Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

6 kávových nápojů, podle kterých poznáte, jací jste!

Preso pijí rození vůdci, latéčko přemýšlivci. Co oblíbená káva prozradí o tobě?

Pauza na kávu
zdroj: oficiální zdroj Pauza na kávu
aktualizováno 20.03.2018, 17:52 | 20.03.2018, 17:52 | Krásná.cz

6 kávových nápojů, podle kterých poznáte, jací jste!

Věděli jste, že obliba určitého druhu kávy vypovídá něco o vaší povaze? Jejím výběrem prozrazujete víc, než si možná myslíte.

 

Kterému kávovému nápoji dáváte nejčastěji přednost vy?


Klasické Espresso: Jde si za svým
Espresso nabízí ryzí chuť kávy bez příkras. Takoví jsou i příznivci tohoto nápoje. Jsou to rození vůdci, kteří jsou zvyklí tvrdě pracovat, zbytečně nemluví a jdou za svým. Zdají se být nepřístupní. Když si k nim ale najdete cestu, porozumíte jim. Jejich výrazná osobnost inspiruje okolí.

 

Caffè latte: Nedělá unáhlená rozhodnutí
Láska ke Caffè latte bývá spojená s váhavou povahou. Vyznavači Caffè latte se často drží zpátky, vše promýšlejí do hloubky a při rozhodování zvažují všechny alternativy. Neradi spěchají a velmi jim záleží na tom, aby se cítili příjemně. Ranní Caffè latte je jen jeden kamínek z harmonické mozaiky, kterou si jeho milovníci pomalu a s rozvahou skládají.

 

Dvojité Espresso: Vyznává logiku
Kdo si dává dva shoty Espressa? Praktičtí lidé, kteří uvažují logicky, nestaví vzdušné zámky a nepodléhají vrtochům. Jsou zvyklí podávat vysoké výkony; nejlépe pracují, když dostanou jasné a přesné instrukce. Dvojitá dávka kávy jim pomáhá udržet si jasnou hlavu a velké pracovní nasazení.

 

Káva
(Foto: oficiální zdroj)


Cappuccino: Drží si úroveň
Ten, kdo často popíjí Cappuccino, bývá velmi sofistikovaná osobnost s vytříbeným stylem a vkusem. Rozhodně od něj nečekejte hloupé nebo netaktní vtipy na adresu druhých. Drží si úroveň, ale dokáže být při tom kreativní. Díky citlivému jednání s lidmi je ve společnosti velmi oblíbený.

 

Americano s mlékem a cukrem: Může vás překvapit
Černou kávu s mlékem a cukrem pijí lidé, kteří dokáží překvapit. Na jedné straně působí velmi organizovaně a spořádaně, na druhé straně občas rádi zapomenou na všechna pravidla a dělají si, co chtějí. Když je poznáte blíže, zjistíte, že se snaží najít rovnováhu mezi logickou a bohémskou stránkou své osobnosti. Stejně jako strohou chuť Espressa vyvažuje sametové mléko a sladký cukr.

 

Frostino: Žije teď a tady
Frostinu holdují lidé s dobrodružnou srdečnou povahou, kteří jednají spontánně. Nedá se od nich očekávat, že budou mít jasný plán na každý den. Milovníci Frostina žijí „teď a tady“. Jejich radostná pozitivní nálada přitahuje společnost, takže nebývají často o samotě. Protože jsou doslova nabití energií, nepotřebují se povzbuzovat kofeinem. Kávu pijí spíše pro radost.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chceš omezit svou závislost na kofeinu? Co vše hrozí a jak správně na to?
Můžeš pít kávu, když se snažíš zhubnout?
Káva hned po probuzení je špatně! Víme, kdy si ji dopřát, aby tě skutečně nakopla

 

Nápoj máte vybraný, tím to ale nekončí.

 

* Kupujete často kávu s sebou, ale zároveň chcete myslet na dopad na naši planetu? Místo jednorázových kelímpů si pořiďte nerezový termohrnek Klean Kanteen Insulated Tumbler (750 Kč, dostupný na spot-shop.cz). Je elegantní, praktický udrží nápoj horký či studený dle potřeby, nerezový vnitřek navíc nechytá pachy ani chutě.

 

* Pokud si hlídáte štíhlou linii, zapomeňte na „latéčko“ s cukrem. Naučte se pít čisté espresso bez mléka a bez cukru, to je bez kalorií, kofein navíc povzbudí nejen mysl a tělo, ale i metabolismus. Kdo se bez sladké chuti neobejde, může si pomoci přírodním nízkoenergetickým sladidlem Extra-Linie od Favea Plus (400 g, 173 Kč, k dostání v lékárnách). Jeho základ tvoří erythritol, který se v přírodě běžně vyskytuje v ovoci nebo houbách, a dokonce je i součástí fermentovaných potravin.

 

Káva
(Foto: Archiv firem)

 

* Svůj temperament můžete odtajnit už při výběru zrna pro přípravu kávy. Například v pražských kavárnách Costa Coffee si při přípravě oblíbeného kávového nápoje můžete vybrat mezi stálou variantou kávové směsi Mocha Italia (silnější káva) nebo zbrusu nové 100% arabiky z jihoamerického Peru. Ta je charakteristická ovocným aroma a jemnou chutí.

 

Tip navíc: Kreativní duše si mohou kávičku dokonce vychutnávat po celý rok zdarma. Rozhodně mrkněte pro více info na facebook.com/CostaCoffeeCZ, předveďte svou fantazii a do půlky dubna nezapomeňte přispět i svým dílem.


Aktualitka: Káva umí dodat vzpruhu nejen nám, ale třeba i pokojovým a zahradním rostlinám. Třeba právě teď na jaře! Kávová sedlina je totiž velmi účinným hnojivem, chrání před škůdci, na zahrádce zase umí odradit slimáky nebo pomáhá žížalám lépe provzdušňovat půdu. Pokud jí potřebujete víc, než dokážete doma vyprodukovat, stavte se v Costa Coffee v Praze na Národní, Chodově a Černém Mostě, kde vám zadarmo nabalí klidně plnou tašku.

 

* Víte, jakou pijete kávu? A teď nemáme na mysli jen druh nebo chuť, ale původ. Například Cafédirect patří mezi nejetičtější kávové společnosti na světě. Vrací více než 50 % svých zisků zpátky farmářům, kteří pro ni kávu už přes 20 let pěstují. Například Kilimanjaro (227 g, 174 Kč, dostupný na kosik.cz), ručně sbíraná 100 % Arabika, je lehká, svěží a aromatická se středně plným tělem, čistou chutí a citrusovými tóny. Jak název napovídá, tak se pěstuje na úpatí hory Kilimanjaro, kde má ideální podmínky díky úrodné vulkanické půdě, mírnému klimatu a dostatku vláhy z křišťálově čistých horských pramenů vytékajících přímo z ledovce na vrcholku hory. Kávové třešně zde dozrávají pomalu ve stínu banánovníků, což umožňuje pomalé zrání, které do kávových zrn promítá nepřeberné množství chutí.0 hlasů
Vaše hodnocení