Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Letní sluneční paprsky nás krásně zahřívají, ale teplé počasí si kromě opálené pokožky s sebou nese i jeden kosmetický problém: častější pocení. Obzvláště v oblasti nohou se jedná o problém, který nelze jednoduše odstranit antiperspirantem. Poradí...

Potí se ti vedrem nohy? PRVNÍ POMOC

Chodidla
zdroj: Thinkstockphotos Chodidla
aktualizováno 29.07.2013, 00:00 | 29.07.2013, 00:00 | Krasna.cz/trm

Letní sluneční paprsky nás krásně zahřívají, ale teplé počasí si kromě opálené pokožky s sebou nese i jeden kosmetický problém: častější pocení. Obzvláště v oblasti nohou se jedná o problém, který nelze jednoduše odstranit antiperspirantem. Poradíme ti proto pár triků, se kterými budeš mít nohy dokonale v suchu.

Samotné pocení je pro tělo přirozená reakce, která pomáhá udržovat organismu přijatelnou teplotu a přitom se zároveň zbavovat škodlivých látek z těla. Ale je dobré umět pocení také trochu regulovat, především v oblasti nohou. Ty jsou totiž místem, kde se nachází nejvyšší množství potních žláz. Důležitá je samozřejmě hygiena, nohy si myj nejlépe dvakrát denně a natírej krémy určenými přímo na chodidla.


Přezuj se, prosím


Proti pocení samozřejmě pomáhá otevřená a prodyšná obuv. „Pokud ale i v letním počasí musíte mít uzavřené boty, tak volte kvalitní koženou obuv, která dobře absorbuje pot. Boty ze syntetických látek nejsou vhodné pro jedince, kterým se hodně potí nohy. Syntetický materiál špatně zpracovává pot a v botách se pak mohou kromě nepříjemného pachu šířit také mikroby,“ vysvětluje Veronika Sajdoková z CCC. Zapomeň také na ponožky ze syntetického materiálu. Na absorbování potu jsou nejlepší bavlněné, které dopomohou k lepšímu provětrání pokožky. „Vyrazíte-li ven bez ponožek, tak si boty vystříkejte sprejem s obsahem stříbra, po kterém vám nebudou v botách nepříjemně podkluzovat chodidla. Navíc nanočástice stříbra skvěle bojují proti tvoření bakterií a nepříjemného pachu obuvi,“ dodává Veronika Sajdoková. Pokud zrovna u sebe nemáš sprej s obsahem stříbra, můžeš si pomoci malým trikem: dej si do bot malý stříbrný předmět (např. minci, řetízek) tak, aby ti nepřekážel při chůzi a během pár dní se ti boty neutralizují od pachu. Použít můžeš také octovou vodu k omytí nejen nohou, ale i vnitřku bot.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Deodorant na tričku. Co teď?
Mýty a pravdy o deodorantech
Stop nadměrnému pocení!

 

Pracuješ celý den v kanceláři? V práci pak měj náhradní pohodlné boty na přezutí. Nepříjemný zápach může často plynout také z toho, že jsi v botách uvězněna celý den. Nos stále při sobě i náhradní pár ponožek. Nikdy nevíš, kdy půjdeš na nečekanou návštěvu. Od věci není ani použít v nouzi nejvyšší parfémek, kterým vystříkáš boty a dočasně nepříjemný zápach alespoň překryješ. V létě ho měj v kabelce vždy s sebou, dokáže tě zachránit před nepříjemnými situacemi.

 

Stop pocení

 

Botox nejen na vrásky


Jedním ze současných trendů je také aplikovat si na místa, kde dochází k nadměrnému pocení, Botulotoxin neboli Botox. Ten dokáže vyhladit nejen vrásky, ale také zastavit aktivaci potních žláz. Samotná procedura stojí okolo 8 tisíc korun. Zákrok je ale dočasný a zhruba po půl roce se musí opakovat. Kromě plosek nohou si botox můžeš aplikovat také do podpaží nebo dlaní.
"Malé množství tohoto roztoku se aplikuje do kůže postižené oblasti a zabraňuje aktivaci potních žláz, ať už je zapříčiní horko, fyzická námaha či psychické vypětí.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Stop pocení přírodní cestou
Máš problémy s pocením v obličeji?
Doma.cz: Test antiperspirantů: Víme, který nejlépe ochrání a nezanechá stopy!

 

Toto ošetření je dosud nejefektivnější metodou odstranění nežádoucího pocení. Samotná aplikace trvá jen několik minut, v závislosti na rozsahu ošetření, bez nutnosti použití anestézie. Je samozřejmě možné aplikovat znecitlivující krém," přibližuje průběh specialista z Kliniky YES VISAGE, která podobné služby nabízí. Během 2 až 10 dnů nastupuje účinek aplikované látky. Potní žlázy omezují až zastavují svou činnost. Trvání účinků je pak individuální. V závislosti na aplikovaném množství látky přetrvává 7 – 12 měsíců i déle. Ošetření lze následně bez obav opět opakovat. S počtem opakování se účinek prodlužuje!

 

Dobré je také nohy každý den po koupeli sypat speciálními zásypy, které nakoupíš např. v lékárně. Ty pomohou nejen nadměrnému pocení, ale jsou účinné i proti tvorbě bakterií a plísní.

 49 hlasů
Vaše hodnocení