Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kavárenské povalečky, zbystřete! Tyhle kavárny si zamilujete. Pochutnáte si na výborné kávě a nebudete moci úžasem odtrhnout oči od nápaditých a do detailu vyšperkovaných interiérů. Nezapomeňte nabít foťáky, takové místo je hřích nezvěčnit!

Seznam nejvíc insta-friendly kaváren u nás i ve světě

Kavárna
zdroj: Getty Images Kavárna
aktualizováno 27.09.2018, 00:00 | 27.09.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Kavárenské povalečky, zbystřete! Tyhle kavárny si zamilujete. Pochutnáte si na výborné kávě a nebudete moci úžasem odtrhnout oči od nápaditých a do detailu vyšperkovaných interiérů. Nezapomeňte nabít foťáky, takové místo je hřích nezvěčnit!

Dneska už nestačí prodávat rozpustnou kávu v kelímku v bistru na nádraží. Chceme něco víc! Pokud vás také baví kavárny s nápadem a fotogenickým prostředím, tyhle místa nesmíte minout!

 

1. Café Chloé, Praha


Tohle je ideální místo pro odpolední kávičku a pokec s kamarádkou. Růžové stěny, růžové květy, nápoje i dortíky. Celý dojem je tak sladký, že vám nedovolí kavárnu opustit bez ochutnání alespoň jednoho z místních sladkých pokušení.

 

Café Chloe
(Foto: Instagram)

@blondieontravels


2. Wohnzimmer, Drážďany


To, že se podnik jmenuje "obývák" není žádná náhoda. Na tomto místě se budete cítit útulněji než doma. Čekají vás stylové sedačky, lampy, křesílka a svíčky. Večer je v kavárně příjemné přítmí s červeným odleskem, které vybízí se po výborném koktejlu nebo zákusku na chvilku natáhnout.

 

Wohnzimmer, Drážďany
(Foto: Instagram)

@wohnzimmer.dresden


3. Synagóga Cafe, Trnava


Tato kavárna obývá prostor staré židovské synagogy a asi si umíte představit atmosféru, která z tak nádherného a historického místa čiší. Prostor má opravdu zvláštního ducha a za zmínku stojí také to, že některé části kavárny jsou rozdělené na soukromé boxy pomocí skleněných stěn, a tak si můžete v klidu popovídat, aniž by vás rušil hluk z vedlejšího stolu.

 

Synagoga Cafe
(Foto: Instagram)

@synagoga_cafe

 

4. Caffé del Saggio, Brno


Milujete atmosféru první republiky? V této kavárně si ji užijete dosyta. Budete obdivovat staré telefony a přečtete si dobové noviny. Ke kavárně patří i pražírna a pokud rády experimentujete, ochutnat zde můžete i milovanou a nenáviděnou cibetkovou kávu.

 

Caffe del Saggio
(Foto: facebook)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kouzelné podniky v Praze

Tip na kavárnu: La Cafeína

Tip na kavárnu: CØkafe
 

5. Elan Cafe, Londýn

 

Pro vášnivé instagramery má návštěva tohoto místa stejnou váhu jako vidět Big Ben. Kromě dokonalého interiéru tu najdete i dokonalé "insta food". Místní dortíky jsou tak krásné, že by nám snad bylo líto je sníst.

 

Elan Cafe
(Foto: Instagram)

@elan_cafe

 

6. Cafe Bajer, Pardubice

 

Baví vás retro? V této roztomilé kavárně v centru Pardubic si ho užijete plnými doušky. Během pár minut se vrátíte do starých časů. Uvniř vás čeká spoustu předmětů, které už v dnešních obchodech nekoupíte, piano a několik zpívajících andulek.

 

Cafe Bajer
(Foto: Instagram)

@_amm16_

 


7. Cafe New York, Budapešť

 

Tady si budete připadat jako filmová hvězda nebo princezna na zámku. A takový pocit si přece každá z nás musí dopřát alespoň jednou za čas!

 

New York Cafe
(Foto: Instagram)

@tyna.valouskova


8. Caffè Florian, Benátky

 

Italové jsou známí svou láskou k dobré kávě a tip na dobrou kavárnu v Benátkách v tomto seznamu prostě nesměl chybět. Množství fotografií pod hashtagem "caffeflorian" mluví za vše. 

 

Caffe Florian
(Foto: Instagram)

@triportrek

 

Máte také své oblíbené místo? Nebo si na kavárny příliš nepotrpíte? Těšíme se na vaše komentáře!0 hlasů
Vaše hodnocení