Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Horko jako na Sahaře, všichni kamarádi u moře a ty jsi ráda, že se doma můžeš alespoň na chvilku ochladit otevřenou ledničkou. Proč ale? I tady v Česku máme krásné koupaliště a bazény, na které by ses měla rozhodně podívat.

Nejedete letos k moři? Nejlepší tipy na koupačky po celém Česku

U bazénu
zdroj: oficiální zdroj U bazénu
aktualizováno 06.08.2018, 15:53 | 06.08.2018, 15:53 |

Horko jako na Sahaře, všichni kamarádi u moře a ty jsi ráda, že se doma můžeš alespoň na chvilku ochladit otevřenou ledničkou. Proč ale? I tady v Česku máme krásné koupaliště a bazény, na které by ses měla rozhodně podívat.

Nejenom, že se ochladíš, pobavíš, ale možná ještě potkáš nové kamarády nebo nějakou letní lásku.

 

Praha a okolí


• Aquapalace Praha, Česlice


Jeden z nejznámějších bazénů České republiky. Aquapalace je ideální místo jak pro divošky, které se rády vyřádí na tobogánech nebo divoké řece, tak pro klidnější duše preferující masáže nebo sauny. Pokud jsi mladší 26 let, nezapomeň si s sebou kartu ISIC, index, žákovskou knížku či omluvný list, pro snížené studentské vstupné.

 

Aquapalace Praha Čestlice
(Foto: Profimedia)


• Koupaliště Kralupy nad Vltavou


Koupaliště, kde to žije. Tak jednoduše lze popsat tuto prostornou oázu asi 20 km na sever od Prahy. Komplex 3 bazénů doplňuje bazén pro neplavce, 2 tobogány či skokanské můstky. Na svačinu nebo pití s sebou myslet rozhodně nemusíš. Díky dvěma bufetům, nabízejícím škálu zdravého, ale i nezdravého občerstvení si zaručeně přijdeš na své (v létě jsou tyto bufety doplněny i barem s alko/nealko koktejly).

 

Anketa
Chodíš v létě na koupaliště?
 

 

Jižní Čechy


• Nádrž Lipno


Když už ne k moři, tak alespoň na Lipno! Tato vodní nádrž je největší v České republice a nabízí krom plavání či válení na různě rozmístěných plážích (např. Lipno nad Vltavou, Černá v Pošumaví nebo Horní Planá) také jachting nebo paddleboarding. A pokud tě neberou ani vodní sporty, Stezka v korunách stromů nebo 21 kilometrů dlouhá cyklostezka pak určitě ano.


• Letní plovárna České Budějovice


Přes 80 let stará plovárna, od roku 2010 zrekonstruovaná do moderního stylu, to je koupání na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích. V nabídce jsou tu 2 bazény, čtyřproudá skluzavka či relaxační vodotrysky a perličky. Navíc vstupné na celý den jen 70 Kč? Go for it, girl!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Koupání během menstruace? Ano, ale...
Čočky a léto: Pozor na komplikace i vážná rizika
Máš poslední šanci na ulovení letní lásky. Kde ji najít?


Sever Čech


• Jezero Barbora


Zatopení povrchového lomu dalo vzniknout této krásné vodní ploše u Teplic. Jezero má něco kolem 65 hektarů a hloubka vody dosahuje až 40 metrů. Díky dvěma písčitým plážím si tam budeš připadat jak na skutečné dovolené. Pokud nejsi ale úplných příznivcem válení se u vody s časopisem, nabízí se v areálu možnost vypůjčení kajaků nebo hraní míčových her na plážovém hřišti. Stánky s občerstvením a plážový bar se hravě postarají o tvůj prázdný žaludek či žízeň. Během května – září je tu parkovaní zpoplatněno, ale pokud chceš ušetřit, jsou zde v letním období zřízeny speciální rekreační spoje linky č.143 z Teplic.

 

• Centrum Babylon Liberec


Další ze známých a velice oblíbených bazénu v Česku je právě Babylon v Liberci. Nabízí širokou škálu požitků, které osvěží tělo i duši. Najdeš tu například vodní hrad, 4 tobogány, akvária s mořskou faunou, romantické jeskyně nebo saunu s římskou párou. Unikátem je tu ale taky jejich Laser show, kterou pořádají třikrát denně v 10.45, 16.45 a 20.30. Tři různé projekce pro malé i velké. Součástí centra je i lunapark, zařízený ve stylu staročeské pouti obsahující laser game, bowling, golf nebo virtuální realitu!

 

Centrum Babylon Liberec
(Foto: centrumbabylon.cz)


Morava


• Hlučínské jezero


Areál rozlehlý 140 hektarů nabízející sortiment plný sportovně rekreačních aktivit. Krom jezera jsou tu ještě dva bazény či brouzdaliště, ale rozhodně se nemusíš bát o kvalitu vody, ta totiž stabilně patří mezi nejčistší v kraji. Krom možnosti vodního lyžování, windsurfingu, půjčení loděk či minigolfového hřiště se tu každý víkend pořádají koncerty a diskotéky. A co je super: celodenní vstupné tě bude stát jen 20 Kč!

 

Aqualand Moravia
(Foto: aqualand-moravia.cz)

 

• Aqualand Moravia


Tento brněnský aquapark, inspirovaný moderními evropskými bazény, byl slavnostně otevřen v létě roku 2013 a od té doby pojal přes tisíce návštěvníků. Tento komplex je vybaven 14 bazény, 20 tobogány a 24 saunami s různými procedurami. Během letošního léta zde probíhá rekonstrukce v saunovém světě, ale toto omezení ti určitě nezabrání v relaxaci, v provozu totiž bude stále finská sauna, infrakabina, turecká lázeň, aroma lázeň, biosauna, solná lázeň, venkovní terasa a venkovní bazén Pálava. Pokud jsi student, nezapomeň si kartu ISIC pro nižší vstupné.


Kde se nejradši koupete vy?1 hlasů
Vaše hodnocení