Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tampóny se staly součástí našeho života. Často o nich ani příliš nepřemýšlíme a jednoduše je používáme tak, jak jsme se kdysi naučily. Existují však důležité informace, které na krabičce sotva najdeš.

Pozor! Tyhle TŘI informace o TAMPÓNECH bys měla vědět

Tampon
zdroj: Thinkstockphotos Tampon
aktualizováno 29.05.2017, 00:00 | 29.05.2017, 00:00 | Krásná.cz

Tampóny se staly součástí našeho života. Často o nich ani příliš nepřemýšlíme a jednoduše je používáme tak, jak jsme se kdysi naučily. Existují však důležité informace, které na krabičce sotva najdeš.

O těchto nepsaných pravidlech se příliš nemluví, ale rozhodně bys je měla znát.


Jak dlouho tampón používáš?
Na obalu se sice můžeš dočíst, že tampón můžeš používat třeba až 12 hodin, ale ve skutečnosti platí pravidlo, že čím kratší dobu, tím lépe. Možná tě výměna po doporučených čtyřech nebo osmi hodinách bude otravovat, ale věř, že tímto krokem děláš pro své zdraví maximum. A proč tomu tak musí být? Především z toho důvodu, že tampón má tu vlastnost, že nasává veškerou tekutinu. Ta se následně v těle zahřívá a vytváří tak ideální klima pro množení bakterií. S délkou zavedení tampónu souvisí i pojem syndrom toxického šoku, který ti je určitě známý.

 


Výměna po koupání?

Blíží se léto a s ním i vodní radovánky. Právě v létě oceňujeme schopnost tampónu a naplno mu důvěřujeme. Vždyť bez něj bychom mohly na plavání rovnou zapomenout. S koupáním se však pojí jeden zásadní problém. Často si po něm tampón nevyměníme, a to je velká chyba, která může ohrozit naše zdraví. Pokud si tampón nevyměníš, pak se chlor, který se nasákl do tampónu během koupačky, pomalu dostane do pochvy. Tím se zaděláváš na obrovský problém, na který by mohlo doplatit tvoje intimní zdraví. Po každém koupání si tedy poctivě vyměň tuto intimní pomůcku. Zvlášť obezřetnou pozornost věnuj výměně po koupání v moři nebo v jezeře.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Co nahradí vložky a tampony?
HOLKY POZOR! Vložky a tampóny nám mohou uškodit
Trpíš vaginální infekcí? Pomohou ti tampony


Vůně může spíše uškodit

Je jasné, že si své dny chceme čímkoliv zpříjemnit. I samotná vůně tampónů nám může udělat lepší den, a především zpříjemnit zavádění. Jenže! Problém nastává ve chvíli, kdy je tvá vagína citlivější na parfemaci tampónů. Pokud tomu tak je, pak zřejmě ucítíš nepříjemné pálení a svědění. V tomto případě na nic nečekej a tampón ihned vyndej. Vždyť klasika bez parfemace také není špatná.0 hlasů
Vaše hodnocení