Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pololetní vysvědčení se znovu přiblížilo. Nebude to tvé zrovna ukázkové? Bojíš se, jak se špatnými známkami přijít domů? Se svými problémy a obavami se můžeš svěřit psycholožce a poradit se s ní on-line.

Psycholožka radí: Jak doma oznámit špatné vysvědčení?

Strach
zdroj: Thinkstockphotos Strach
aktualizováno 28.01.2013, 16:19 | 28.01.2013, 14:02 | Krasna.cz/trm

Pololetní vysvědčení se znovu přiblížilo. Nebude to tvé zrovna ukázkové? Bojíš se, jak se špatnými známkami přijít domů? Se svými problémy a obavami se můžeš svěřit psycholožce a poradit se s ní on-line.

Období vysvědčení je vždy okamžikem, kdy přibývá útěků z domova a sebevražd dětí a dospívajících. I ty tušíš, že to s tvými známkami nebude slavné a bojíš se reakce rodičů? Útěk nebo pokus o sebevraždu nejsou řešením! Určitě existuje racionálnější způsob, jak doma i sebehorší prospěch vysvětlit.

 

PSALI JSME:

Když máš nutkání utéct z domu
Když se ti kvůli vysvědčení nechce domů

 

Pokud nevíš, jak na to, nech si poradit v našem on-line rozhovoru. Na vaše otázky bude odpovídat PhDr. Jarmila Burešová, vedoucí psycholožka Pedagogicko-psychologické poradny Brno.

 

On-line probíhal v úterý 29. ledna od 17:00. Odpovědi mi můžeš přečíst zde.

 Rozhovor


PhDr. Jarmila Burešová pracuje od r. 1983 v Pedagogicko-psychologické poradně Brno na pracovišti Zachova 1 jako dětská psycholožka, několik posledních let ve funkci vedoucí psycholožky. Většinu jejích klientů tvoří děti a adolescenti se specifickými poruchami učení. Řeší ale také problematiku zralosti pro školu, výchovné problémy, pomáhá s výběrem povolání a dalšího studia. Kromě toho externě učí na Filozofické a Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity.

 

Zkouška
Nedopadly písemky nejlépe? To nemusí být důvod k panice. (Foto: Thinkstockphotos)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak doma oznámit špatné vysvědčení?
Připrav rodiče na špatné vysvědčení
Doma.cz: Ptali jste se na vše o vysvědčení

 

Se svými obavami se můžeš také svěřit Lince bezpečí (116 111, zdarma, celý den, www.linkabezpeci.cz), nebo se obrátit na Pedagogicko-psychologickou poradnu ve tvém bydlišti. Pomoci by ti mohl i školní poradce, nebo tvá třídní učitelka.4 hlasů
Vaše hodnocení