Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Stele je teprve osmnáct let a osud jí do cesty připravil nelehkou zkoušku. Před 2 lety jí diagnostikovali rakovinu štítné žlázy. Po dvou bolestivých léčbách se rozhodla další léčení odmítnout, změnila životní styl i stravu a její zdravotní stav se...

ROZHOVOR: Rakovina v osmnácti? Stela prozradí, jak se jí snaží zbavit JÍDLEM

Stela
zdroj: Archiv firem Stela
aktualizováno 31.10.2018, 08:36 | 31.10.2018, 08:36 | Tereza Majzlíková

Stele je teprve osmnáct let a osud jí do cesty připravil nelehkou zkoušku. Před 2 lety jí diagnostikovali rakovinu štítné žlázy. Po dvou bolestivých léčbách se rozhodla další léčení odmítnout, změnila životní styl i stravu a její zdravotní stav se výrazně zlepšil. Co konkrétně má na její tělo a mysl blahodárný vliv?

Stela by svým příběhem ráda motivovala ostatní, aby dělali pro svou mysl i tělo to nejlepší, protože to může výrazně ovlivnit zdravotní stav. Na svůj příběh upozornila i díky projektu Tvoje Šance, který pomáhá mladým lidem ze sociálně slabších nebo neúplných rodin k tomu, aby nemuseli pohřbít své sny. Pomáhá jim především se vzděláváním a s nastartováním vysněné kariéry. I vy máte možnost se přihlásit. Informace o projektu jsou dostupné na www.samsungtvojesance.cz.

 

Stela
(Foto: Archiv firem)

 

Jak se lišil tvůj životní styl a strava předtím, než jsi zjistila, že jsi nemocná, od toho, co praktikuješ nyní?Jaké změny na sobě pociťuješ?

 

Škola, úkoly, potápění, těšení se na víkend a taky na prázdniny, že se budu u moře věnovat zase oblíbenému potápění. Popravdě asi nic moc zajímavého. Žila jsem klasický život a řešila jsem pro mě dnes již malichernosti. A ještě k tomu jsem se stravovala nezdravě. Můj jídelníček tvořila hlavně živočišná strava. Milovala jsem například školní obědy. Díky dietě bez jódu, kterou jsem musela praktikovat před léčbou, a také kamarádce Barče, jsem našla cestu k veganství. Při takové dietě se striktně nesmí jíst cokoliv, co obsahuje jód. Nemohla jsem sůl, mléko, vajíčka a maso jsem mohla jíst jedině speciálně upravené ve vodě. Jen při představě, že budu takto upravené maso jíst, mě přešla všechna chuť. Nutnost dodržovat dietu bez jódu mě dovedla k veganství, které se mi zdálo jako nejlepší varianta. Nakonec se z toho stal můj životní styl a jsem za to nesmírně ráda. Po týdnu na vegan stravě se mi zlepšil zdravotní stav, měla jsem více energie a trošku jsem i zhubla, co si vzpomínám. Prostě super účinky na vše.

 

Mohla bys čtenářkám prozradit, jaké potraviny patří do tvého běžného jídelníčku a mají na tvé tělo blahodárný vliv?

 

Přes dva roky jsem vegan a jím čistě rostlinnou stravu. Doporučuji ji všem, kteří mají nějaké zdravotní problémy nebo chtějí změnit životní styl. Denně si připravuji čerstvou šťávu z ovoce a zeleniny a přidávám do ní superpotraviny - například chlorellu, spirulinu, zelený ječmen, které kombinuji například s avokádem a banánem. Takové smoothie je podle mě zázrak na vše. Snažím se jíst více raw, což je nevařená strava, která je upravená jen do 42 stupňů. Občas přidám do jídelníčku i vařené jídlo - hlavně luštěniny a zeleninu. Mám ráda i quinou, rostlinná mléka, raw kakao bez cukru a pokud si potřebuji něco přisladit, volím datlovou pastu. Mezi jednotlivými procesy léčby jsem pila denně graviolu, která pomáhá v boji proti onkologickým problémům a věřím, že zafungovala.

 

Stela
(Foto: Archiv firem)

více ze života Stely najdete na www.happystela.cz

 

Jak bojuješ se strachem a negativními myšlenkami, které na každého občas přijdou?

 

Rozhodně by se člověk neměl nechat strachem ovlivnit. Myslím pozitivně. Je to rozhodně lepší, než se utápět ve smutku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rakovina prsu útočí a nevybírá si: Nespoléhej na své mládí!
Nebezpečný orální sex! Hrozí při něm rakovina?

DOJEMNÉ: Žena překonala rakovinu, teď ukázala tělo plné jizev

Svým příběhem, otevřeností a odvahou inspiruješ ostatní. Kdo nebo co inspiruje a motivuje tebe?

 

Motivuji sama sebe každý den tím, že se můžu dál posunout a děkuji za každý nový den. Velkou inspirací mi jsou vegani, kteří se zároveň snaží žít bez odpadu a nezatěžovat tolik přírodu. Také mě inspirují přátelé, kteří žijí v zahraničí.

 

Co ti v životě dělá největší radost a jaké činnosti, události nebo lidé tě nabijí dobrou energii?

 

Velkou energií mě nabíjí například jóga. Dále miluji potápění, kterému se věnuji už osm let. Pod vodou zažívám vždy ten největší relax. Velkou radost mám také ze setkání s lidmi, které sleduji na sociálních sítích, nebo oni sledují mě. Největší radost a podporu jsem cítila v okamžiku, kdy jsem byla v nemocnici, a lidé mi posílali dopisy. To mi hrozně moc pomohlo. Radost je pro mě i to, když mi lidé napíšou, že díky mně změnili pohled na život a váži si svého zdraví!

 

Inspiroval vás příběh sympatické Stely? Chtěly byste jí něco vzkázat? Napište nám do komentářů!1 hlasů
Vaše hodnocení