Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ztratila jsi už někdy peněženku, telefon, nebo jakoukoli jinou věc, která nemohla z kabelky jen tak vypadnout? Nepřekvapilo by nás, kdyby ano. Zlodějíčci a kapsáři číhají na každém kroku čekají na klasické chyby, díky kterým by si mohli velice sna...

Nenechte se okrást! Triky, které zachrání kabelku i mobil před zloději

Velká kabelka
zdroj: Thinkstockphotos Velká kabelka
aktualizováno 08.06.2019, 00:00 | 08.06.2019, 00:00 | Karolína Šimečková

Ztratila jsi už někdy peněženku, telefon, nebo jakoukoli jinou věc, která nemohla z kabelky "jen tak vypadnout"? Nepřekvapilo by nás, kdyby ano. Zlodějíčci a kapsáři číhají na každém kroku čekají na klasické chyby, díky kterým by si mohli velice snadno přijít na své. A v letní sezoně cestování a festivalů jsou tvé věci v ohrožení o to víc.

Jak se proti těmto lidem účinně bránit? Odpovědi nalezneš v dnešním článku.


Vždycky dopnout


Jednou z nejčastějších chyb, na kterou mnoho z nás omylem zapomíná, je úplné dovření zipu u kabelky, batohu či bundy. Zpravidla to je jeden z hlavních důvodů, proč zloději okradou právě tebe. Pootevřená kabelka je totiž daleko snazší cíl, než zapnutá. Proto nikdy nezapomínej pořádně zabezpečit jakoukoli část svého outfitu, ve které uchováváš cenné věci, a to i když pospícháš. Lepší přijít o minutu později, než ztratit  veškeré doklady a peníze.

 


Drž si věci u těla


Tip, který se hodí především do rušnějších ulic či hromadné dopravy. Na těchto místech se o sebe lidi třou a dotýkají, takže ti může kdokoli rozepnout kabelku či batoh, a to nepozorovaně. Drž si proto radši své zavazadlo u těla a měj ho pořád na očích (batoh si drž v náručí, mini kabelku přes rameno nos spíš na přední části boků atd.). Předejdeš tím další velice opakované chybě, kvůli které mnoho přišlo o své cenné věci.

 

ČTĚTE TAKÉ:
5 rad, které uchrání tvůj telefon před zloději i rozbitím
Nevycházej ven nechráněná
Jak si vybrat kabelku? 6 žhavých trendů


Rezervace pro kabelku


V restauracích a bistrech si většina žen odkládá kabelky na roh své židle, kam na ně ovšem nevidí. To je ale další ideální příležitost pro zloděje a kapsáře, kteří by se chtěli k tvým věcem dostat. V tuto chvíli je nejlepší vzít si k sobě ještě jednu židli navíc a kabelku či batoh uložit právě na ní. Díky této pozici budeš mít dokonalý přehled, kdo se k ní přiblíží.

 


Jistota nadevše


Co dělat ve chvíli, kdy jsi dodržela veškeré kroky, ale telefon i přesto ztratil? V takovém případě ti pomůžou 2 aplikace, které jsou ke stažení jak v App Storu, tak na Google Play, a to zdarma.


Find my device/Find my Iphone


Tyto aplikace jsou přímo vytvořeny pro mobilní telefony všech značek a většina telefonů je má již stažené, potřebují pouze aktivovat a vymezit rozhraní, kde se nachází pomocí GPS. Pokud však není ve ztraceném telefonu zapnutá GPS, můžeš jej prozvonit nebo na něj nechat poslat zprávu pro případného nálezce.

 

randící aplikace
(Foto: Getty Images)


Family locator


Tato aplikace ti dovolí vytvořit skupinu s tvou rodinou či přáteli, kteří díky ní budou moc vystopovat, kde přesně se tvůj telefon nachází. Pecka!


Byla jsi někdy v minulosti obětí krádeže? Poděl se s námi v komentářích!0 hlasů
Vaše hodnocení