Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kamarádka ti už dlouho doporučuje tampony, ty jsi však zvyklá na vložky? Dostala jsi svou první menstruaci a přemýšlíš, co by pro tebe bylo nejlepší? Správná odpověď na tuto otázku neexistuje. Vložky i tampony mají své plusy a mínusy.

První menstruace: Máte zvolit tampony nebo vložky?

Menstruace
zdroj: Thinkstockphotos Menstruace
aktualizováno 16.10.2019, 00:00 | 16.10.2019, 00:00 | / krasna.cz

Kamarádka ti už dlouho doporučuje tampony, ty jsi však zvyklá na vložky? Dostala jsi svou první menstruaci a přemýšlíš, co by pro tebe bylo nejlepší? Správná odpověď na tuto otázku neexistuje. Vložky i tampony mají své plusy a mínusy.

Dovedeš si představit, že se ještě před několika lety musely ženy obejít bez těchto pomůcek? Dnes si myslíme, že je to nemožné. Proto asi není překvapením, že se hitem staly nejprve vložky. Nyní si můžeš vybrat ze široké škály výrobků. Délka, absorpce, dokonce i vůně – o tom všem můžeš sama rozhodnout! Pokud se rozhodneš používat vložky, nezapomínej si je pravidelně měnit! Je to důležité jak z hlediska hygieny, tak i zdraví a dobrého pocitu.

 


A co tampony? Od doby svého uvedení na trh vyvolávají protichůdné názory. Některé ženy si nedovedou v době menstruace představit jinou ochranu, jiné je berou s velkou rezervou. Velké plus tamponů je to, že se s nimi dá bez překážek sportovat a dokonce se nemusíme vzdát ani plavání. Mnohým dívkám se však nelíbí způsob jejich aplikace… Některé značky (u nás např. Tampax) nabízí výrobky se snadno použitelnými aplikátory. Díky nim se stalo jejich použití snadnější, zejména pro začátečnice!

 

 

Pokud si zvolíš tampony, pamatuj na základní zásady hygieny:
1. Často je měň a při koupání na výměnu pamatuj pokaždé, když vyjdeš z bazénu!
2. Než tampon rozbalíš a aplikuješ, důkladně si umyj ruce!
3. Nikdy nepoužívej více než jeden tampon najednou!

 

Anketa
Co při menstruaci používáš nejčastěji?
139 hlasů
Většinou vložky.
31 hlasů
Nemám menstruaci.
Hlasovalo 250 lidí
 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

První menstruace – poznáš, kdy už TO přijde?
Menstruace - dá se přejít bezbolestně?
Druhá menstruace dokáže potrápit

 

Čemu dáváš přednost - vložkám nebo tamponům? Jaké jsou podle tebe plusy a mínusy těchto výrobků? Napiš nám svůj názor!0 hlasů
Vaše hodnocení