Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pro mnohé je léto časem dovolených ve dvou, romantických procházek a intimních pikniků v parcích. Ti, kdo jsou single, jim ale rozhodně nemusí závidět, protože dovolenou, výlety a pikniky si lze užít i s přáteli. Kdo si na své přátele neudělá čas,...

Single v létě? Víme, jak nesmutnit a užít si prázdniny naplno

Turistka
zdroj: Thinkstockphotos Turistka
aktualizováno 27.07.2019, 00:00 | 27.07.2019, 00:00 | Krasna.cz/trm

Pro mnohé je léto časem dovolených ve dvou, romantických procházek a intimních pikniků v parcích. Ti, kdo jsou single, jim ale rozhodně nemusí závidět, protože dovolenou, výlety a pikniky si lze užít i s přáteli. Kdo si na své přátele neudělá čas, má smůlu a ujede mu vlak plný zábavy. Jak si užít single léto a nebýt sám?

„Užívání si volného času s přáteli je stejně příjemné jako romantické chvilky ve dvou. Samozřejmě, každé má něco do sebe a navzájem se to nedá nahradit, ale příjemné pocity může vyvolat obojí,“ uvádí Martina Horáková, odbornice na vztahy. Mnozí zamilovaní staví své přátele na druhou kolej a ti, pokud nejsou ve vztahu, se tak mohou v okamžiku stát osamocenými. Řešení je na první pohled velmi jednoduché – stačí se obklopit co nejvíce lidmi.

 

Single, ale ve dvou


Být bez partnera neznamená být sám a osamělý. „Vezměte svoji nejlepší kamarádku a vyrazte do Paříže na nákupy. Nebo svého nejlepšího kamaráda na motorkářskou cestu po Evropě. Abyste si užili volno ve dvou, nemusíte mít mezi sebou intimní vztah,“ doporučuje Martina Horáková. Stejně jako dovolená v páru, i ta s přáteli může být zkouškou. Její výhodou ale je, že s největší pravděpodobností se po skončení dovolené zase uvidíte jen několik dní v týdnu a nebudete řešit společnou budoucnost.
„Se svými přáteli můžete dělat téměř všechno, jen vynechejte romantické večeře při svíčkách. Užívejte si to, co máte rádi a nenechte se odradit takovým detailem, kterým je v tomto okamžiku single život. Využívejte jeho výhody a věnujte se naplno těm, kteří to ocení,“ vysvětluje odbornice.

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Být singl může být fajn, ale holky potřebují lásku
Jsi dlouho singl? Zkus zábavný způsob seznamování
Je singl, a tak je divná. 10 pověr o nezadaných
Nejznámější Slovenky v Čechách: Kdo se k nám nakvartýroval?


Single, ale s partou přátel


Každý z nás má v průměru dva až tři nejbližší přátele. I přes stovky přátel a známých na různých sociálních sítích zůstává síť těch nejbližších opravdu úzká. Na dovolenou ale nemusíme jet jen se svojí nejlepší kamarádkou. I se spolužáky nebo kolegy z brigády to mohou být prima prázdniny. Ve více lidech se lépe udržuje dobrá nálada a ta špatná se snadněji rozptýlí.


V partě se dobře griluje, piknikuje i výletuje. Je spousta možností, jak si ve více lidech užít výhody velkoměsta i klidu u jezera. „Pronajměte si chatu. Díky více lidem je i cena samozřejmě příznivější. Vydejte se na výlety po okolí. Bezpochyby si užijete spoustu krásných okamžiků, na které budete dlouho vzpomínat a navíc zlepšíte a utužíte své přátelské vztahy,“ radí odbornice na vztahy.

 


Nikdo nemá čas


Nejhůře se udržují vztahy s těmi, kdo na své přátele nemají čas. Noví přátelé se často hledají hůř než partner. Většina seznamek slouží pouze k seznamování párů. Naštěstí dnes už existují i takové, které nabízejí možnost hledání přátel. Princip je prakticky stejný, jen všichni vědí, že tady nejde o lásku, ale o přátelství. Neboj se tedy využít sociální sítě jako způsob, jak okruh svých přátel dále rozšířit.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

TEST: Jsi typ na prázdninové lásky?
TEST: Užiješ si prázdniny?
Když chybí plány na prázdniny
Doma.cz: 9 důvodů, proč jste singl


Lidé, kteří na tebe nemají vůbec čas, nejsou ti praví přátelé, kterými stojí za to se obklopit. Mnohem lepší cestou je tak vydat se naproti poznávání nových lidí se stejnými zájmy a představami.


Kam se ještě vydat?


Možností, kam se vydat sám, je spousta. Hudební, divadelní i multikulturní festivaly se během léta pořádají po celé republice. Stoupá i obliba festivalů a slavností spojených s jídlem, vínem či pivem. „Vydat se na cyklistický či pěší výlet nemusíte s velkou společností. Se sluchátky a příjemnou hudbou si přírodu užijete naplno i sami,“ uzavírá Martina Horáková. Cestou určitě potkáš mnoho zajímavostí, jako jsou hrady, zámky, muzea či přírodní úkazy, které stojí za návštěvu. A když ti bude přáno, možná právě tam potkáš nové, podobně naladěné přátele, nebo i svoji osudovou lásku.4 hlasů
Vaše hodnocení