Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Materiál, ze kterého jsou kalhotky vyrobeny, nelze roztrhnout či rozřezat. Má být ochranou proti sexuálním násilníkům.

Novodobý pás cudnosti: Tyhle kalhotky chrání před znásilněním

Kalhotky proti znásilnění
zdroj: tvnoviny.sk Kalhotky proti znásilnění
aktualizováno 16.03.2014, 00:00 | 16.03.2014, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Materiál, ze kterého jsou kalhotky vyrobeny, nelze roztrhnout či rozřezat. Má být ochranou proti sexuálním násilníkům.

Nosíte v kabelce "pepřák", když se vracíte pozdě večer domů? Zdá se, že ten již brzy bude minulostí. Nově by se totiž ženy mohly uchránit před nedobrovolným pohlavním stykem uzamykatelnými kalhotkami. Projekt ochranného spodního prádla se zrodil v New Yorku.

 

Hlavním cílem je poskytnout ženám pocit bezpečí. Kalhotky jsou totiž vyrobeny ze speciálního materiálu, který je natolik pevný a pružný, že je nemožné ho roztrhnout či rozřezat. Systém patentů na stehnech a v pásku uzamknou vložené pásky.

 

Kalhotky proti znásilnění
(Foto: tvnoviny.sk)


A právě díky tomu násilník nedokáže stáhnout prádlo z boků. Zámek v pase připomíná středověký pás cudnosti. Avšak s tím rozdílem, že klíč vlastníte jen a jen vy. Ten funguje na principu nastavení dvou ručiček do polohy jako na hodinkách.

 

Podívej se na instruktážní video:

 

 

ČTĚTE TAKÉ:
Braňte se přepadení! MANUÁL ÚČINNÉ PREVENCE
Čím si "koledujete" o znásilnění
Znásilnění – jak se mu bránit?

 

Projekt anti-rape wear, prádla proti znásilnění, funguje již několik let. Tvůrci se snaží vyvinout takový produkt, který by obstál v testování. Nejnovější počin je navíc financování formou sponzorských darů. Nedávno se podařilo nashromáždit potřebnou sumu a kalhotky proti znásilnění by se tak mohly na americkém trhu objevit v červenci 2014.

 

Kalhotky proti znásilnění
(Foto: tvnoviny.sk)

 

BUDE TĚ ZAJÍAT:

VAŠE PŘÍBĚHY: Ještě jsem to nechtěla, a tak mě znásilnil
VÁŠ PŘÍBĚH: "Znásilnil mě táta kamarádky!"
VÁŠ PŘÍBĚH: Hrůzná dovolená: Znásilnil mě švagr!

 

Nad touto novinkou však visí množství otazníků. A to nejen praktických, ale i etických. Největším protiargumentem je to, že i když se násilník do kalhotek nedostane, může ho to rozzuřit natolik, že ženu fyzicky napadne nebo dokonce i zabije.8 hlasů
Vaše hodnocení