Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Lomcuje tebou stres a smutek? Máš všeho dost a opravdu se velmi rychle potřebuješ uklidnit? Zachovej klid. Poradíme ti jak!

Špatná nálada? 7 triků, jak ji hned zlepšit

Předvánoční stres
zdroj: Thinkstockphotos Předvánoční stres
aktualizováno 26.12.2017, 00:55 | 26.12.2017, 00:55 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Lomcuje tebou stres a smutek? Máš všeho dost a opravdu se velmi rychle potřebuješ uklidnit? Zachovej klid. Poradíme ti jak!

Někdy nastanou v životě situace, které se jen velmi těžko překonávají s čistou hlavou. Někdy opravdu potřebuješ nutně vypustit páru. Abys to zvládla, poradíme ti, jak uvolnit přetlak ve tvé hlavě. Je jedno, jestli máš na relaxaci hodinu nebo pár minut, umíme si poradit v každé situaci.


10 minut: Pomůže ti žvýkačka

 

Vědci z Austrálie a Anglie zjistili, že v stresové situaci ti může být žvýkačka opravdu dobrým pomocníkem. Zbaví tě totiž až 18 procent kortizolu, tedy hormonu, který zapříčiňuje napětí. "Žvýkání zvyšuje průtok krve do mozku, což může mít v nepříjemné situaci uklidňující efekt," tvrdí spoluautor studie Andrew Scholey. Balíček žvýkaček tedy měj vždy po ruce.

 

12 minut: Dej si černý čaj

 

Lidé, kteří si denně dopřejí 4 šálky černého čaje, se dokáží zbavit stresu a hněvu rychleji. Následně se u nich zjistil nižší obsah hormonu kortizolu v krvi, i tehdy, když se nacházeli ve vypjaté situaci.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Co pomáhá na stres?
Víš, co dělá stres s tvou váhou?
Zatoč se stresem ze školy!

 

15 minut: Dej si masáž, sama!

 

Dopřej si masáž! Ať už v profesionálním salónu, od partnera, za pomoci masážního přístroje, nebo na masážním lehátku či v masážní vaně. Stačí dvakrát do týdne po dobu 15 minut a tvůj nervový systém bude ve větší rovnováze.

 

 

Když nic z toho nemáš zrovna k dispozici, dopřej si masáž sama! Stačí ti jeden tenisový míček nebo měkčí míček na líný tenis. Tím si promasíruj místa, na která dosáhneš. Postačí jemný tlak ruky. Vyzkoušej to, za ten výsledek to stojí.

 

20 minut: Terapie perem a papírem

 

Když se už se opravdu můžeš z věcí, které tě trápí, zbláznit, vezmi do ruky papír a pero. Jednoduše se z toho všeho vypiš! Napiš na papír, co tě trápí, zanadávej si, papír to snese.

 

Když si dopřeješ aspoň 20 minut takové terapie, podaří se ti uspořádat si myšlenky a zbavit se tlaku. Navíc, citovými výlevy nikoho nezatížíš, můžeš si napsat, co se ti zachce a pak papír klidně roztrhat na kousky.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Doma.cz radí:

Naučte se zvládat stres
Masturbace přispívá k dobré pohodě a náladě

 

30 minut: Dej si na uši sluchátka

 

A do nich si pusť svou oblíbenou hudbu. Uklidňující hudba tě naladí pozitivněji, připomene ti krásné chvíle s ní spojené a zbaví tě negativní energie. Hudba tě pomůže uvolnit i před nějakou mimořádně stresující událostí, například zkouškou nebo nepříjemným setkáním. Díky milé hudbě, která ti bude proudit do uší, nebudeš moct myslet na své obavy a před nemilou povinností se budeš cítit více uvolněná.

 

45 minut: Udělej si technickou přestávku

 

Ve studii vědců z Kalifornské univerzity se podařilo prokázat, že e-mailová komunikace výrazně zvyšuje frekvenci srdeční činnosti. I proto je právě technika v souvislosti s hladinou stresu pro nás velmi nebezpečná. Pokud je ti tedy opravdu příšerně a můžeš si to dovolit, vyhlas dnes OFF-den všem výdobytkům moderní techniky. Zapomeň doma telefon, odhlas se ze sociálních sítí a neotvírej mail. Stačí, když si dáš 45-minutovou přestávku.

 

60 minut: Ukliď byt

 

Domácí práce jsou výborné na zbavení se hněvu a stresu! Pomáhají uvolnit se a vypnout naši vytíženou mysl. Navíc se při nich hýbeš, takže jsou výborným aktivním relaxem. Zapni vysavač, umyj okna či kuchyni. Dělej aspoň 60 minut něco, při čem se pořádně odreaguješ. Až uvidíš nablýskaný výsledek, vykouzlí ti to úsměv na tváři.

 

Jak se daří relaxovat a zbavit stresu tobě? Inspiruj ostatní v komentářích.3 hlasů
Vaše hodnocení