Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Prázdniny se pomalu ale jistě krátí, a je načase začít se chystat na návrat do školy.

Netěšíš se do školy? S těmito 4 tipy ti to půjde líp!

Škola
zdroj: Getty Images Škola
aktualizováno 24.08.2018, 08:59 | 24.08.2018, 00:00 | MT

Prázdniny se pomalu ale jistě krátí, a je načase začít se chystat na návrat do školy.

Přestože léto má své nesporné výhody (a tou největší je, že se nemusíte učit), stále jsou tu věci, na které se během školního roku můžete těšit. Jak se pomalu ale jistě začít chystat na návrat do školy?


1. Zjistěte, co vás čeká


Jak se říká „štěstí přeje připraveným“, a strach z blížícího se začátku školního roku nejlépe překonáte tím, že se mu postavíte čelem. Zjistěte si, co vás ve škole všechno čeká, které učebnice si budete muset pořídit, a zda pojedete na nějaké výlety. Zkrátka sesbírejte všechny dostupné informace, abyste měly přehled o tom, co vás v průběhu roku čeká.

 

2. Proberte začátek školy se svou kamarádkou


Jakmile budete vědět všechno, co potřebujete, nebo vám třeba bude něco nejasného, sejděte se se svou kamarádkou a proberte s ní všechny méně i více příjemné věci. Proberte spolu učitele, předměty, ale i hezké spolužáky. Zkrátka se spolu nalaďte na školní vlnu.

 

kamarádky - 2
(Foto: Getty Images)


3. Užijte si poslední dny naplno


Nepropadejte smutku a užijte si poslední volné dny naplno. Udělejte něco hezkého pro sebe nebo si naplánujte odpoledne s kamarádkou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak si hned na začátku roku zajistit dobré známky?

Jak se učit do školy?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Těšíme se na spolužačky?


4. Těšte se na příjemné věci


Nikdo se netěší na hromadu učení, písemky a ranní vstávání. Jsou tu ale i věci, na které se můžete těšit. Tak například na čas strávený s kamarády, na další prázdniny, které máte před sebou, na školní akce a všechny ty hezké nové kluky, na které jste přes prázdniny zapomněly. Tak hlavu vzhůru!0 hlasů
Vaše hodnocení