Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už je to skoro dva měsíce, co se začalo chodit do školy a ještě se ti stále nepodařilo udělat si kamarády a zapadnout do kolektivu? Tak nezoufej, máme pro tebe hned několik rad, které ti to usnadní.

Nezapadáte v kolektivu? Naučte se na druhé dobře působit

kolektiv
zdroj: Thinkstockphotos kolektiv
aktualizováno 21.10.2019, 00:00 | 21.10.2019, 00:00 | ks

Už je to skoro dva měsíce, co se začalo chodit do školy a ještě se ti stále nepodařilo udělat si kamarády a zapadnout do kolektivu? Tak nezoufej, máme pro tebe hned několik rad, které ti to usnadní.

První rada, která se dá bohužel docela těžko ovlivnit, se týká tvého hlasu. Samozřejmě nikdo z nás neovlivní, s jaký hlasem se narodíš. Ne každá z nás má plný sametový hlas, který můžeme poslouchat celé hodiny, ale pokud nejsi vlastníkem takového hlasu, tak neházej flintu do žita. Musíš pracovat s tím, co ti bylo dáno a vytěžit z toho nejvíce. Takže pokud na sobě budeš pracovat, tak uvidíš, že se brzy dostaví výsledky. Stačí, když se někdy zkusíš nahrát a hned zjistíš, na čem bude potřeba zapracovat. Možná jsi moc hlasitá, máš vysoko položený pisklavý hlas nebo arogantní tón.

 

 

Další rada, kterou ti můžu doporučit z vlastní zkušenosti, je dělat přestávky v mluvení. Opravdu, mám to vyzkoušené na sobě. Sama jsem měla velké problémy v kolektivu a tohle je osvědčená rada, která ti pomůže získat respekt tvých spolužáků. Ze začátku se pokus dělat malé odmlky a uvidíš, že si tím spolužáky po čase získáš. Pokud je budeš užívat správně, vzbudí napětí a pomohou ti ostatní zaujmout. Nebude to ze začátku lehké, ale časem si na to zvykneš a budeš to brát automaticky.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Pozor, šikana může začít nenápadně
Proč tě šikanují?
Jak se stát populární?

 

Do třetice si zkus procvičit vyprávění příběhů. Není to nic složitého. Pokud chceš zlepšit svoje vyprávění, tak nejprve musíš zjistit tvůj vzorec mluvení, pak na něm teprve můžeš pořádně zapracovat. Zkus si někdy během schůzky nebo telefonátu sama sebe nahrát a pak analyzovat. Zaměř se na to, jaká slova stále opakuješ. Tato slova hodně napoví, jaká si osobnost. Také snadno odhalíš, jestli nemluvíš zdlouhavě, překotně, nesrozumitelně...

 

Je neskutečné, jaký má hlas vliv na tvé okolí. Ale nezapomeň, na všem se dá vždy zapracovat. Takže hurá do toho!0 hlasů
Vaše hodnocení