Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Bojíte se, že když si s kamarády nepřipijete, tak budete za slabošky a nepřijmou vás mezi sebe? Tady jsou rady, jak se nepříjemnému „napij se“ vyhnout.

Nechce se vám pít? Takhle se vymluvíte kamarádům!

Oslava Silvestra
zdroj: Thinkstockphotos Oslava Silvestra
aktualizováno 05.02.2019, 00:00 | 05.02.2019, 00:00 | Krásná.cz

Bojíte se, že když si s kamarády nepřipijete, tak budete za slabošky a nepřijmou vás mezi sebe? Tady jsou rady, jak se nepříjemnému „napij se“ vyhnout.

Půjdete o víkendu na párty, ale další ráno brzy vstáváte a nechcete se proto příliš opít. Nebo víte, že vám alkohol nedělá dobře. Moc jste třeba před oslavou nejedly a zkrátka se vám vůbec nechce "držet basu". Jak si stát za svým a nepovolit ve svém rozhodnutí nepít?

 

Ujasněte si sami, proč pít nechcete a nebojte se to říct


Vaši kamarádi se vás určitě zeptají, co s vámi je, že nepijete. Ať už jste si s nimi dřív vždy dávaly pivo a jde o vyjímečné rozhodnutí, nebo jste „nepijanky“ z přesvědčení, odpovězte jim popravdě, co za tím stojí. Nebojte se, že vás kvůli tomu budou vnímat hůř. Pití alkoholu přece není žádná obdivu hodná vlastost, stejně jako nepití známka slabošství. To, že většina kamarádů pije, svádí možná k tlaku, ale nepití není nic, za co byste se měla stydět a před druhými to tajit. Zejména, pokud vám ještě nebylo osmnáct: nejde jen o legislativu, to, že je alkohol mladším osmnácti let zapovězený, má své zdravotní i psychické důvody. Alkohol je přeci jen druga a se závislosti si přece nebudete zarávat jen proro, že kamarádům to připadá in?

 

Pokud přesný důvod pro svou abstinenci nenajdete, nebo prostě nemáte náladu ho přiznávat, spolehněte se na „sílu antibiotik“ nebo tvrzení, že dnes řídíte a nechcete přijít o řidičský průkaz. Klidně řekněte, že držíte tzv. suchý únor nebo nějakou fitness výzvu, ve které se pít nesmí, ještě budete za svůj postoj in. Pokud do vás lidé budou po pár pivech rýpat, že jste určitě těhotné, klidně odpovězte: „Až vám bude zítra zle, tak uvidíte.“

 

Nechce se vám pít? Takhle se vymluvíte kamarádům
(Foto: Getty Images)

 

,,Zakecejte to”


Už nechcete podesáté odpovídat na otázku, proč si s někým nedáte panáka? Řekněte narovinu, že už jste to vysvětlovala několikrát. A až vás přestane bavit donekonečna opakovat své důvody, tak odpověď jednoduše zamluvte. Řekněte, že musíte na záchod nebo vyřídit důležitý hovor. Vyhnete se tak i komentářům typu: “Já bych tady být na suchu nemohla.”

 

ČTĚTE TAKÉ:

Čím trpí tvé tělo na party? A jak mu pomoci?
S tímto návodem budeš hvězda každé party
Zůstaň krásná celou noc. Víme jak

 

Ve dvou se to lépe táhne


Přesvědčte i kamarádku, ať s vámi dnes vydrží nepít. Můžete to vzít jako výzvu a také fórek, jak se budete střízlivé na konci večera smát těm opilým. Nebo si zahrajte hru na nezletilé.

 

Zároveň se budete moci v nepití podporovat a nebudete čelit takovému tlaku okolí. Ve dvojici jde všechno lépe! Pokud vaše parťačka přece jen podlehne, nemějte jí to za zlé a buďte rády, že vy jste silnější.

 

Nechce se vám pít? Takhle se vymluvíte kamarádům
(Foto: Getty Images)
 

 

Stůjte si za svým

 

Dvakrát tolik to platí pro holky, které ještě nejsou plnoleté. Nenechte se vyhecovat a mějte svůj názor! Pití není známkou dospělosti a je ocenitelné, když si večírek dokážete užít i bez toho. Až přijde váš čas, tak si svou první skleničku určitě  užijete - ne nadaro se říká, že některým věcem člověk přijde na chuť až s věkem. Do té doby buďte rády, že máte právo se na posezeních svým "nepitím" lišit. Mějte vlastní postoj k pití a nenechte se ovlivňovat. 


Vezměte si vlastní pití


Na večírcích většinou zbyde víc alka než nealka. Vezměte si proto vlastní pití, zvlášť pokud na místě nebude dostupná ani voda z kohoutku. Když budete pít z vlastního, tak se také vyhnete nepříjemným situacím, kdy se vám okolí bude snažit do pití nenápadně “ucvrnknout” vodku. Zároveň si nenechte vaše nealko vypít od ostatních, až budou mít po víně žízeň.


Nikam nechoďte


Asi nejjednodušší řešení, když se vám nechce “společensky pít” a akce není povinná. Vyhnete se opilým kamarádům i nevyspalosti dalšího dne. Historky z toho večírku stejně uslyšíte a uvidíte, že nebylo o co stát. 0 hlasů
Vaše hodnocení