Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Všichni chtějí získat během prázdnin co nejvíc zážitků, něco nového poznat a objevit. Mnoho lidí vyráží na výpravy do zahraničí, o kterých pak mohou dlouze vyprávět. Jestli vás ale žádná taková cesta nečeká, nemáte dostatek peněz a rodiče by vás s...

Nemáte peníze, ale chcete zažít dobrodružství? Zkuste MIKROCESTOVÁNÍ!

cestování
zdroj: Getty Images cestování
aktualizováno 25.07.2019, 00:00 | 25.07.2019, 00:00 | Krásná.cz

Všichni chtějí získat během prázdnin co nejvíc zážitků, něco nového poznat a objevit. Mnoho lidí vyráží na výpravy do zahraničí, o kterých pak mohou dlouze vyprávět. Jestli vás ale žádná taková cesta nečeká, nemáte dostatek peněz a rodiče by vás stejně nepustili, ještě nemusíte zoufat. Pokud si chcete trochu zpestřit prázdniny, vyzkoušejte mikrocestování.

Díky mikrocestování skutečně zaženete letní stereotyp. Jde o to stát se návštěvníkem svého vlastního města nebo vesnice, ve které žijete, a přilehlého okolí a prozkoumat tyto místa z trochu jiného úhlu. Rozhodně byste si neměly myslet, že pokud někde bydlíte, tak už tam všechno znáte a nic dalšího vás nemůže překvapit.


Mikrocestování se týká jak stanování na opuštěné zahradě, tak spaní v lese v hamace či chození po okolí jen s krosnou. Pro začátek byste si měly stanovit čas, který chcete těmto zážitkům věnovat. Může jít třeba jen o dva dny, po kterých se vrátíte domů a pak třeba zase někam vyrazíte. Nebo si sbalíte batoh, vyrazíte do přilehlé přírody a domů přijdete až za týden.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Cestování s malou kabelkou? Ano, i to je možné!
Plánujete v roce 2019 více cestovat? 8 úžasných destinací, které si získají vaše srdce
Cestování levně? Žádný problém!


Aby pro vás byl tento druh cestování přínosný, měly byste se vyhýbat místům, které už znáte. Přece jen jde o cestování a poznávání. Na mikrocestování je skvělé, že se vůbec nemusíte řídit nějakým plánem a naopak dělat všechno spontánně. Chce se vám během vaší cesty celý den proležet u řeky? Proč ne. Nebo byste raději daly přednost nějaké túře? Můžete si dokonce vyrobit vlastní trasu.


Mezi další výhody mikrocestování určitě patří to, že skoro nic neutratíte. Je to tedy ideální způsob trávení volného času i pro ty, kteří si nenašli letní brigádu. Také se nebudete muset stresovat tím, že vám třeba uletí letadlo nebo ještě nestihly navštívit nějakou důležitou památku. Vaše okolí navíc určitě není nijak nebezpečné, a tak můžete mikrocestovat jak s rodinou nebo kamarády, tak samy.

 

cestování
(Foto: Getty Images)


Využijte veřejnou dopravu


Během mikrocestování byste se přece jen měly vzdát určitého pohodlí. Nenechte vaše rodiče, aby vás z jednoho místa na druhé odvezli. Pokud už má některý z vašich kamarádů řidičský průkaz, tak sice můžete udělat nějaký menší road trip po okolí, jinak byste se však měly během mikrocestování dopravovat pěšky, na kole nebo veřejnou dopravou. Když navíc někam vyrazíte vlakem, tak můžete klidně vystoupit na kterékoli zastávce, která se vám zalíbí.


Zamiřte někam mimo signál


Pokud se chcete vrátit domů opravdu odpočaté jako po dovolené, měly byste se také na chvíli oprostit od sociálních sítí. Zkuste poblíž najít nějaký kemp, kde není signál. Můžete tam na pár dní zůstat a dělat jen výlety do okolí. S mobilem v ruce tu správnou prázdninovou atmosféru nenachytáte.0 hlasů
Vaše hodnocení