Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na cestě za štěstím nás občas potkají překážky, ze kterými si nevíme rady nebo situace, které v nás zanechají silné stopy. Jak vám s tím může pomoct dobrý psycholog?

Návštěva psychologa: Je to ostuda nebo úplně normální věc?

Psycholog
zdroj: Getty Images Psycholog
aktualizováno 20.11.2018, 00:00 | 20.11.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Na cestě za štěstím nás občas potkají překážky, ze kterými si nevíme rady nebo situace, které v nás zanechají silné stopy. Jak vám s tím může pomoct dobrý psycholog?

Mnoho lidí si stále myslí, že psychologa navštěvují pouze blázni, psychicky nemocní lidé nebo ti, kteří jsou slabí, neumí si poradit sami, nezvládají svůj život a jsou přecitlivělí. Když navštěvujeme psychologa nebo nějaké terapie, často to držíme v tajnosti, aby se na nás ostatní nedívali skrz prsty.

 

Pravdou je, že v dnešní době je to úplně normální a rozhodně se není za co stydět. Každý se občas dostane do situace, kdy si neumí úplně dobře poradit sám, prožívá nějaké trauma nebo neví kam dál. Proč si to trápení nezkrátit a nenechat si poradit od profesionála?

 

V čem vám psycholog dokáže pomoct?


1. Pomůže obnovit víru v sebe sama


V životě člověka občas nastane období, kdy se mu úplně nedaří a začíná o sobě pochybovat. Psycholog vám pomůže odhalit chyby, které vás brzdí v úspěšném vývoji a pomocí různých cvičení vás navede k pozitivnímu smýšlení o svém vlastním já.


2. Pomocí různých technik zapracujete na zahnání strachu, který vám obtěžuje život


Každý má nějaké strachy, nepříjemné myšlenky nebo občasné obavy, které mu komplikují život a blokují mu štěstí. Dobrý psycholog odhalí jejich příčinu a pomůže vám přeprogramovat myšlení.

 


3. Pomůže zvládnout těžkou životní situaci


Rodiče se rozvádí, spolužáci ve škole vám dělají peklo, byly jste svědkem ošklivé dopravní nehody a tak bychom mohly pokračovat do nekonečna. Občas prostě přijdou situace, které nás zasáhnou tak silně, že pro nás není úplně snadné se přes ně přenést.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jaký je váš osobní talent? Díky našim tipům ho objevíte!

Šikana bolí, i když krev neteče: VAŠE PŘÍBĚHY i řešení, jak z kruhu ven

VAŠE PŘÍBĚHY: Šikana mě zničila a teď se to znovu vrací


4. Navede vás na správnou cestu


Nejedna z nás se na své životní cestě ocitla ve slepé uličce. Nevěděla, kam dál, co vlastně od života chce nebo jestli je pro ni její partner opravdu vhodný. Psycholog vás pomocí nepřímých otázek navede na správnou odpověď.

 


5. Poradí ve vztahových otázkách


Občas se do těch vztahových peripetií tak zamotáme, že se na věc nedokážeme podívat z nadhledu a nevidíme cestu ven. Tolik nás ten druhý rozčiluje a možná si neuvědomujeme, že také děláme něco špatně. Psycholog vám pomůže odhalit to, co samy nevidíte.

 

Anketa
Navštívily jste někdy psychologa?
41 hlasů
Ano.
13 hlasů
Ne.
Hlasovalo 62 lidí
 0 hlasů
Vaše hodnocení