Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

V dlouhodobých přátelstvích se čas od času objeví takové chvíle, kdy máte pocit, že už si nerozumíte. Typickým příkladem jsou chvíle, kdy se cítíte, jako by se na vás vykašlaly vaše nejlepší kamarádky.

POMOC, kamarádky se proti mně spikly! 3 rady, jak se s tím vyrovnat

kamarádky - 3
zdroj: Getty Images kamarádky - 3
aktualizováno 24.07.2018, 00:00 | 24.07.2018, 00:00 | Krásná.cz

V dlouhodobých přátelstvích se čas od času objeví takové chvíle, kdy máte pocit, že už si nerozumíte. Typickým příkladem jsou chvíle, kdy se cítíte, jako by se na vás vykašlaly vaše nejlepší kamarádky.

O to hůř, když jste byly zvyklé, že jste jedna ze tří a zároveň jejich středem pozornosti. Kamarádství ve třech jsou vždycky komplikovaná a najdou se momenty, kdy narazíte a bude to potřeba řešit. Nebo nechat vyšumět. Co můžete v takovém období dělat?

 

kamarádky - 1
(Foto: Getty Images)


Přesvědčte se, že nešlo jen o výjimečný den
Někdy se může stát, že i přestože žijete domnění, že se s vašimi kamarádkami něco děje, jedná jen o váš vnitřní pocit, který nemá nic společného s realitou. Pokud se vám jednou nebo dvakrát stalo, že jste se cítily odstrčené, zkuste zapřemýšlet nad tím, co podobným situacím předcházelo. Neměly jste třeba jen rozdělené předměty ve škole a ony byly bez vás ve společné skupině? Po zbytek dopoledne mohly mít více společných témat, a proto se vám příliš nevěnovaly. To nic nemění na tom, že druhý den se zase můžete bavit ve třech, jako dřív.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak si udobřit kamarádky ve škole?

Usmiř se s kamarádkou

10 znamení, podle kterých poznáš, které tvé kamarádky jsou opravdové


Navrhněte každé z nich oddělený program
Pokud podobných situací přibývá, můžete začít jednat. Ideálně si s oběma zvlášť promluvte. Navrhněte každé z nich program ve dvou a zajděte si třeba na zmrzlinu nebo k jedné z vás domů. Během odpoledne nadhoďte, jestli se náhodou něco nestalo, něco jste jim něco neudělala. Svěřte se jim se svými pocity Třeba zjistíte, že jedná z kamarádek měla stejný dojem naopak z vás a proto dala přednost přátelství s druhou kamarádkou.

 

kamarádky - 2
(Foto: Getty Images)


Dejte tomu čas
Čas je lék na všechno. Je přirozené, že si v některých obdobích s někým rozumíme víc a někým míň Snažte se pochopit, že vaše dvě kamarádky zrovna mají více společných témat. Nevěšte hlavu a rozptylte se přátelstvím s jinými lidmi. Uvidíte, že co nevidět bude zase všechno ve starých kolejích a na podobné starosti si ani jedna z vás nevzpomene.0 hlasů
Vaše hodnocení