Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zjistila jsi, že tvou kamarádku její přítel podvádí? Co v takové situaci dělat?

Podvádí tvou kámošku a ty to víš! Co dělat?

Nevěra
zdroj: Thinkstockphotos Nevěra
aktualizováno 10.10.2012, 00:00 | 10.10.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Zjistila jsi, že tvou kamarádku její přítel podvádí? Co v takové situaci dělat?

Odhalení nevěry, která se týká tvé dobré kamarádky, tě může přivést do dost nepříjemné situace. Nese s sebou velice tíživou zodpovědnost. Než jí poběžíš vše říct, zkus se zamyslet, co svým jednáním můžeš způsobit.

 

Mají problémy už dlouho?

 

Pokud při každém vašem setkání kamarádka na svého partnera neustále jen nadává a tušíš, že jim to už nějakou dobu neklape, můžeš mít pocit, že by ji informace o nevěře vlastně ani nepřekvapila. To ale není pravda. Proč ve vztahu zůstává, i když na něj tak často nadává? Protože jí určitě v něčem i vyhovuje. A toho vyhovujícího je zřejmě víc. Nebo se bojí zůstat sama, a ve vztahu, i když ne ideálním, setrvává, než potká někoho lepšího.

 

Když jí o nevěře řekneš, narušíš tím situaci, ve které teď se svým partnerem je. Ty budeš poslem špatných zpráv, ty budeš ta zlá. To chceš? Pokud máš jistotu, že kamarádku podvádí, a že ona s ním není šťastná, nemusíš jí hned o nevěře říkat. Příště, až na něj zas bude nadávat, zeptej se, proč s ním tedy je. Neboj se jí říct, že si myslíš, že s takovým typem jen ztrácí čas a že má na lepší. Může díky tvému popostrčení vztah ukončit, aniž by tím zásadním hybatelem byla odhalená nevěra.


Nic nového

 

Některé dívky ovšem setrvávají ve vztahu i poté, co zjistí, že je jim jejich partner nevěrný. Proč? Často to souvisí s nízkým sebevědomím. Mají strach, že na lepšího nemají, a tak se o svou lásku raději podělí, než aby ho ztratily úplně. Nebo jim to tak vyhovuje. Přítel může být třeba výrazně sexuálně náruživější, a ony raději přimhouří oči nad jeho zálety, než aby si to musely vytrpět samy.

 

Když takovou kamarádku postavíš před odhalení nevěry jejího milého, vlastně ji tím dostaneš do úzkých. Ona to ví, ale neřeší to. Teď ale ví, že to víš i ty. Pokud nezačne jednat (alespoň na oko), co si o ní pak pomyslíš? Přiznáním jí tím způsobíš ještě víc starostí.

 

 

Miluje ho?

 

Další varianta... Ona ho skutečně miluje. Její přítel je pro ni vším a netuší, že jejich vztah není bez mráčku. Když vyrukuješ s nepříjemnou pravdou, zkazíš jí veškeré ideály a způsobíš jí obrovskou bolest. Ano, možná cítíš, že to tak být musí, hlavně že pravda vyjde najevo, jenže v ten moment budeš pravděpodobně tou nejhorší ty. Protože od tebe se dozví tu krutou zprávu. Možná jen nechceš, aby byla před ostatními za hlupačku, ale snadno se to může změnit v to, že tě bude mít za krutou mrchu, která jí chtěla nemilou informací ublížit. A s vaším kamarádstvím může být konec.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Osm hlavních příčin nevěry. Odhal je!
Mám odpustit nevěru?
Bere tě jako samozřejmost? Upozorni na sebe "nevěrou"

 

Jsi si jistá?

 

Problém je také v tom, jestli je to, co jsi viděla, skutečná nevěra. Možná vůbec o nic nešlo. Možná ano, ale jen o jednorázový úlet, který neznamená, že dotyčný svou přítelkyni už nemiluje. Když vyrukuješ s pravdou, rozběhnou se reakce, které by bez tvého přičinění vůbec nevznikly. Mohli dál žít v naoko idylickém vztahu, on by si možná začal vážit své partnerky a na hloupou aférku by snadno zapomněl. Pokud bys nezasáhla ty...

 

Máš vůbec právo?

 

Je to jejich vztah. Skutečně máš právo to změnit a možná ve výsledku způsobit jejich rozchod? Je to velká zodpovědnost a zásadní rozhodnutí. Udělat ho? Ano, tvá kamarádka nebude před ostatními za hlupáka a nebude žít v nefungujícím vztahu (buď se její milý změní a bude jí věrný, nebo z nevydařeného vztahu odejde). To jsou pozitivní argumenty. A ty negativní? Možná chce žít v růžové iluzi a ignoruje to, co dávno ví. Možná ale nic neví a ty budeš tím, kdo ji raní. Dokonce ti ani nemusí uvěřit, a když bude její drahý zatloukat, můžeš být za závistivou, nepřející a pomlouvačnou potvoru, která lže. Vypadá to, že negativ, která riskuješ, je bohužel víc.

 

Jak by ses rozhodla ty? Řekla bys kamarádce, pravdu, nebo bys mlčela? Zažila jsi už někdy takovou situaci? Jak ses zachovala? Poděl se v komentářích.3 hlasů
Vaše hodnocení