Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na kávě je skvělé, že si můžete vybrat takovou, která vám padne na míru. Přejete si trochu experimentovat a vyzkoušet kávové vychytávky? Nebo naopak zůstanete spíš u tradiční kávové chutě? Pijete kávu často nebo jen někdy? To všechno by měly být f...

Podzimní specialitky: Je libo káva s růžovým pepřem nebo s příchutí dýně?

dívka s kávou
zdroj: Getty Images dívka s kávou
aktualizováno 07.11.2019, 01:32 | 07.11.2019, 01:32 | Krásná.cz

Na kávě je skvělé, že si můžete vybrat takovou, která vám padne na míru. Přejete si trochu experimentovat a vyzkoušet kávové vychytávky? Nebo naopak zůstanete spíš u tradiční kávové chutě? Pijete kávu často nebo jen někdy? To všechno by měly být faktory, které ovlivní, jaký druh kávy si dáte.

Pro dívky, které rády neustále zkouší něco nového, máme tip na zpříjemnění sychravých dnů. Starbucks přišel s nápojem, který nenechá žádnou milovnici kávy chladnou. Nyní je totiž v těchto kavárnách k dostání Pumpkin Spice Latte, které se brzy stane nápaditým hitem letošního podzimu. Jde o espresso se sirupem chutnajícím po dýňovém koláči, s napěněným mlékem a šlehačkou. To všechno je doplněné ještě o kořeněný dýňový posyp. Starbucks navíc vychází vstříc vegankám, které si mohou vybrat mezi širokou škálou alternativních mlék. Ty je možné přidat do kávy místo klasického mléka.


Nápoj má navíc krásnou barvu do oranžova, určitě proto zlepší klasický podzimní šedivý den. Peronál Starbucksu vám ho může připravit do vlastní nádoby, kterou si připravíte, aby byl prodej kávy šetrnější k přírodě a eliminovala se spotřeba plastového odpadu. Nemluvě o tom, že to budete mít levnější.

 

ČTĚTE TAKÉ:

4 mýty o kávě aneb co možná nevíš o kofeinu
Co spolehlivěji zažene únavu: Káva versus čaj?
Chceš omezit svou závislost na kofeinu? Co vše hrozí a jak správně na to?


Dýňovou chuť máte sice rády, ale klidně byste vyzkoušely něco ostřejšího? Pak vás možná zaujme Malinový flat white s růžovým pepřem, který můžete vyzkoušet v Costa Coffee. Spojení kávy, pepře a ovoce vypadá neotřele a určitě stojí za ochutnání. Novinka překvapí tím, že pepř v kávě je růžový, čerstvě namletý a voní. Zajímavé na tomto nápoji je také to, že ho vymyslela česká baristka Naďa Krejčíková a vyhrála s ním celosvětovou soutěž Lagardere Foodservice Championship 2019, která se konala v Paříži.

 

Káva
(Foto: cajova-zahrada.cz)


Ráno si dejte něco slabšího


Tato pepřová káva však může být pro někoho silná, po ránu je lepší dát si nějaké jemnější kafe. Jestliže potřebujete dostat hned po probuzení svou dávku kofeinu, volte kávu pocházející z Brazílie. Je slabší než jiné kávy, a proto celkově vhodnější pro ranní užívání. S brazilskou kávou se proberete postupně, sice vás tolik nenakopne, ale její efekt bude trvat déle. Nakonec kdo by se nechtěl probouzet pozvolna?


Kvalita brazilské kávy spočívá také v tom, že Brazílie patří mezi její přední producenty. Jde o typ kávy arabika a většina produkce této země pochází od drobných pěstitelů, což může být také sympatické.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Exkluzivní káva Bravo Brazilia, Jardin, 1000g, 619 Kč, prodává www.caje-mixtee.cz
* Instantní káva Brazílie Gourmet, 200g, 129 Kč, prodává www.cerstvakava.cz
* Brazilská káva Brazílie Diamond Santos, 119 Kč, prodává www.coffeespot.cz
* Instantní káva vyrobená metodou sušení-mražení Kenya Kilimanjaro, Jardin, 75g, 100 Kč, prodává www.caje-mixtee.cz


Jestliže si ale dáváte kávu jen občas a sem tam ji vyměníte za čaj, pořiďte si raději instantní kávu. Ta nevyčichne tak rychle a v původním stavu vám vydrží mnohem déle než klasická káva, jejíž aroma zanedlouho vyprchá, pokud ji načnete. Výhodou je také její nenáročná příprava, kvůli které se ráno nezdržíte. Není pravda, že instantní káva nepatří chuťově nejlepší. Pokud se vyrábí složitější metodou a neprojde procesem zahřívání, ale namísto toho sušením a mražením ve vakuu, tak si svou chuť i aroma zachová.0 hlasů
Vaše hodnocení