Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ve vysokých teplotách netrpíme jenom my, ale i naše mobily. Odborníci varují, abychom nezapomínali mobily na přímém slunci, následky mohou být i katastrofální.

Nenechávej mobil na slunci. Škodí to procesoru, aplikacím a mohl by explodovat!

Stres
zdroj: Thinkstockphotos Stres
aktualizováno 06.08.2017, 00:20 | 06.08.2017, 00:20 | Krásná.cz / sim

Ve vysokých teplotách netrpíme jenom my, ale i naše mobily. Odborníci varují, abychom nezapomínali mobily na přímém slunci, následky mohou být i katastrofální.

Obecně podle výrobců mobily nesnáší horko. Výrobci většinou uvádí, v jakých teplotách by se měl mobil pohybovat. Například takový iPhone má teplotní rozmezí od 0 do 35 stupňů. Nejlepší pro mobil jsou teploty od 15 do 20 stupňů.

 

Co se tedy může stát?

 

Baterie mobilu funguje pod konstantním napětím. V kombinaci s vysokou okolní teplotou může dojít k jejímu zničení. Čím více aplikací využíváš, tím více se mobil přehřívá, a když se k tomu přidá i vysoká venkovní teplota, ke katastrofě není daleko. Pokud teplota přesáhne 60 stupňů, hrozí podle odborníků i exploze. Poslední takový hlášený případ je ze Švýcarska na začátku července a týkal se chytrého telefonu Samsung Galaxy S III. Osmnáctileté majitelce explodující mobil popálil nohy!

 

Ve vysokých teplotách se může změnit proud i napětí, což může být problematické například pro procesor telefonu. iPhone má v sobě třeba zabudovanou automatickou ochranu proti přehřátí. To znamená, že pokud mobil usoudí, že mu je moc velké teplo, zobrazí se varování na displeji a stopne se na určitý čas jeho funkčnost, dovolí vám pouze nouzové volání.

 

Při teplotách 40+ dochází k samovybíjení na hranici 15 procent kapacity za měsíc. Mohou za to chemické procesy, které jsou spuštěny v akumulátoru právě kvůli horku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Prodluž život svému mobilu!

Krátkodobá paměť či nesoustředěnost? Za vše může používání mobilu před spánkem!

Vybíjí se ti mobil příliš rychle? Známe triky, které to změní

 

Pokud ale mobil přece jen neuchráníte, takzvaná první pomoc je mobil rozebrat. Vytáhnout baterii a obě části přenést do prostředí s běžnou pokojovou teplotou (kolem 20 stupňů). Rozhodně mobil neochlazujte vložením ho do chladničky nebo mrazáku! Tak jako my, ani mobily dobře nesnáší velké teplotní skoky.0 hlasů
Vaše hodnocení