Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Hodně holek zůstává ve vztahu, který jim nevyhovuje, jen proto, že se bojí samoty. Ale to je hloupost, být sama je někdy super a ty se za to nemusíš stydět.

Nebuďte smutné, že jste samy! 7 skvělých výhod singlovství

Samota
zdroj: Thinkstockphotos Samota
aktualizováno 11.08.2019, 00:00 | 11.08.2019, 00:00 | Krasna.cz/lk

Hodně holek zůstává ve vztahu, který jim nevyhovuje, jen proto, že se bojí samoty. Ale to je hloupost, být sama je někdy super a ty se za to nemusíš stydět.

Už dávno neplatí, že holka, která nemá přítele, je divná. Takže se netrap tím, že jsi momentálně bez kluka. Ať už je to proto, že jsi se s někým právě rozešla, nebo proto, že jsi ještě žádného neměla. Protože když se budeš stydět jít někam ven sama, určitě ani nikoho nepotkáš. Navíc být singl má spoustu výhod, které teď možná nevidíš, ale my si o nich ještě povíme. Pro začátek však jednu z těch nejdůležitějších - můžeš flirtovat s kýmkoliv, kdo se ti líbí, protože na tebe nebude nikdo žárlit. A to se teď v léte, kdy pořád někde couráš, určitě hodí, ne?

Klidně můžeš vyrazit sama do kina nebo na party. Pokud to udělá sám kluk, je to v pohodě a nikdo po něm nekouká, tak proč by měli po tobě? Jestli máš strach, tak nejprve vyraž sama jen někam, kde ti to nebude tolik nepříjemné. Začni třeba koupalištěm, nebo kinem. Až se trošku otrkáš, tak můžeš vyrazit i na nějakou tu party, na diskotéku či do klubu. Protože tam se jistě s někým seznámíš.

Byl to prostě blb, co si tě nezasloužil
Pokud jsi sama, protože jsi dostala kopačky, netrap se zbytečně rozchodem. Jasně, že to bolí, ale to přejde. Rozhodně to není důvod k tomu, aby sis přestala věřit. To, že se s tebou rozešel on, neznamená, že bys byla špatná holka, nebo dokonce nějak méněcenná.

 

 

Musíš se na to dívat tak, že to prostě nebylo ono, nebo vám to neklapalo a on se s tebou rozešel dřív, než jsi to stihla udělat ty. Taky je tu ještě varianta, že to byl blbec a vůbec si tě nezasloužil. Musíš se smířit s tím, že se to stalo každému a že najít toho pravého prostě trvá.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Zajímavosti ze života singlů
Zoufalství a samota
Čtenářky vypráví: Poznali jsme se na internetu - a vyšlo to

Když si nebudeš věřit, budeš se trápit. Nikoho nesbalíš a ani samotu si neužiješ. A člověk, který neumí vyjít sám se sebou, pak ani není dobrým partnerem, protože jeho pocity a nálady se odvíjí od pocitů toho druhého. Jak to myslíme? Tvůj kluk je naštvaný a nechce ti říct proč. Ty hledáš chyby u sebe a přemýšlíš, čím jsi ho naštvala. Když se ani po chvilce jeho nálada nezlepší, začneš být taky naštvaná, nebo ještě hůř smutná. Pokud si ale budeš věřit, nebudeš hledat příčinu jeho špatné nálady u sebe a svou náladu si tak zkazit nenecháš.


Vztah jako každý jiný
Zkrátka být sama má své výhody i nevýhody stejně jako každý vztah, ale je důležité to umět. Nemá cenu si připadat divně jenom proto, že jsi zrovna náhodou sama. Hlavně nepropadni nějakým mindrákům, protože kluky rozhodně víc upoutá sebevědomá dívka.

Takže žádné stesky, tady máš seznam důvodů, proč je dobré být sama:

- můžeš jít nakupovat.
Vyraz si na nákup skvělých topíků a nových bot, protože tě nikdo nebude prudit hláškami typu: "Jak dluho si ještě budeš zkoušet to oblečení? Nejsi v té kabince hrozně dlouho? Kolik těch krámů chceš ještě prolézt?“ Tyto hloupé poznámky, které ti mají naznačit, že se kluk nudí, už nemusíš poslouchat a můžeš v obchoďáku strávit klidně celý den.

 

 

- máš čas na kamarády. Ruku na srdce, když jsi s klukem, stíháš se vídat i se všema kámoškama, nebo jdou holky stranou, protože všechen volný čas věnuješ svému vyvolenému? Tak teď máš čas to napravit.

- můžeš koukat na co chceš.
V kině i v televizi si můžeš užít romantický film přesto, že v televizi dávají olympiádu a fotbal. Můžeš se u toho cpát čím chceš, třeba česnekovými brambůrky, protože ti nikdo nebude vyčítat, že ti smrdí z pusy. Ale bacha na to, abys zbytečně nepřibírala kila, kvůli kterým bys ztrácela sebevědomí.

- můžeš si dát v restauraci, po čem srdce prahne, aniž by někdo hodnotil tvůj výběr. Jsou kluci, kterým vadí, když si dáš "jen“ salát, protože tě považují za posedlou hubnutím. Jsou ale i kluci, kterým vadí, když se "přežíráš“. Tak ani na jeden druh teď nemusíš brát ohledy a můžeš si opravdu vybrat to, co máš ráda ty. Jak osvěžující pocit

- můžeš flirtovat jak, kdy a s kým chceš.
Líbí se ti číšník, který ti přinesl to výborné jídlo? Klidně se na něj usměj, třeba se chytí. A když ne, zkus to na toho frajírka, co s tebou každé ráno jezdí autbusem. Teď totiž můžeš flirtovat, s kým jen budeš chtít.

 

 

- můžeš se naučit jakýkoliv sport. Vyber jsi sport, který jsi vždycky toužila dělat, sežeň si kurzy nebo trenéra a hurá do toho. Nemusíš řešit, že se před někým shodíš, že se zpotíš jako blázen, že budeš vypadat blbě. Pokud nebalíš trenéra, může ti taky být úplně jedno, co máš na sobě :-)

- máš dost času na splnění svých cílů. Když máš přítele, pořád toužíš být s ním, a tak odkládáš své cíle a povinnosti. Teď máš čas všechno dohonit a konečně se třeba opravdu naučíš tu angličtinu, jak si už rok slibuješ.

Je možné, že ti časem přestane samota vyhovovat, ale teď si užij, že se nemusíš na nikoho ohlížet a můžeš si žít život po svém. Když se naučíš být sama, je to pro tebe velké plus do budoucnosti. Protože později nebudeš ve vztahu s klukem, který ti nevyhovuje, nebo tě dokonce bije, jen proto, že se bojíš být sama. 5 hlasů
Vaše hodnocení