Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Den před Vánoci nakupují už jen hodně odolní jedinci, protože tlačenice v obchodech a pohled do poloprázdných regálů není pro každého. Co sehnat skutečně last minute?

Stále ti chybí dárky? Místo tlačenic v obchodě pořiď vouchery a on-line vstupenky

Předvánoční stres
zdroj: Thinkstockphotos Předvánoční stres
aktualizováno 23.12.2017, 00:00 | 23.12.2017, 00:00 | Krásná.cz

Den před Vánoci nakupují už jen hodně odolní jedinci, protože tlačenice v obchodech a pohled do poloprázdných regálů není pro každého. Co sehnat skutečně last minute?

Nechceš-li pod stromečkem přihlížet zklamání z posledních ohmataných dárků z obchoďáků nebo z nouzovek z benzinky, nevzdávej se a pořiď ještě rychle dárky on-line. Eshopy ti je už nedodají, ale s voucherem neuděláš chybu a možná se obdarovanému do vkusu trefíš mnohem lépe.


PRO AKČNÍ TIPY


Pokud sháníš dárek pro aktivního sourozence nebo partu kamarádů, v kurzu jsou poukazy na únikové hry i adrenalinové činnosti. „Poslední dva roky zažívají únikové místnosti velký boom, dalším fenoménem jsou poté zábavní parky a adrenalinové zážitky, například vstupy do Jump Areny, TEP Faktor arény nebo aquaparku,“ potvrzuje Tomáš Holý z inspiračního portálu Slevomat.cz a dodává, že podobné dárky jsou vhodné pro celé rodiny, ale i partu přátel nebo kolegy v práci.

 

Vodní svět
(Foto: oficiální zdroj)


PRO MILOVNÍKY CESTOVÁNÍ


Sní rodiče nebo nejlepší kámoška o výletu do zahraničí? Nemusí jít o nic drahého. Akční jízdenky nebo letenky stojí sotva pár stokorun a evropské metropole jsou na dosah. Chceš-li rodičům dopřát, domluv se třeba se sourozenci, kteří s volbou dárků stále také tápou, a pošlete je na hodnotnější dovolenou společně. Pokud se bojí dálek nebo se nedomluví, určitě je uspokojí tuzemský wellness pobyt. Dospěláci si vždy zaslouží trochu relaxu navíc. Nezklamou je třeba Mariánské lázně, které si za romantický cíl vybírají i české celebrity – Leoš Mareš zde požádal Moniku Koblížkovou o ruku a Jakub Kohák se zde dokonce oženil.

 

Mariánské Lázně
(Foto: oficiální zdroj)


Nemusíš se přitom bát, že se netrefíš výběrem destinace nebo termínem. Jestli tápeš, nekupuj jízdenky či letenky na konkrétní místo a čas, ale vsaď na dárkové poukazy v určité hodnotě, za které si budou moct vybrat zájezd dle svých představ. „Dárkový poukaz lze u nás v libovolné hodnotě, vlastník poukazu si pak sám zvolí druh a termín zájezdu, který upřednostňuje. Vyrazit tak může v zimě na hory nebo dárek využít na nákup letní dovolené. Poukaz je navíc možné zaplatit kartou a okamžitě stáhnout v elektronické podobě. Jedná se tak o ideální dárek na poslední chvíli,“ vysvětluje Michal Tůma z cestovní agentury Invia.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vánoční tip: 13 LACINÝCH holčičích dárků, které vypadají naprosto LUXUSNĚ
Tipy na dárky, které chce letos pod stromečkem najít každý! Pro kluka, kámošku, malou ségru i taťku
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co říkáme na dárky, které od holek dostáváme k vánocům?


PRO GURMÁNY


Pokud přeci jen radši daruješ peníze, třeba na povánoční výprodeje oblečení a elektroniky, přihoď k nim třeba poukázku či pozvání na něco dobrého, až vám z nákupů vyhládne. Třeba pražské obchodní centrum Quadrio na podzim otevřelo novou gastro zónu a je zde z čeho vybírat. Lákavá je Spicymama, fusion street food restaurant inspirovaný asijskou kuchyni, Bombay Express, autentická indická restaurace nebo Loving Hut, mezinárodní veganský řetězec. Za návštěvu stojí i prodejna zdravých potravin Delmart, ke které by koncem roku mělo přibýt stylové bistro s nabídkou salátů, kde si můžeš sama namíchat ingredience, ale i dalších dobrot. Čerstvé domácí těstoviny a voňavá pizza pak na vás čekají v restauraci Vapiano, kde můžete přípravu jídla podrobně sledovat a třeba se i přiučit kouzlu italské kuchyně.

 

Vapiano
(Foto: oficiální zdroj)


PRO HUDEBNÍ FAJNŠMEKRY


Jaromíra Nohavicu miluje v Česku plno lidí, kromě klasických koncertů si pro své fanoušky ale přikvapil i speciální Kabaret BO!. Máš-li tedy kolem sebe jeho fans, rozhodně pořiď vstupenky právě na tuto akci. Do Prahy se s jedinečnou show vrací v únoru do Lucerna Music Baru, kde vystoupí v pětici představení. která se uskuteční od neděle 4. února do čtvrtka 8. února 2018. Nohavicovo pásmo skečů, scének, písní, kupletů a básniček doprovází Robert Kusmierski a Jiří Krhut a i když vstupenky začínají na 1000 Kč, věř, že ten zážitek za to rozhodně stojí.

 

Kabaret BO!
(Foto: oficiální zdroj)

 

Popusťte uzdu fantazii při balení a předání dárku


Ačkoli jsou dárkové poukazy mezi obdarovávanými tolik preferované, dárci je mnohdy nepořizují a nedarují z obavy o případnou neosobnost. Přitom stačí zvolit neotřelé balení či rovnou zajímavý způsob předání.


Nejjistější formou je zajisté předání při osobním setkání nejlépe v neformálním prostředí. Pozváním na večeři rozhodně nic nezkazíte, a právě na konci dobré večeře pak můžete předat hezky zabalenou poukázku například v osobně nadepsané obálce či v tematicky laděné krabičce.


A fantazii se meze nekladou. Ve spolupráci s kamarády či členy rodiny lze připravit napínavou stopovací hru, na jejímž konci bude čekat odměna v podobě dárkového poukazu.


Dobrodružství nebo hosteska v kostýmu


Pokud dárek předáváte někomu, kdo má smysl pro humor, můžete se domluvit s kamarády, aby dotyčnému zavolali, že na něj u dveří čeká lednice či jiná objemná věc. O to větší radost obdarovaný bude mít, když zjistí, že místo obrovské neforemné krabice, dostane malou obálku s poukazem, za který si může koupit, co sám chce.


Dárkovou poukázku může předat také hosteska v kostýmu, například oblíbené filmové postavy. Zde je však nutné zvážit vhodnost kostýmu a zvolené osoby, aby se obdarovaný ještě nakonec nezalekl a dárek nezpůsobil doživotní trauma.


Máte-li mezi kamarády šikovného grafika, nebude problém vytvořit krátkou animaci mapy, po které se budoucí dárek pohybuje, a na jejímž konci přejde v osobní předání poukazu.


Pokud víte o nějaké věci, o které potenciální obdarovaný zdůrazňuje, že ji nikdy nechce najít pod stromečkem, můžete dárkovou kartu vložit do krabičky právě takového výrobku, díky čemuž ten skutečný dárek udělá ještě větší radost.0 hlasů
Vaše hodnocení