Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Všichni fanoušci seriálu Hra o trůny se konečně dočkali po dvou letech další série. Přestože se celosvětově úspěšný seriál blíží pomalu, ale jistě ke konci, čeští diváci nemusí mít důvod ke smutnění. Nevšední seriálové lokace si mohou připomenout ...

Nejkrásnější lokace seriálu Hra o trůny? Které jsou jen kousek od ČR?

Hra o trůny
zdroj: Profimedia Hra o trůny
aktualizováno 27.04.2019, 00:00 | 27.04.2019, 00:00 | Krásná.cz

Všichni fanoušci seriálu Hra o trůny se konečně dočkali po dvou letech další série. Přestože se celosvětově úspěšný seriál blíží pomalu, ale jistě ke konci, čeští diváci nemusí mít důvod ke smutnění. Nevšední seriálové lokace si mohou připomenout již za pár hodin na vlastní oči. Pokud jste se tedy ještě nerozhodli, kam letos poletíte na dovolenou, nechte se inspirovat oblíbeným seriálem.

Děj seriálu se odehrává v sedmi královstvích kontinentu Západozemí, ve světě temného středověku, se statečnými i lstivými rytíři, mocnými čaroději, draky a zlovlky. V příběhu plném zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel bojuje sedm šlechtických rodů o vládu a moc. Moc jednoho trůnu. Intriky jsou mezi nimi na každodenním pořádku. Přes všechny tyto vzájemné rozepře však mají i jednoho společného nepřítele. Bílé chodce neboli White Walkers v čele se zlověstným Nočním králem.


Vybavujete si sídlo Noční hlídky nebo krajinu severně od Zdi? Pohádkové záběry zmrzlé krajiny se nenatáčely nikde jinde než na Islandu. Diváci seriálu tak skrze obrazovky zavítali například do Národního parku Vatnajökull, na vrchol Kirkjufell či do nádherné jeskyně Grjótagja. „Přímý let z Prahy do Reykjavíku trvá necelé čtyři hodiny, zpáteční letenku lze pořídit již od 5500 Kč,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

 

Vatnajökull
(Foto: Getty Images)

 

Pokud upřednostňujete spíš teplejší destinace, rozhodně si připomeňte okolí residence rodu Tyrellů s názvem Vysoká zahrada. Tu tvůrci umístili do pevnosti Castillo de Almodóvar del Río. Ve Španělsku se natáčely i záběry z Dračího kamene, které jste mohli vidět v sedmé sérii. Místo, kde Jon Snow poprvé spatřil draky, se ve skutečnosti nachází na ostrůvku Gaztelugatxe u Biskajského pobřeží. „V tomto případě doporučuji letět z Prahy do Bilbao, kam trvá přímý let dvě a půl hodiny. Letenku do této destinace lze zakoupit od 3000 Kč,“ říká Trejbal.

 

Gaztelugatxe

 

ČTĚTE TAKÉ:

Na výlet s batohem. Umíš si správně zabalit?
Tipy na skvělé výlety po ČR pro páry i partu kamarádek
Nudíš se o víkendu? Tipy, co podniknout

 

Možná si vzpomínáte na honosnou bránu z první série, kterou vcházela lady Stark společně se Serem Rodrikem do Králova přístaviště. Můžete jí projít také, stačí navštívit Mdinu, bývalé hlavní město Malty. „Letenku cestující pořídí již od necelých 3000 Kč. V případě přímého letu trvá cesta dvě a půl hodiny,“ říká Trejbal.

 

Mdina
(Foto: Getty Images)

 

Patříte-li mezi fanoušky rodu Starků, určitě byste měli zavítat do Severního Irska, odkud pochází záběry Zimohradu. Nedotčenou irskou krajinu štáb využil i do dalších dechberoucích záběrů. V hlavním městě Belfastu se zas natáčela většina interiérových záběrů z Rudé bašty či honosný sál Daenerys Targaryen. „Let z Prahy do Belfastu trvá čtyři a půl hodiny s přestupem v Londýně. Letenka stojí od 5500 Kč,“ doporučuje Trejbal.0 hlasů
Vaše hodnocení