Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co ve vás opravdu vyvolává projíždění Instagramových profilů plných fotek dokonalých a opálených křivek, bezchybného make-upu, života bez jediného mráčku, který působí jako jedna velká nekončící party? Cítíte se být málo dobré, málo krásné a srovn...

Odvrácená strana Instagramu: Pozor na přetvářku a falešnou dokonalost

Instagram versus realita
zdroj: Instagram Instagram versus realita
aktualizováno 16.10.2018, 00:00 | 16.10.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Co ve vás opravdu vyvolává projíždění Instagramových profilů plných fotek dokonalých a opálených křivek, bezchybného make-upu, života bez jediného mráčku, který působí jako jedna velká nekončící party? Cítíte se být málo dobré, málo krásné a srovnáváte se s ostatními? Naučte se rozeznat pravdu od iluze a bude vám lépe.

Původní myšlenka Instagramu je tvořit a inspirovat ostatní, což stále platí a baví nás, že při scrollování fotek občas narazíte na skvělý tip na nedělní výlet, hezkou restauraci nebo zajímavou myšlenku. Instagram má ale i svou odvrácenou stranu. Mnozí uživatelé svůj profil pojali jako "reklamu na dokonalost". Postují fotografie, které jsou určitou iluzí bezchybného života. Přitom realita je taková, že publikování těchto fotografií předchází dlouhý a náročný proces. Nastavení správného úhlu, několik nezdařilých pokusů, úprava barev a stínů a vyhlazení všech nedokonalostí.

 

Instagram versus realita
(Foto: Instagram)

 

Dvacetidvouletá sympatická blogerka Sara Puhto si z tohoto fenoménu trochu vystřelila. Na svém profilu paroduje dokonalé Instagramové fotky, které vždy doplní o další fotku, která ukazuje, jak by daná situace vypadala v reálném životě.

 

Instagram versus realita
(Foto: Instagram)

 

Mladá Finka ale přiznává, že ji kdysi také trápily pocity méněcennosti. Toužila po postavě panenky Barbie, kterou vídala na plakátech a v módních časopisech. Později si uvědomila, že reálná žena nemůže mít proporce panenky Barbie a začala mít ráda své tělo takové, jaké je.

 

Instagram versus realita
(Foto: Instagram)

 

Dnes už ví, že žádný zadek nevypadá dobře ze všech úhlů a snaží se svým sledujícím ukázat, že by si z malých nedokonalostí neměli dělat těžkou hlavu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Stinná stránka modelingu: Co doopravdy stojí za dokonalým tělem modelek?

Jak na dokonalé Instagramové fotky? Tyhle vychytané aplikace ti pomohou!

Potřebuješ nafouknout sebevědomí!? Tyhly 4 úžasné holky musíš sledovat

 

Přála by si, aby její vrstevnice přestalo trápit malé sebevědomí a zoufalá touha po dokonalosti, kterou v mladých dívkách často vyvolává pohádkový Instagramový svět.

 

Instagram versus realita
(Foto: Instagram)

 

Měly bychom mít na vědomí, že všechno, co vidíme na internetu nemusí být nutně reálné a brát to trochu s rezervou. Co si o tom myslíte vy? Měly jste někdy pocit, že ve vás dokonalé fotky na sociálních sítích vyvolávají pocit méněcennosti?0 hlasů
Vaše hodnocení