Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trápíš se, že nemáš dokonalá ňadra? Možná to bude tím, že věříš bludům.

Pět největších mýtů o prsou

Ňadra
zdroj: Thinkstockphotos Ňadra
aktualizováno 06.04.2015, 00:30 | 06.04.2015, 00:30 | Krasna.cz/lk

Trápíš se, že nemáš dokonalá ňadra? Možná to bude tím, že věříš bludům.

Žádná dívka nemá dokonalá prsa, a čím dřív se s tím smíříš, tím dřív budeš mít svá prsa ráda. Naprosto dokonalá prsa jsou ta, která prošla rukama plastických chirurgů. Jen ti umí udělat obě prsa přesně stejně velká a tvarovaná tak, aby s nimi byla majitelka dokonale spokojená.

Za to, že se svými ňadry nejsme spokojené, mohou hlavně grafici různých časopisů i katalogů s prádlem, kteří retušují přirozená prsa až k dokonalosti. Tyto výtvory a výtvory plastických chirurgů na nás útočí ze všech stran. Není divu, že normální holka začne porovnávat svá prsa s tím, co vidí, a dospěje k závěru, že její ňadra jsou ošklivá. Pravděpodobně nejsou, jen jsou jiná než muži nastavený ideál.

Pojďme si vyvrátit pět nejčastějších faktů, které se o ňadrech šíří.

ČTĚTE TAKÉ: Tak tohle se nepovedlo! Klum šokovala výstřihem, Kardashian křivkami

Prsa jsou symetrická

Málokterá dívka či žena má obě prsa stejně velká, to je naprosto normální, lidské tělo není symetrické. U některých je samozřejmě tento rozdíl téměř neznatelný, u jiných viditelný na první pohled. Většinou je větší ten prs, který přiléhá k dominantní ruce, u pravaček pravý, u levaček levý.

Proč tomu tak je? Odpověď je jednoduchá - obě prsa jsou v podstatě oddělené orgány, podobně jako třeba ledviny. Proto každé prso obaluje jinak silná vrstva tuku, má jinak vyvinuté prsní svaly, ale třeba i jinak reaguje na množství hormonů.

Stejně tak se může stát, že se ti na každém ňadru vyvine jinak velká bradavka nebo prsní dvorec.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Asymetrické poprsí umí pěkně potrápit
Která prsa mají kluci rádi? Všechna!
Proč je super nemít velká prsa

Pokud je rozdíl ve velikosti tvých prsou minimální, hoď starosti za hlavu. Pravděpodobně si toho rozdílu totiž všimneš jen ty, která se každé ráno i večer podrobně zkoumáš před zrcadlem. Jestli je o něco větší, můžeš vše korigovat podprsenkami s vycpávkami, kdy si každou přizpůsobíš podle potřeby. Hodně zmůžeš také posilováním prsních svalů. A pokud budeš mít z rozdílu ve velikosti opravdu komplexy, můžeš se svěřit do rukou lékařů. Dnes existují i neinvazivní metody, které ti pomohou.

Prsa jsou pořád stejně velká

Velikost tvých prsou se v průběhu života mění, a to i tehdy, když je růst zbytku tvého těla již ukončen. Protože prsa tvoří z velké části tuková tkáň, hodně reagují na změnu váhy. Když zhubneš, zmenší se ti, když přibereš, zase se zvětší. Například před menstruací jsou zase o trochu větší, protože se v mléčných žlázách shromažďuje tekutina. Proto jsou i na dotek pevnější.

 

Prsa
Prsa se během života mění. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Na velikosti tvých prsou se samozřejmě podepíše také těhotenství, během kterého se tvá prsa zvětší. Při kojení budou ještě větší, protože se v mléčných žlázách vytvoří mléko pro tvé dítě. Po skončení kojení se zase prsa zmenší, ale nikdy už nebudou vypadat tak jako před dítětem.

Změny ve velikosti tvých prsou jsou normální, ale pokud si všimneš nějaké změny uvnitř nich, změny v jejich struktuře, nebo dokonce cysty, okamžitě utíkej za svým lékařem. Nemusí jít o nic vážného, ale mohlo by.

Prsa mají být oblá

A to řekl kdo? Zřejmě nějaký fanoušek silikonových implantátů. Prsa mohou mít mnoho tvarů, hodně záleží na jejich velikosti. Čím jsou větší, tím víc je jejich tíha táhne k zemi, takže mají k oblosti daleko.

 

Prsa
Málokterá má takový tvar, který se považuje za nejkrásnější. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Asi sedm procent žen má prsa špičatá. Nejhůř se se svými ňadry srovnávají ženy, které mají prsa od přírody povislá. I taková ňadra však mají mezi kluky své obdivovatele, není třeba se tím trápit.

Bradavky jsou vždy do špičky


Ne. Existují bradavky zploštělé a dokonce bradavky vpáčené. Ty téměř nikdy nevystupují nad povrch dvorce, ani při vzrušení. Ženy s takovými prsy mají často problém s kojením, protože dítě se nemůže přisát. Nemusí to však být pravidlem, je to velmi individuální záležitost.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše:
Máte prsa v kondici? Otestujte se!
Sexy obří poprsí: Vykouzlete si ho díky podprsence

Přestože trčící bradavky jsou běžnější než ty vpáčené, má je ve skutečnosti až 20 procent žen.

Chlupy na prsou mají pouze muži

Opět to není pravda. Asi žádná žena nemá tak chlupatý hrudník jako její přítel, ale chloupky se objevují velmi často. Většinou jsou hebké, světlé a málo viditelné, ale někdy může mít dívka kolem bradavek i černé chlupy, které vypadají stejně jako mužské.

I když to může být velký problém pro tvé sebevědomí, dnešní depilační techniky jsou již natolik rozvinuté, že ti mohou i s tímto problémem pomoci. A i kdyby jsi se holila doma v koupelně žiletkou, vždyť to nikdo nemusí vědět, ne?30 hlasů
Vaše hodnocení