Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Také patříš do skupiny lidí, kteří usínají s knihou v ruce? Běžně strávíš dvě hodiny v knihkupectví při okukování knižních novinek? A rozečtenou knihu nedáš nikdy z ruky? Pokud jsi alespoň na jednu otázku odpověděla ano, tak bys měla znát ty nejle...

Nejlepší weby a aplikace pro všechny milovnice knih!

čtení
zdroj: Thinkstockphotos čtení
aktualizováno 02.05.2016, 00:05 | 02.05.2016, 00:05 | Krásná.cz / DyA

Také patříš do skupiny lidí, kteří usínají s knihou v ruce? Běžně strávíš dvě hodiny v knihkupectví při okukování knižních novinek? A rozečtenou knihu nedáš nikdy z ruky? Pokud jsi alespoň na jednu otázku odpověděla ano, tak bys měla znát ty nejlepší weby pro knihožrouty, jako jsi ty.

Ještě před pár lety se mladí lidé knížkám vyhýbali jako čert kříži. Naštěstí se situace lepší a v dnešní době není nic neobvyklého, když člověk potká teenagera s knihou v ruce. Správný milovník knih by měl znát aplikace a weby, které mu jeho knižní život vylepší.

 

Databáze knih
Tuhle webovku si ihned zařaď do oblíbených. Najdeš na ní knižní novinky, recenze a žebříčky. Určitě oceníš, že zde můžeš přečtené knihy vložit do virtuálního bazaru, a tobě se v knihovničce udělá prostor pro nové knížky. Na této internetové stránce nás nejvíce baví registrace. Po zaregistrování si vytvoříš svůj vlastní knižní profil. Na profilu si můžeš nastavit knížky, které jsi už přečetla nebo naopak knížky, které si chceš pořídit. Takže budeš mít ve svém knižním světě jasno.

 


Tisíc knih
Určitě to také znáš. Přečteš si skvělou knížku, a pak jsi smutná, že podobné téma v jiné knížce nenajdeš. Máme pro tebe dobrou zprávu! Existuje webová stránka tisicknih.cz, na které stačí, když zadáš jméno knížky, kterou máš ráda. I hned ti vyjede 1000 knih, které řeší podobné téma nebo jsou si něčím podobné.


Knižní doupě

Knižní doupě není typický web. Jedná se spíše o blog, který píše nadšená knihomolka. Na stránce najdeš nespočet recenzí, které jsou napsané s vtipem, ostrostí a nadhledem. Kromě recenzí můžeš na webu najít i články k zamyšlení, soutěže o knížky nebo pozvánky na setkání všech milovníků knih. V neposlední řadě si můžeš přečíst i pár článků o zajímavých filmech.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

ZASVĚCENÁ: První kniha, která mě dojala k slzám
Oddechové knihy
Pojď hledat tajemství v Tajné knize!


Booxy
Pozor! Pozor! Booxy je naprosto dokonalá aplikace pro tvůj chytrý mobilní telefon. Po vytvoření svého účtu si můžeš do aplikace přidávat knihy, které jsi přečetla. Aplikace je promyšlená do posledního detailu. Můžeš si zde vytvořit svůj knižní wishlist, dárkový seznam pro tvé blízké nebo se vyjádřit na fóru.


Knihy Google Play
Nechce se ti s sebou v kabelce táhnout těžká knížka? Stáhni si do svého mobilu nebo tabletu aplikaci Knihy Google Play, která ti poslouží jako skvělá čtečka. V aplikaci najdeš knižní novinky, učebnice i bezplatnou klasiku. K přečtení nepotřebuješ wifi, takže ideální pro všechny, kteří jsou neustále na cestách.5 hlasů
Vaše hodnocení