě vyhledává lidskou společnost.

 

Odhadnout osobnost člověka při prvním setkání není jednoduché a vsadit na první dojem, nemusí být vždy to pravé. Můžete se však naučit pár základních rad, které vám pomohou lépe poznat a odhadnout nové lidi.

 

Přímý pohled

 

Všimli jste si jak málo lidí se vám podívá přímo do očí? Přímý oční kontakt je velmi důležitý při navazování jakýchkoli kontaktů, a proto nedělejte tuto chybu ani vy. Oči člověka prozradí, ať už má dobré nebo špatné úmysly. Pokud hledáte někoho, na koho se dá spolehnout, budou to právě ti lidé, kteří mají vytrvalý a stabilní oční kontakt, neuhýbá pohledem a nejsou nervózní.

 

Mnoho odborníků studuje charakter člověka i podle jeho vzezření. U očí to platí stejně. Ideální by měly být oči vzdáleny od sebe přibližně na vzdálenost dalšího oka. Pokud má člověk oči blízko u sebe, má "užší" názor na svět a jeho názory jsou velmi subjektivní. Naopak, pokud má někdo oči daleko od sebe, tím více se na svět dívá z širší perspektivy.

 

 

Vyjadřování člověka

 

S ústy se spojuje řeč a vyjadřování člověka. Podle toho dokážete jednoduše zjistit, zda je člověk asertivní, komunikativní nebo spíše uzavřený do sebe. Na hlubší analýzu je však nutné člověka déle znát. Chování v kritických situacích umí nejlépe odhalit pravou osobnost člověka.

 

Z hlediska vzhledu rtů by se toho dalo také hodně vyčíst. Pokud má osoba spodní ret mnohem plnější než horní, znamená to, že neumí opětovat city, pokud je to naopak, tito lidé bývají milující partneři. Příliš malé rty mohou značit, že se jedná o člověka zaujatého sebou samým, a naopak plné rty znamenají, že si umí člověk život užívat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

První dojem rozhoduje. Zapůsob co nejlépe
Balí tě, nebo si to jen namlouváš?
TEST: Mají tě tvé kámošky opravdu rády?
Jak být fakt dobrá kámoška?

 

Podání rukou

 

Pokud se máte možnost s daným člověkem seznámit osobně, velmi mnoho vám napoví i podání ruky. To může už hned na začátku vztahu určit, kdo je dominantnější a kdo se nechá vést. Pokud vám člověk podá ruku a stiskne ji oběma rukama, znamená to dobrosrdečnost. Na druhé straně ho však dělají právě ti, kteří mají pocit jisté nadřazenosti.

 

Pokud při podávání rukou přitáhnete člověka k sobě, znamená to pocit nejistoty z vaší strany, kdy dáváte najevo, že se cítíte dobře jen ve své zóně. Nejlepším způsobem je podat ruku pevně a dívat se člověku přímo do očí.11 hlasů
Vaše hodnocení