Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kultovní seriál, který vytvořil Darren Star podle knižní předlohy od Candance Bushnell má již 20 let! První díl seriálu měl v USA premiéru na stanici HBO 6. června 1998.

Sex ve městě slaví 20 let! Známe ty největší perly o kultovním seriálu

Donald Trump a Sex ve městě - 2
zdroj: Profimedia / oficiální zdroj Donald Trump a Sex ve městě - 2
aktualizováno 06.06.2018, 11:31 | 06.06.2018, 11:31 | Krásná.cz

Kultovní seriál, který vytvořil Darren Star podle knižní předlohy od Candance Bushnell má již 20 let! První díl seriálu měl v USA premiéru na stanici HBO 6. června 1998.

Během 6 sezón, 94 epizod a 2 filmů jsme se sžili s hlavními představitelkami, naučili jsme se je zbožňovat i nenávidět, závidět jim i je litovat. Každá z nich byla jiná, ale spojovalo je výjimečné přátelství. Bylo to také poprvé v televizní historii, co se seriál zaměřil na skupinu emancipovaných, nezávislých a častokrát i vyzývavých žen po třicítce.


Každý si vzpomíná na promiskuitní sms zprávy Samathy Jones (Kim Cattrall), sarkastické poznámky Mirandy Hobbes (Cynthia Nixon), nevyléčitelný optimismus Charlotty York (Kristin Davis) nebo posedlost botami Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker).
 

Faktem je, že tento seriál odstartoval novou éru. Ukázal a umožnil ženám otevřeně a přirozeně mluvit o svých pracovních i sexuálních zážitcích. Nikdy předtím se televizní seriál neodvážil zajít tak daleko a všechny nás to změnilo. I když jsme totiž věděli, že takové konverzace jsou běžné v kruhu přátel, poprvé dostali tak masovou platformu, jakou je televize.

 

Donald Trump a Sex ve městě - 3
(Foto: Profimedia / oficiální zdroj)


Seriál se stal neuvěřitelným hitem. Získal 50 nominací na cenu Emmy, 24 nominací na Zlatý glóbus a v roce 2007 se dostal na seznam „100 nejlepších televizních programů všech dob“ magazínu Times.


Osudy 4 přítelkyň se dočkaly i 2 filmových pokračování. První z filmů měl premiéru v roce 2008 a v USA za první víkend vydělal téměř 57 milionů dolarů, čímž se stal nejúspěšnější romantickou komedií. Celosvětově vydělal až 415 milionů dolarů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

S. J. Parker ze Sexu ve městě: Hrát zase Carrie? Nikdy víc!
Svůdná jako v Sexu ve městě
Filmy, které musí vidět každý MILOVNÍK MÓDY


O „Sexu ve městě" toho můžeme říci hodně, hlavní však je, že si za ta léta vybudoval obrovskou základnu věrných fanoušků. Ti se našli i v týmu ShopAlike, kde při příležitosti 20. výročí seriálu připravili speciální infografiku. V té najdete množství zajímavých faktů o seriálu a jeho hlavních představitelkách. Chcete například vědět, jestli by si Carrie skutečně mohla dovolit všechny ty boty? Jak realistický byl její životní styl? A proč Miranda, která nebyla nejoblíbenější postavou v době, kdy seriál běžel, je dnes vzorem pro ženy? Odpovědi na tyto a mnohé další zajímavé otázky najdete v infografice. Zavzpomínejte si s námi.

 

Sex ve městě infografika
(Foto: oficiální zdroj)0 hlasů
Vaše hodnocení