Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Prázdniny utekly jako voda a další školní rok už klepe na dveře. I když byste si nejspíš prázdniny alespoň o další měsíc prodloužily, rodiče už na vás naléhají, ať se začnete připravovat na návrat do školních lavic. Ještě ale máte čas si poslední ...

Poslední prázdninový týden je tu! Jak si ho užít naplno?

konec prázdnin
zdroj: Getty Images konec prázdnin
aktualizováno 27.08.2019, 00:00 | 27.08.2019, 00:00 | Krásná.cz

Prázdniny utekly jako voda a další školní rok už klepe na dveře. I když byste si nejspíš prázdniny alespoň o další měsíc prodloužily, rodiče už na vás naléhají, ať se začnete připravovat na návrat do školních lavic. Ještě ale máte čas si poslední týden prázdnin pořádně užít. Jak?

Zatímco se každý den ve škole vleče, dva měsíce prázdnin utečou a aniž byste se nadály, už je tu zase podzim. Využijte poslední srpnový týden k tomu, abyste si utřídily dojmy z prázdnin a psychicky se připravily na příštích pár měsíců, během kterých zase budete muset brzy vstávat a učit se.


1. Sepište si zážitky z prázdnin


Ať už jste zažily nejlepší létavého života nebo jste ho strávily tak jako každý rok, když si všechno sepíšete, tak znovu prožijete každý zážitek a utvoříte si krásné vzpomínky. Uvědomíte si, že jste si léto pořádně užily a teď zkrátka nastal čas povinností. Pořiďte si diář, do kterého si budete během posledního týdne sepisovat své cesty, zkušenosti, budete do něj kreslit a i třeba lepit jízdenky nebo letenky. Takový deníček vás během školního roku ještě párkrát rozesměje nebo vám udělá radost za pár let, až ho najdete zastrčený v šuplíku.


2. Ukliďte si pokoj


Během prázdnin jste možná byly pořád pryč a ve svém pokoji jste se nikdy moc dlouho nezdržely. Aby vám v něm bylo příjemně, měly byste si v něm pořádně uklidit, přetřídit oblečení anebo třeba vyrobit nové dekorace. Počítá se všechno, co z vašeho pokoje udělá během školních dní takové malé útočiště.

 

návrat do školy
(Foto: Getty Images)


3. Sezvěte kamarádky ze školy


Jste smutné, že už jsou prázdniny pryč? Netrapte se o samotě, pozvěte si kamarádky, nejlépe spolužačky. Proberte spolu to, co vás během prázdnin potkalo i co vás čeká ve škole. Ve větší skupině bude stres z návratu do školy určitě menší!


4. Věnujte čas přípravám na nový školní rok


Přestože se snažíte bránit myšlenkám na školu, když se na září připravíte, tak ten konec prázdnin nakonec nebude tak strašný. Oprašte učebnice a školní pomůcky, můžete si také zopakovat látku z minulých ročníků, abyste během prvních hodin zazářily.


5. Vyrazte na nákupy


Už víte, v čem vyrazíte první den do školy? Pokud ne, svolejte kámošky a běžte nakupovat. Když budete mít nové oblečení, ve kterém se budete chtít ukázat, tak se na začátek školního roku dokonce začnete i těšit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kluci z kapely Slza: Jaké průšvihy ve škole páchali a za co mají ulítlé poznámky?
Nejkrásnější podzimní parfémy: Jaký je nejlepší pro návrat do školy?
Potkala jsi letní lásku a děsíš se konce prázdnin? 4 tipy, jak vztah udržet i po létě


6. Naposledy se vyspěte až do oběda


Poslední prázdninový týden sice láká k tomu pořádně se vyspat, dopřejte si ale poslední ospalé ráno a pak začněte trénovat brzké vstávání. Tělo si na to lépe zvykne a vyhnete se tím tomu, abyste hned první školní den zaspaly nebo měly kruhy pod očima.


7. Vyrazte do přírody


Jestli jste třeba trávily hodně času na vesnici, během posledního srpnového týdne se tam vraťte a znovu si projděte místa, která jste měly rády. Setkejte se také s prázdninovými kamarády, které například nebudete mít příležitost během školního roku vidět tak často.


8. Pusťte si film


Jedním z nejlepších odreagování před návratem do školy je pustit si film. Zvlášť pokud se třeba uvidíte s klukem, který se vám minulý školní rok líbil a přes prázdniny to tak nějak vyšumělo. Můžete si například pustit Má mě rád, nemá mě rád ve středu 28. srpna od 18:20 na Nově.


Ve filmu se Bryce a Juli poprvé potkali, když byli ve druhé třídě. Od té doby je Juli do malého kluka zamilovaná, zatímco on se jí snaží stranit. Pouto mezi nimi ale přetrvává od základní školy po střední a ještě dál. Uvědomí si postupem času Bryce, že chytrá Juli je pro něj tou pravou?

 

Má mě rád,nemá mě rád
(Foto: Archiv distribuční společnosti)0 hlasů
Vaše hodnocení