Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už jste zažily situaci, kdy jste zrovna potřebovaly rychlé připojení k internetu, ale webová stránka se jako na potvoru nenačetla? Nebo se nakonec zobrazila, ale až po dlouhých minutách čekání? Špatné připojení k internetu dokáže hodně pokazit nál...

Strašně pomalý internet? Může za něj zrcadlo i vánoční světýlka

domácí úkol
zdroj: Getty Images domácí úkol
aktualizováno 05.12.2019, 00:00 | 05.12.2019, 00:00 | Krásná.cz

Už jste zažily situaci, kdy jste zrovna potřebovaly rychlé připojení k internetu, ale webová stránka se jako na potvoru nenačetla? Nebo se nakonec zobrazila, ale až po dlouhých minutách čekání? Špatné připojení k internetu dokáže hodně pokazit náladu, zvlášť když musíte dodělat třeba práci do školy, což jde bez připojení těžko.

Pokud není chyba v routeru ani ve společnosti, která vám internet poskytuje, pak mohou vést k línému internetu důvody, které by vás možná ani nenapadly. Někdy za to může dokonce i špatně rozmístěný nábytek nebo nevhodné předměty, které se blízko routeru či počítače nacházejí. Co vaše internetové připojení pravděpodobně zhoršuje?


Nábytek s kovovým povrchem


Kov do sebe vstřebává elektřinu. WiFi uvolňuje elektromagnetické vlny, ale kovové předměty zabraňují jejich šíření. Aby internet fungoval bez problémů, je potřeba umístit router od kovových předmětů dál.


Cihlové nebo kamenné zdi


Určité typy stěn zastavují šíření signálu WiFi. Brání tomu například mramor, cement, beton, sádra nebo cihla. Proto lidé v dvoupodlažních domech nechytají internet ve druhém patře tak dobře. A tak je dobré router umístit na otevřenou plochu a ne ho izolovat za zdmi.

 

domácí úkol
(Foto: Getty Images)


Zrcadlo


Kromě toho, že zrcadlo odráží náš obraz, odráží také signál vycházející z routeru. Funguje jako takový štít, který vlny z routeru nepustí dál. Když se bude nějaké zrcadlo blízko něj nacházet, síla signálu bude pomalejší a méně stabilní.


Ledničky a pračky


Elektrická zařízení s potrubím, které cirkuluje vodu, WiFi signál moc nepodporuje. Voda v sobě totiž uchová část energie z bezdrátových vln, což sníží rychlost připojení.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rande přes internet? 14 signálů, kdy to s ním raději hned skonči
Láska z internetu: Jaká může mít úskalí?
Umíš se ještě bavit bez internetu?


Vánoční světýlka


I tohle může být příčinou toho, proč se vašemu internetu najednou nechce moc pracovat. Světýlka totiž mívají šumivé čipy a dochází k interakci mezi nimi a vlnami z routeru. Proto v prosinci umístěte WiFi vysílač dál od stromečku.


Mikrovlnka


Toto zařízení má frekvenční spektrum podobné tomu, které je vysílané z routeru. Proto je vždy lepší ho umístit na vyšší úroveň než je mikrovlnka. Tím se sníží negativní působení mikrovlnné trouby na váš internet.


A co vaše internetové připojení naopak zlepší? Předně je dobré vysílač umístit na správné místo a udržovat ho aktualizovaný. WiFi připojení také zrychlí delší a silnější anténa. Stejně tak svou WiFi dobře zaheslujte, aby ji od vás nečerpali třeba i vaši sousedé a nesnižovali tak výkon routeru. Čas od času je dobré router vyměnit za novější a modernější nebo použít prodlužovač, respektive zesilovač routeru. Někdy také pomůže ho resetovat, čímž se vymaže jeho paměť a vy budete moct provést aktzualizace.1 hlasů
Vaše hodnocení