Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

I když si myslíte, že vás má člověk rád, ne vždy to tak je.

Předstírá kamarádství? Tyto triky odhalí FALEŠNOU KÁMOŠKU

Kamarádky
zdroj: Thinkstockphotos Kamarádky
aktualizováno 20.04.2017, 00:17 | 20.04.2017, 00:17 | krasna.cz/tvnoviny.sk

I když si myslíte, že vás má člověk rád, ne vždy to tak je.

Ne vždy umíme odhadnout, zda jsme někomu sympatičtí. To, jestli vás má někdo rád, nebo to jen předstírá, zjistíte podle jeho řeči těla. Jak se chová člověk, který kamarádství jen předstírá?

 

Negativní řeč těla

 

Řeč těla nás někdy dokáže zaujmout více než samotné mluvení. Ale jindy si jí ani nemusíme všimnout. Pokud někdo používá při mluvení ruce, hýbe s nimi a jeho pohyby jsou přirozené, znamená to, že se s námi ten člověk cítí dobře. Naopak když je strohý a jeho řeč těla je minimální, může to znamenat, že se ten člověk necítí v naší společnosti pohodlně.

 

Nucený úsměv

 

Pokud vás má někdo upřímně rád, všimnete si to i na jeho úsměvu. Ten je přirozený a často se směje i bez důvodu. Podle psychologů vidíte přirozený úsměv i na očích daného člověka.

 

Nekopírují řeč vašeho těla

 

Kopírování řeči těla je přirozená věc a pokud to někdo dělá bez uvědomování, může to znamenat, že vás má upřímně rád. Například, když se začnete hrát s vlasy, vaše kamarádka to může začít dělat také.

 

 

Nepoužívají oční kontakt

 

Jak se říká, oči jsou bránou do duše. Pokud se vám však někdo nedívá do očí, může to znamenat, že se necítí vedle vás dobře. Mezi opravdovými kamarády je oční kontakt silnější.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Proč nemáš žádné kamarády?
TEST: Jaký jsi typ kamarádky?
TEST: Mají tě tvé kámošky opravdu rády?

 

Jsou s vámi krátce

 

Máte problém si domluvit schůzku a když se setkáte, jste spolu krátce. Výmluvy, že má mnoho práce jsou na prvním místě a snaží se co nejdříve odejít. Pokud je však kamarádství pravé, strávíte spolu klidně celý den, aniž byste se dívaly na hodinky.

 

Nic si s vámi neplánují

 

Všímejte si, zda jste iniciátor vašich setkání pouze vy nebo se o to snaží i daný člověk. Když se vám nikdy neozve, je zřejmé, že s vámi být nechce.

 


Neposlouchají vás

 

Dobrého kamaráda poznáte podle toho, že ho zajímá, co vás trápí a co je u vás nové. Ten falešný se vás sice může zeptat, jaký jste měla den, ale odpověď ho už nemusí zajímat.

 

Cítíte to ve vašem nitru

 

Ani výše zmíněné kroky vám nemusí pomoci zjistit, zda vás má člověk rád. Důležité je, co cítíte ve svém nitru. Pokud se jednou s někým necítíte pohodlně, je možné, že se to nikdy nezmění.
Neztrácejte čas s lidmi, kterým na vás nezáleží a nikdy si na vás nenajdou čas. Setkávání s nimi vám ubírá energii. Raději se soustřeďte na ty, kteří kamarádství myslí vážně a jsou pozitivně naladěni.0 hlasů
Vaše hodnocení