Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Velikonoce bez perníčků by nebyly Velikonocemi!

Překvap rodinu a upeč pro ni voňavé VELIKONOČNÍ PERNÍČKY

Nedělní klasika: VELIKONOČNÍ PERNÍČKY
zdroj: Thinkstockphotos Nedělní klasika: VELIKONOČNÍ PERNÍČKY
aktualizováno 03.04.2015, 00:33 | 03.04.2015, 00:33 | esn

Velikonoce bez perníčků by nebyly Velikonocemi!

Že se perníčky pečou jen o Vánocích? Tak to jste na omylu! Velikonoce jsou ten nejlepší čas na zdobení perníčků veselými barvami. Navíc během jejich přípravy můžete zapojit do procesu i děti, které vaření v kuchyni jistě ocení.

 

 

Perníčky zvládnete levou zadní. Připravit těsto je snadné a jeho výhodou je, že ho můžete různě ochucovat. Mohou mít tisíce vůní i chutí, barev i tvarů. Můžete se rozhodnout, jestli je chcete zdobit polevou, nebo slepovat jako linecké těsto. Můžete je ovonět kůrou z citrónu nebo pomeranče, do těsta můžete přilít i rum. Perníčky nemusí být výhradně sladké, do jedné várky klidně přidejte drcené chilli a těsto dostane jiný rozměr. Skvělé perníkové těsto vznikne, přidáte-li třeba nadrcené oříšky či mandle.

 

 

JAK NA DOKONALÉ PERNÍKOVÉ TĚSTO SE DOČTETE ZDE!

 

Zdobení


Perníčky se dají krásně vyšperkovat. Někdy dokonce tak, že vám bude líto je sníst! Vyhrát si můžete s barvami i motivy, právě díky tomu můžete perníčky přizpůsobit všem ročním obdobím a příležitostem. Zdobt je cukrářskými perlami a k obrazcům si dopomáhejte cukrářskými kornouty naplněnými barevnými polevami. Základní bílou polevu vyšleháte z bílků a trochy vody, jiných barev docílíte potravinářským barvivem. Nebojte se experimentovat.

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Připrav koledníkům sladké překvapení
5 rad, jak o Velikonocích nepřibrat
Velikonoční vejce a jejich barvy – co ve skutečnosti symbolizují

 

Perníčky jako ozdoby


Perníčky jsou samozřejmě nejlepší na talíři k čaji nebo kávě, ale užijete si s nimi i při zdobení. Zapomeňte na umělohmotné kýče a předražené skleněné koule, navlékněte na vánoční řetězy a perly perníčky! Stačí je adekvátně ozdobit. Když je opatrně uložíte, můžete je příští rok použít znovu. Pokud chcete, aby byly extrémně tvrdé, přidejte více medu.
Malý typ od nás: Pokud perníčky chcete zavěsit jako ozdoby, nezapomeňte do nich vykrojit dírky ještě před tím, než zcela zatvrdnout. Potom by se vám totiž rozlomily!
 

 

A jak děláte perníčky vy? Podělete se s námi o vaše výtvory a my je rádi uveřejníme. Přidávat recepty můžete ZDE!

 0 hlasů
Vaše hodnocení