Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Cítíte se často unavené, smutné, znuděné a frustrované? Pokud ano, je pravděpodobné, že stojíte stále na jednom místě a neposouváte se. Není náhodou čas zjistit, co vás opravdu dělá šťastné a udělat v životě změnu a dát plný prostor svému pravému já?

Odvaha: Jak ji získat, stát se šťastnější a žít podle sebe

Odvaha
zdroj: Getty Images Odvaha
aktualizováno 20.10.2018, 21:23 | 20.10.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Cítíte se často unavené, smutné, znuděné a frustrované? Pokud ano, je pravděpodobné, že stojíte stále na jednom místě a neposouváte se. Není náhodou čas zjistit, co vás opravdu dělá šťastné a udělat v životě změnu a dát plný prostor svému pravému já?

Otevřete své srdce a nahlédněte do něj. Jaký je váš sen, kam vás to doopravdy táhne, jaké prostředí a lidé vás hladí na duši? Neděláte náhodou v životě to, co se od vás očekává? Nejede váš vlak v zaběhnutých kolejích, ze kterých se bojíte vybočit z různých důvodů? Mnoho z nás trápí stále ty stejné strachy. Co by na to řekli lidi? Měli by mě ještě rádi? Neodsoudí mě? Zkuste tyto myšlenky na chvíli vypnout a zamyslet se, kdo doopravdy jste a co doopravdy chcete. 


1. Buďte k sobě i okolí upřímné


Mnoho z nás má problém s tím, že myslí především na potřeby druhých a pak trochu zapomíná na sebe. Ocitneme se v začarovaném kruhu, bojíme se říkat ne, upozaďujeme se a oddalujeme své přání. Zkuste na chvíli myslet jen na své potřeby. Přestaňte se snažit zalíbit se všem. Nebojte se vyjádřit své názory a postoje, dopřát si odpočinek, trávit čas jen tam, kde je vám to příjemné a dopřát si prostor soustředit se na své cíle.

 

Přátele
(Foto: Getty Images)


2. Podívejte se strachu přímo do očí


Možná v hloubi duše tušíte, co by vás udělalo šťastné, ale vaše sny vám připadají nereálné a nedosažitelné. Hledáte výmluvy, proč to nezkusit a stále si namlouváte, že si to nemůžete dovolit a že by to určitě dopadlo katastrofou. Takový přístup vás nikam nedostane. Čeho se opravdu bojíte? Zklamání, selhání nebo toho, že budete ostatním k smíchu? Co nejhoršího se opravdu může stát, když to zkusíte? Není náhodou víc děsivější žít život, který vás nudí a frustruje?


3. Obklopte se pozitivními lidmi


Pokud procházíte obdobím transformace a změn, zkuste se vyhnout všem negativním našeptávačům. V našem okolí je spoustu lidí, kteří se ke změně neodhodlali a nedopřáli si svobodu volby, a podvědomě chtějí, abyste také zůstaly na stejném místě. Zrazují vás, smějí se vám a vzbuzují ve vás strach. Takové našeptávače mnohdy máme i ve své vlastní hlavě a je nutné a ozdravující se jich postupně zbavovat.

 

Přátelé
(Foto: Getty Images)

 

4. Inspirujte se


Hledejte informace, knihy, lidi a přednášky, které vás nakopnou. Učit se na příběhu druhých je nesmírně inspirující a nápomocné.


Tip na akci v Praze:


Nejodvážnější konference


Dávka inspirace, nových myšlenek a návodů ke spokojenosti. Na akci vystoupí oblíbený youtuber Kovy, který nedávno veřejně oznámil, že je gay a je velkou inspirací pro ty, kteří se k podobnému kroku bojí odhodlat. Šamanka Karaimi povede přednášku na téma, jak se nebát vnitřního já a Jirka Charvát představí svůj neotřelý pohled na život. Třešničkou bude vystoupení inspirativního autora známých knih Dana Millmana, který nezanevřel na život a své sny ani po vážné nehodě na motorce. Hostem bude také Helena Houdová a celou akcí návštěvníky provede Lucie Vonchitzki (Špaková), zakladatelka platformy Štroodl, která je pomocníkem na cestě k hlubšímu poznání a odhalení pravého já.

 

Nejodvážnější konference
(Foto: facebook)

*více informací na stroodlprague.com


Tipy na inspirativní knihy:


* Cesta pokojného bojovníka, Dan Millman
* Miluj svůj život, Luise L. Hay
* Najděte si svého marťana, Marek Herman


Tipy, kde navštívit zajímavé přednášky:

 

* Praha: Centrum Maitrea

* Ostrava: Centrum Antakarana

* Olomouc: Centrum Atma

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak kompletně změnit svůj život
Vnes si trošku života do života!

DIY: Vytvořte si svou tabulku snů a vyšlete své přání do vesmíru!


5. Porovnejte možné ztráty s novými možnostmi, které se před vámi otevřou


Soustřeďte se raději na to, co můžete získat, než na to, co můžete ztratit. Uvědomte si, jak dobře se budete cítit, až se k novým krokům odhodláte. Když si představíte, jaké dveře se před vámi mohou otevřít, motivuje vás to.

 

Odhodlaly jste se k výrazné životní změně? Co vám na vaší cestě pomohlo a jak změnu dnes hodnotíte? Napište nám do komentářů!0 hlasů
Vaše hodnocení