Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš jarňáky a nevíš, co podniknout? Nebo zas sedíte s rodinou o víkendu zavření doma? Máme pro tebe pár tipů na výlet.

Nudíš se o víkendu? Tipy, co podniknout

Výlet
zdroj: Thinkstockphotos Výlet
aktualizováno 10.03.2013, 00:00 | 10.03.2013, 00:00 | Krasna.cz/trm

Máš jarňáky a nevíš, co podniknout? Nebo zas sedíte s rodinou o víkendu zavření doma? Máme pro tebe pár tipů na výlet.

V zimě na hory, v létě k vodě nebo na hrady a zámky. Ale kam teď, když počasí nepřeje a hrady a zámky mají ještě zavřeno? Inspiraci můžeš najít v knize Kam za technickými památkami.

 

Různé technické zajímavosti mají totiž otevřeno celý rok, ne jako hrady a zámky, které vítají návštěvníky jen v letní sezoně. Mosty, elektrárny, muzea, mlýny, letecká i vojenská technika... Zabavíš se ty, mladší bráška i tvoji rodiče. A třeba ještě načerpáš spoustu inspirace do školy nebo námět na referát.

 

Kam za technickými památkami - 2
(Foto: oficiální zdroj)


Autorská dvojka Milan Plch a Jan Pohunek si pro tebe připravila díly Praha a Střední Čechy, Čechy a Morava (vydává CPRESS). Pokud tě zajímá technika, ať už historická či současná, nebo bys jen ráda podnikla zajímavý výlet, ale nevíš kam, tato kniha vám nabídne spoustu odpovědí!

 

Kam za technickými památkami - 4
(Foto: oficiální zdroj)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nudíš se a potřebuješ se nějak odreagovat?
Na výlet s batohem. Umíš si správně zabalit?
Cesta na dovolenou nemusí být peklo

 

Muzea, mlýny vodní i větrné, doly, elektrárny, mosty, železniční tratě, technika vojenská i letecká, přehrady a vodní díla, řada drobných zajímavostí… To je jen malá ochutnávka z pestré nabídky výletních cílů, jež jsou seřazeny podle geografických oblastí Čech.

 

Kam za technickými památkami - 5
(Foto: oficiální zdroj)

 

Lokality a místa jsou vybrané pro různé druhy výletů a výprav – u některých se dá strávit celý den, jiná si prohlédneš za krátkou dobu. Můžeš vyrazit na rodinný výlet nebo na náročnější výpravu, na své si zkrátka přijde každý. Publikaci doplňují stovky fotografií, přehledná mapa, kontakty a informace, které ti pomohou naplánovat výlet přesně na míru. Tak co, vyrazíš někam třeba hned dnes?

 

Kam za technickými památkami - 7
(Foto: oficiální zdroj)4 hlasů
Vaše hodnocení