Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ženská rivalita je věčné téma. Místo toho abychom držely spolu, často mezi sebou soupeříme, drbeme se, intrikujeme, shazujeme se a hrajeme falešnou hru. Proč to vlastně děláme a jak se z tohoto začarovaného kruhu vymotat?

Rivalita mezi kamarádkami: Proč tomu tak je a jaká je nejlepší obrana?

Šikana
zdroj: Thinkstockphotos Šikana
aktualizováno 23.10.2018, 00:00 | 23.10.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Ženská rivalita je věčné téma. Místo toho abychom držely spolu, často mezi sebou soupeříme, drbeme se, intrikujeme, shazujeme se a hrajeme falešnou hru. Proč to vlastně děláme a jak se z tohoto začarovaného kruhu vymotat?

Ženy mezi sebou běžně soupeří v práci, ve škole nebo kvůli mužům. Pokud se jedná o kolegyně, spolužačky nebo neznámé ženy, ještě se to dá nějak přenést přes srdce, i když je to mnohdy velmi nepříjemné a ubíjející. Co když ale mezi sebou začnou intrikařit i dobré kamarádky? Jak se k celé situaci postavit?

 

Proč?


Nejčastěji za ženským pletichařením stojí závist. Máte něco, co by chtěla taky. Štíhlá postava, obdiv v kolektivu, hezký vtah s přítelem nebo třeba více peněz. Kolikrát se jedná i o maličkosti a ani ve snu by vás nenapadlo, že vám je někdo může závidět. Dotyčná váš život vidí z jiného pohledu a neuvědomuje si, že za vaší postavou stojí hodiny ve fitku nebo třeba zdravotní problémy. K intrikám se uchylují také ženy a dívky, které mají nízké sebevědomí, v životě se jim zrovna nedaří nebo mají potřebu být neustále středem pozornosti.

 

 

Za žádnou cenu nepřistupte na jejich hru


Nenechte se vtáhnout do kolotoče pomluv a intrik. Občas můžete mít nutkání jim všechno, co vám ublížilo, v plné síle vrátit. Pokud jim začnete dělat podobné naschvály, jediné čeho dostáhnete je, že se celá situace bude ještě více stupňovat. Pokud s vámi kamarádka začne soutěžit nebo vás slovně shazovat, převeďte téma jinam a snažte se to ignorovat. Buďte nad věcí. Je pravděpodobné, že si uvědomí hloupost svého jednání a přestane ji to bavit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Jsi závislá na DRBECH?

Jak se bránit pomluvám aneb faleš okolo nás

Pomluvy? Nenech se rozhodit!


Řekněte jim, že vás to bolí


Zakopejte válečnou sekeru. Vezměte si kamarádku stranou a na rovinu ji sdělte své pocity a dejte jí najevo, že jste si jejího chování všimly. Řekněte jí, že je pro vás vaše kamarádství důležité a nechcete ho za žádnou cenu ztratit. Je možné, že udeříte na tu správnou strunu a kamarádku obměkčíte.

 

kamarádky - 3
(Foto: Getty Images)


Dejte jim to, po čem touží


Některé ženy mají nízké sebevědomí a potřebují si stále něco dokazovat. Pochvalte jí nové šaty, řekněte jí, že ji to dnes sluší, podpořte ji a dejte jí to, po čem tak dychtí. Uznání, pochvalu a lásku. Dáte jí tak najevo, že o soupeření rozhodně nestojíte a budete mít konečně pokoj. Pokud si vaše kamarádka najde novou oběť, kterou s vámi bude chtít pomlouvat, buďte vůči tomu imunní. Vyslechněte ji, ale nepřidávejte polínka do ohně. Když pochopí, že ve vás nemá spojence, přestane s tím.

 

Anketa
Staly jste se někdy obětí ženských intrik?
26 hlasů
Ano. Několikrát.
4 hlasy
Ještě nikdy.
Hlasovalo 35 lidí
 0 hlasů
Vaše hodnocení