Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Začátek školního roku se pomalu, ale jistě blíží. Uvědomujeme si, že na tebe během těch 10 měsíců může čekat daleko víc strašáků, než hromada úkolů a zkoušení každý druhý týden.

School must have: Taštička pro všechny případy

návrat do školy
zdroj: Getty Images návrat do školy
aktualizováno 31.08.2019, 00:00 | 31.08.2019, 00:00 | Karolína Šimečková

Začátek školního roku se pomalu, ale jistě blíží. Uvědomujeme si, že na tebe během těch 10 měsíců může čekat daleko víc strašáků, než hromada úkolů a zkoušení každý druhý týden.

A co pak dělat, když se řízneš o papír? Nebo když se ti dostaví dřív ženské dny? Buď chytrá a připrav se na podobné katastrofy ještě dřív, než nastanou s taštičkou pro všechny případy!


K čemu ti taštička bude?


Většina z holek si podobné věci, jako balzám na rty nebo vložky hází do batohu ráno během sprintu na poslední autobus. A samozřejmě, když tyto maličkosti nejvíc potřebují, nemůžou je buďto najít nebo zjistí, že si je zapomněly. V takových případech je taštička pro všechny případy záchrana na druhou. Nejenom, že zabere málo místa, ale najdeš v ní všechno, co potřebuješ, aniž by si dělala v batohu nepořádek zbytečným přehrabováním.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Škola teprve začala a vy už k ní cítíte odpor? Jaká je příčina a co s tím jde dělat?
Než poprvé vstoupíš na střední školu
Back to school. Efektivnější rána dělají lepší den!


Jak by měla taková taštička vypadat?


Chápeme, že každá dívka by si s sebou do školy chtěla pro jistotu přibalit celý arsenál šminek a kilo žvýkaček – jen pro jistotu. To by ti ale zbytečně zabíralo mnoho místa a z taštičky, kterou můžeš lehce popadnout a utíkat s ní na záchod by se stala samostatná kabela. Vyber si proto radši menší a průběžně doplňuj výbavu. Taštička by měla mít nanejvýš velikost penálu, ale i s trochu menší by se ti tam mělo vše vejít.

 

školačka
(Foto: Getty Images)


Čím si jí vybavit?


První věc, kterou by sis měla do svého pouzdra pořídit, jsou rozhodně žvýkačky či mentolový sprej pro svěží dech. Zápach z úst je jedna z věcí, se kterou se potýká každý člověk, aniž by musel sníst něco s česnekem. Buď proto vždy připravená a předejdi této nepříjemnosti!


Vložky. Ano, je to poněkud ošemetné téma, ale pravdou zůstává, že kdy dostaneš svou menstruaci, ovlivnit nedokážeš. Vybav se tedy minimálně jednou vložkou či tampónem, který ti v takové chvíli doslova zachrání kůži (čti kalhotky).


Náplast je úžasný kamarád, kterého by sis do své taštičky měla rozhodně přibalit také. Využiješ ji, ať se řízneš o papír, nebo se ti udělá puchýř na patě z nových bot.


Další must have, které ve své taštičce nemůžeš nemít je müsli/proteinová tyčinka. Existuje totiž něco horšího, než držet dietu a dostat hlad ve chvíli, kdy jedeš domů a tvůj autobus staví, příhodně, hned vedle McDonaldu? Nemyslíme si.

 


Balzám na rty. Obzvlášť na podzim a v zimě dostávají tvé rty nejvíc zabrat. Nemají totiž mazové žlázy, a proto potřebují pravidelnou péči. Vyzraj na tuto situaci a přibal si do svého pouzdra i svůj oblíbený balzám.


Mini deodorant. Ano, deodoranty skutečně prodávají v mini baleních, které můžou mít od 25 do 50 ml. Přibal si jeden pro všechny případy, přeci jen, nikomu není příjemné minout svého crushe na chodbě a jakkoli přitom zapáchat.


Další položky, na které zbyde u tebe v taštičce místo, už necháme na tobě. Ty sama totiž nejlíp víš, co může být tvůj trn v patě. Může to být suchý šampón, pudr, nebo vzorek voňavky, cokoli, co se ti bude zdát potřebné.


Máš už nějakou svoji taštičku pro všechny případy? Poděl se o své zkušenosti v komentářích!0 hlasů
Vaše hodnocení