Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš Instagram už nějaký ten pátek, ale sledující bys napočítala na prstech jedné ruky? Možná to bude tím, že sis ještě neosvojila základní pravidla úspěchu na této sociální síti. Neboj se, není to nic složitého. Naučíme tě pár jednoduchých triků a...

Staň se hvězdou Instagramu! 6 rad, které ti přihrají followery na počkání

Instagram
zdroj: Thinkstockphotos Instagram
aktualizováno 17.03.2017, 00:52 | 17.03.2017, 00:52 | DyA

Máš Instagram už nějaký ten pátek, ale sledující bys napočítala na prstech jedné ruky? Možná to bude tím, že sis ještě neosvojila základní pravidla úspěchu na této sociální síti. Neboj se, není to nic složitého. Naučíme tě pár jednoduchých triků a brzy uvidíš, že se staneš pravou hvězdou Instagramu!

Být úspěšná na této sociální síti mnohdy vyžaduje čas a trpělivost. Rozhodně nepočítej s tím, že přes noc získáš 500 nových fanoušků, ale pokud vytrváš, pak se úspěch zaručeně dostaví.


1. Kvalitní fotky


Určitě by sis měla dát záležet na kvalitě tvých fotek. Nemusíš mít ten nejdražší foťák nebo mobil, ale postačí, když si budeš dávat pozor na to, aby fotky nebyly příliš světlé, nebo naopak tmavé. Rozhodně by se na Instagramu neměly objevovat obrázky, které jsou rozmazané nebo nic neříkající. Fotek si vyfoť raději více, ať máš z čeho vybírat. Přednost dej té fotografii, která bude barevně ladit k již zveřejněným obrázkům. Uvidíš, že brzo bude tvůj Instagram vypadat jako umělecké dílo.

 


2. Neboj se úprav


Bylo by naivní si myslet, že všechny ty známé blogerky a youtuberky nahrávají na Instagram fotky, které nejsou upravené. Ani ty se úprav nemusíš bát! Drobné operace fotce pomohou a dodají jí šťávu. Do svého chytrého mobilu si můžeš stáhnout nespočet programů, které se zaměřují na úpravu instagramových fotek. Z naší zkušenosti víme, že ti bohatě postačí aplikace, které jsou zdarma. Jsou jednoduché, přehledné a nemusíš za ně zbytečně utrácet peníze.


3. Hashtagy


Hashtag je skoro takové zaklínadlo dnešního Instagramu. Někdo nedává žádné, jiný jich pod fotku napíše klidně padesát. Kde je ale ta optimální hranice? Hashtagy ti dopomohou k tomu, aby fotku viděli i lidé, kteří tě nesledují. Pokud tedy chceš nové followery, pak bys je měla používat. Na druhou stranu není žádoucí, aby tvůj Instagram byl plný hashtagů. Myslíme si, že pokud zvolíš 5 až 10 výstižných tagů, tak to bohatě stačí. Přilákáš si nové sledovatele, ale zároveň to nebude vypadat, že prosíš o každý lajk.

 


4. Výběr fotek


Jak už jsme naznačily, rozhodně bys o fotkách měla přemýšlet. Instagram by neměl být jednolitý, ale zároveň by nemělo jít o směsici nesourodých fotografií. Zaměř se na to, abys vždy svého followera něčím překvapila. Nedala sis na Instagram ještě svou snídani? Tak šup tam s ní. Byla jsi na zajímavém výletě? Pochlub se! Nezapomeň ale na to, že nové followery rozhodně nepřilákáš na polonahé fotky. Na sociálních sítích se objevuje mnoho lidí, kteří by tyto fotky mohli zneužít. Mysli na to, aby ses zbytečně nedostala do problému.


5. Lajkuj


Pokud chceš, aby se i ostatní uživatelé dozvěděli o tvém Instagramu, pak je zapotřebí jim lajkovat fotky. Jedině tak se dostaneš do podvědomí ostatních. Nemusíš nutně každému olajkovat třicet fotek, postačí třeba jenom dva lajky, aby si tě někdo všiml. Podobně to funguje i při sledování. Sleduj všechny své oblíbené uživatele, a brzy uvidíš, že i oni ti follow opětovali.

 

PŘĚČTI SI TAKÉ:

Jsi závislá na Instagramu?
Chytré holčičí aplikace
Padlo další tabu! Instagram povolil fotku s menstruační krví


6. Neber to tak vážně


Šesté a poslední pravidlo je to nejdůležitější. Neber Instagram příliš vážně. Ano, je to sice fajn aplikace, která je plná krásných fotek, ale skutečný život se odehrává mimo sociální sítě. Dopřej si přítomnost Instagramu třeba večer před spaním, ale během dne si spíše užívej všední radosti a starosti.

 


P.S.


Víš, že Krasna.cz má také Instagram? Určitě nás sleduj, protože jedině tam se dozvíš všechny novinky z naší redakce, informace o produktech, které pro tebe zkoušíme, různé tipy a postřehy z našich životů. Budeme rády, když se připojíš do naší instagramové komunity. Na Instagramu nás najdeš jako @krasna_cz.1 hlasů
Vaše hodnocení