Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chceš pozvat pár přátel a užít si společně oslavu konce roku? Poradíme ti, na co nezapomenout a jak silvestrovskou oslavu náležitě oslavit – a klidně i s minimem peněz.

Přichystej skvělou silvestrovskou party

Silvestrovská oslava
zdroj: Thinkstockphotos Silvestrovská oslava
aktualizováno 28.12.2016, 16:32 | 28.12.2016, 16:32 | Krasna.cz/trm

Chceš pozvat pár přátel a užít si společně oslavu konce roku? Poradíme ti, na co nezapomenout a jak silvestrovskou oslavu náležitě oslavit – a klidně i s minimem peněz.

Uspořádat skvělou party nemusí být nijak drahé ani složité. Stačí ale drobná chyba a může vše skončit fiaskem. Co si pojistit a na co nezapomenout? Přinášíme ti manuál skvělé oslavy.

 

Program


Proč se scházíte? Jasně, protože končí jeden rok a začíná nový. Ale to nemusí být vše! Vaše párty může mít nějaké téma, nápad, něco, co ji oživí. Můžete si předem určit, v jakém módním stylu, nebo v duchu jakého filmu se ponese. Můžete si vymyslet různé aktivity, od karaoke přes deskové hry.


LEVNĚ: Vytáhněte různé deskové hry, od Člověče, nezlob se, přes pexeso po Aktivity. Nic to nestojí a na dlouho se zabavíte a pobavíte.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

15 věcí, které bys měla udělat, než ti bude 15
Uspořádej stylovou rozlučkovou party se spolužáky


Občerstvení


Zde platí, že je lepší víc a pestřeji, než méně. Přitom to nemusí znamenat, že strávíš celý den přípravami v kuchyni. Spočti, kolik vás bude a kolik toho asi každý sní. Uvědom si, kolik hodin společně strávíte, je tedy jasné, že jeden chlebíček a dvě jednohubky na osobu nestačí. ;-) Každému chutná něco jiného, takže připrav třeba různé druhy pomazánek, více druhů chipsů, ale i vegetariánské dobroty a čerstvou zeleninu. Vedle alkoholu nezapomeň na dostatek nealkoholických nápojů. Také mysli na půlnoční přípitek, ať si máte čím ťuknout.


LEVNĚ:
Občerstvení nemusí ležet jen na tobě. Každý ať něco koupí nebo uvaří a donese na party s sebou. Klidně předem urči, kdo má co přinést, ať nemáte jen samé chipsy a nic jiného.

 


BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Skvělé recepty na silvestrovské pohoštění najdeš na webu Poklička.cz:

10 zásad, které vám usnadní přípravy na Silvestra
Vyhrajte si s jídlem a děti to ocení
Mexické mini chuťovky
Kanapky se šunkou
Mini bramboráčky s lososem


Výzdoba


Pokud máte tematickou party, chce to pořešit nejen kostýmy, ale vyzdobit i místo, kde oslava probíhá. I když jde "jen" o obyčejnou oslavu, nějaké ozdůbky by to chtělo. A klidně si je můžete na místě vyrábět. Stačí trocha barevných papírů, krepáků a konfet, lepidlo, lepenka a nůžky. Pokud máš hluboko do kapsy, stříhat můžete i z časopisů, obyčejných novin nebo použitých balicích papírů z Vánoc.


LEVNĚ: S kartonem, nůžkami a fixami může být veliká sranda, když najdeš skvělé téma. Jsi ty a tvoji kámoši neustále na Facebooku? Udělejte si stylovou offline party. Velký papír, nalepený na zdi, poslouží jako tvá "zeď", určená pro vzkazy, z kartonů si přátelé mohou vystříhat tabulky a psát na ně své "statusy". Nesmí chybět ani lajkování a šťouchání.

 

Nebuď na vše sama


Rozdělte si role. Jsi možná hostitelka, ale to neznamená, že vše by mělo ležet na tvých bedrech. Jak budou hosté přicházet, dávej jim úkoly. Kdo bude chodit otvírat? Kdo bude odnášet prázdné tácy a nosit z kuchyně nové? Kdo se postará o hudbu? Jeden jednoduchý úkol nikoho nezabije a ty se nestrháš a party si užiješ.


LEVNĚ: Vyrob kartičky, které bude mít každý připevněný a bude z nich jasný úkol (DJ, dveřník, šéf kuchyně apod.). Díky tomu nebudou všichni chodit s každým problémem za tebou, ale bude jim jasné, na koho se přímo obrátit.

 


Výběr hostů


Může se stát, že máš mezi svými blízkými dvojice či skupiny, které se nemusí. Pokud chceš pozvat třeba rozhádané kamarádky nebo ex-páry, zeptej se předem obou, zda jim nevadí, že přijde i ten druhý. Nemělo by to pro ně být nepříjemné překvápko, které zjistí až ve chvíli, kdy na oslavu dorazí. Během večera občas mrkni, zda se baví a není jim na večírku nepříjemně. Klidně jdi a seznam je s někým, koho zatím neznají.


LEVNĚ: Zveš lidi z různých skupin, kteří se navzájem neznají? Opět to vyřeší kartičky. Napiš na ně nejen jména, ale u každého i nějakou vtipnou charakteristiku. Ta snadno rozproudí diskusi a pomůže tvým hostům, aby se osmělili a dali do řeči, i když se vidí poprvé.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Co si obléknout na silvestrovskou party?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Chceme s tebou strávit silvestra?
FOTONÁVOD: Trendy účes pro silvestrovskou oslavu
Buď hvězdou silvestrovské party!
Silvestrovská oslava tvou figuru neohrozí

TUTORIAL: Silvestrovské líčení podle zpěvačky Misty

 

Nezapomeň ani na další praktické stránky večera.

 

* Bude u tebe někdo přespávat? Má kde a v čem? Ať si hosté přinesou vlastní spacák a pyžamo.

* Kdo ti pomůže druhý den s úklidem? Nej kámošky určitě i na Nový rok přiloží ruku k dílu.

* Kde budou rodiče a kdy dorazí? Aby vás nepřekvapili v nejlepším, nebo neviděli nehorázný nepořádek, který po vás zůstane. Co kdyby zavolaly předem, ještě než dorazí.

* Kde se dá sehnat jídlo, když dojde? Zjisti, která večerka bude mít otevřeno a nebo kdo rozváží pizzu i o půlnoci.

 

Jak vypadá tvoje silvestrovská oslava? Jaké triky a vychytávky se ti osvědčily a na co jsi naopak zapomněla, co se ti pak během párty vymstilo? Poděl se o své nápady a zkušenosti s ostatními.4 hlasů
Vaše hodnocení