Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Krvácíte během menstruace tak moc, že si ve škole musíte neustále měnit vložky? Nebo by se vám zkrátka hodilo průtok krve trochu zmírnit, třeba před dovolenou nebo nějakou důležitou událostí? Menstruaci sice jen tak nezastavíte, sílu krvácení však...

Příliš silná menstruace? Netrapte se, takhle krvácení zmírníte

Menstruace
zdroj: Getty Images Menstruace
aktualizováno 12.03.2019, 00:00 | 12.03.2019, 00:00 | Krásná.cz

Krvácíte během menstruace tak moc, že si ve škole musíte neustále měnit vložky? Nebo by se vám zkrátka hodilo průtok krve trochu zmírnit, třeba před dovolenou nebo nějakou důležitou událostí? Menstruaci sice jen tak nezastavíte, sílu krvácení však můžete regulovat! A ještě ke všemu čistě přírodní cestou, která nijak nerozhodí vaši hormonální rovnováhu. Jak na to?

Zvlášť pokud máte ještě nepravidelnou menstruaci, tak vás může nečekané přílišné krvácení pěkně potrápit. Nejenže se jeho zmírněním vyhnete protečení a neustálému odbíhání na záchod, ale díky těmto metodám se sníží i výskyt krevních sraženin. Vyzkoušejte následující rady a vyberte si metodu, která vám sedne nejlépe.


Citrón


Kupte si během vašich dnů pár citrónů nebo Citronku a zažeňte krvácení citrónovou vodou. To se díky tomu zmírní natolik, jako byste jen špinily. Zároveň vůbec nehrozí, že by tato slabší menstruace byla naopak delší. Vitamín C vám navíc pomůže i od menstruačních bolestí. Až vás citrón omrzí, tak můžete zkusit také papáju.

 

Menstruace
(Foto: Getty Images)


Kontryhel, šípkový čaj, železo, hořčík!


Kontryhel můžete sehnat v tabletách, dělá se ale také čaj z kontryhele. Nejenže nechutná vůbec špatně, ale kromě problémů s krvácením vám také srovná potíže s pravidelností menstruace a hormonální nerovnováhou a zmírní bolesti. Vyplatí se začít jej používat minimálně týden před nástupem menstruace, můžete ho ale pít i preventivně průběžně.


Jestliže máte rády čaje, tak vám při menstruaci bodne také šípkový. Ten je bohatý na vitamíny C a lépe se díky němu vstřebává do těla železo získané z potravin. Pokud trpíte na silné menstruační krvácení, tak byste měly na dostatek železa opravdu dbát. Právě jeho nedostatečné množství totiž k velkému průtoku krve vede. Užívejte také hořčík, který krvácení reguluje, jezte třeba hořkou čokoládu, která ho obsahuje.

 

ČTETE TAKÉ:

Trápí tě nepravidelná menstruace?
Jak se oblékat, když „to“ máte? Takhle se vyhnete trapasu!
Zažíváš během MENSTRUACE tuto bolest? Víme, co to znamená!


Potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny


Ořechy, lněná semínka nebo mořské plody pomohou zmírnit vaše krvácení také, měly byste je proto během menstruace zahrnout do svého jídelníčku. Pokud ryby zrovna nemusíte, sežeňte si tablety obsahující třeba rybí tuk, tudíž i omega-3.


Led na břicho


Proti menstruačním bolestem se sice doporučuje reprodukční orgány zahřát, v teple se ale rozkrvácíte ještě víc. Pokud jste otužilé a břicho naopak zchladíte, tak se cévy stáhnou a krvácení se tak zmírní.

 

Menstruace
(Foto: Getty Images)


Skořice


Skořice dokáže zmírnit křeče i sílu krvácení. Stačí přidat do horoucí vody lžičku tohoto koření a vypít, pro úplné zmírnění to během vašich dnů opakujte dvakrát denně. Navíc skořice má tu výhodu, že ji můžete pravidelně přidávat také do jídla.

 

co pomáhá vám?0 hlasů
Vaše hodnocení